DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Włochy: kilku wiernych uczestniczyło we Mszy świętej. Policja wypisała im wysokie mandaty

Włochy: kilku wiernych uczestniczyło we Mszy świętej. Policja wypisała im wysokie mandaty
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com/kirkandmimi

We włoskiej Abruzji policja wkroczyła do jednego z kościołów parafialnych, a uczestnikom Mszy świętej wręczyła mandaty w wysokości po 280 euro. Wierni wzięli udział w modlitwie pomimo obowiązującego w całym kraju zakazu sprawowania uroczystości religijnych.

 

Do zdarzenia doszło w rejonie miejscowości Sulmona nieopodal L’Aquili w Abruzji. Jak informuje agencja prasowa ANSA, niewielka grupa wiernych wzięła udział we Mszy świętej sprawowanej z okazji rozpoczęcia Wielkiego Tygodnia. Informacja o sprawowanej Liturgii dotarła do policji, która wkroczyła do kościoła i spisała uczestników modlitwy. Wszyscy świeccy obecni na Mszy świętej zostali ukarani mandatem w wysokości 280 euro. Co ciekawe, jak podaje ANSA, nie była to bezpośrednio kara za „uczestnictwo w uroczystości religijnej”. Mandat miał bowiem zostać wystawiony za nieuzasadnione opuszczenie domu.

 

Proboszcz parafii ks. Andrea Accivile, który odprawiał Mszę świętą zapewnia, że przestrzegał prawa i ograniczeń nałożonych przez włoskie władze. Podkreślił, że w uroczystościach oprócz księdza brały udział trzy osoby, pomagające kapłanowi w czytaniach liturgicznych. „Przestrzegałem dekretu, który został wydany, ja i trzy osoby, które pomagały mi w czytaniach. Nie zrobiłem niczego nie na miejscu” – powiedział ks. Accivile.

 

„Celebruję obrzędy Wielkiego Tygodnia, przewidziane przez Kościół, i dekret, który mówi, że musi być osoba czytająca, akolita pomagający kapłanowi i ministrant. I tak właśnie było. Powiedziałem, żeby zamknięto drzwi, ale ktoś o tym zapomniał. Jeśli o mnie chodzi, ja zrobiłem to, co trzeba” – dodał probosz parafii w Abruzji.

 

 

Źródło: ansa.it, wnp.pl

WMa

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-04-06 08:19
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wrogowie religii rozpoznali dokładnie, jak ścisły jest związek ceremonii z najważniejszymi aspektami religijnymi i że legną te drugie w gruzach, jeśli się te pierwsze usunie. Dlatego atakują oni religię poprzez jej ceremonie, próbują w nich odkrywać jak najwięcej rzeczy bagatelnych, zbędnych, sprzecznych, a nawet i przesądnych, tak żeby po ich wskazaniu, ceremonie usunąć lub co najmniej sprowadzić do poziomu całkowitej prostoty Ojciec Edilbert Menne, franciszkanin, 1809 r.
9 miesięcy temu / Sacerdos
 
A tymczasem abp Polak mówi, że: ?Łamanie zakazów podczas epidemii jest naruszaniem piątego przykazania, w którym jesteśmy obowiązani dbać i strzec życia innych i własnego? oraz "prosi wiernych o to, aby święta przeżyli w domach oraz skorzystali z dyspensy od uczestnictwa w Mszy świętej", bo ?Dlaczego więc mamy, idąc w ten sposób na przekór, czynić z tych świąt święta śmierci??. Artykuł jest na frondzie, po prostu brak mi słów, totalna załamka...
9 miesięcy temu / smerfetka
 
Drodzy Chrześcijanie! To się za niedługo skończy. Teraz jest jeszcze kurtuazyjnie ale przychodzi chwila, gdy Kościół spłynie krwią za prawdę o Mszy świętej, za przyjmowanie komunii oraz prawdy wiary. Czas katakumb się zbliża. Lecz podnieśmy głowy, blisko jest nasze wybawienie i triumf Niepokalanego Serca Maryi!
9 miesięcy temu / Arven
 
Właśnie dowiedziałem się że popełniłem grzech będąc wczoraj na Mszy Św. było więcej niż 5 osób Prymas Polski abp Wojciech Polak powiedział, że łamanie zakazów podczas epidemii jest naruszeniem piątego przykazania.
9 miesięcy temu / A.G.
 
Włochy to państwo komunistyczne; gdyby nie Pius XII Włochy już w latach pięćdziesiątych dołączyłyby do stalinowskiego bloku demoludów
9 miesięcy temu / Tom
 
A u nas pewna wierna z nazwy chyba doniosła na policję, że w kościele - ogromnym - jest 12 osób. I proboszcz miał bardzo nieprzyjemną rozmowę z funkcjonariuszami oraz otrzymał od nich odpowiednie pogróżki. Tak wg rządzących ma wyglądać pobożność reaktywowanego projektu IV RP.
9 miesięcy temu / Republikanin
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.