DZIŚ JEST:   08   LIPCA   2020 r.

Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
 
 
 
 

Włochy: ekoideologia wchodzi do szkół. Minister edukacji wprowadza zajęcia ze zmian klimatycznych

Włochy: ekoideologia wchodzi do szkół. Minister edukacji wprowadza zajęcia ze zmian klimatycznych
fot. Lorenzo Fioramonti [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

Włochy staną się pierwszym krajem z obowiązkową edukacją na temat zmian klimatycznych. „Chcę, by Włochy stały się liderem w walce ze zmianami klimatu, będąc pierwszym krajem stawiającym zrównoważony rozwój jako kamień węgielny naszego podejścia do edukacji i badań” – oznajmił minister edukacji Lorenzo Fioramonti.

 

We włoskich szkołach od przyszłego roku pojawi się nowy przedmiot poświęcony zagadnieniu zmian klimatycznych, wynikającym z niego zagrożeniom oraz sposobom walki z globalnym ociepleniem. 

Na ten cel zostały wyznaczone 33 godziny rocznie, czyli jedna tygodniowo. Zapowiedzi ministerstwa zawierają także obowiązkowe szkolenia dla nauczycieli rozpoczynające się od stycznia 2020. Edukacja obejmie nie tylko kwestie klimatyczne, ale zarysowując je w szerszym kontekście, będzie miała za zadanie przekazać wiedzę o zrównoważonym rozwoju i Agendzie 2030 Organizacji Narodów Zjednoczonych.

 

Jak podaje Fioramonti na łamach „The Times”, program zostanie odpowiednio dopasowany do każdego szczebla edukacji. Na poziomie szkoły podstawowej dzieci będą za pomocą „modelu bajkowego” poznawać historie różnych kultur dotyczące życia w jedności z naturą. W gimnazjum (middle school) otrzymają bardziej techniczną wiedzę, a na poziomie szkoły średniej uczniowie poznają model zrównoważonego rozwoju i cele Agendy 2030.

 

„Obywatel XXI wieku musi być zrównoważonym obywatelem” – podkreślił Fioramonti.

W przeszłości 42-letni prawnik z Ruchu Pięciu Gwiazd stał się przedmiotem krytyki konserwatystów za m.in. nakładanie podatków na cukier i plastik oraz wzywanie uczniów do strajkowania w ramach „Piątków dla klimatu”.

 

Źródło: cbsnews.com / Twitter.com

PR     


DATA: 2019-11-07 15:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dobry wieczór. nigdy do mnie ta indoktrynacja nie przemawiała. Najzimniejszy maj od 28 lat,zimny wrzesień. Upały w czerwcu,które są najbardziej naturalne pod słońcem latem. Ekolodzy manipuluja danymi, naciągają informacje, wymyślają.
7 miesięcy temu / Antyekolog
 
Przedmiot spoko - ważny jest program nauczania. Bo na przykład naukowcy twierdzą że 3 mln lat temu nie było wcale czap lodowych na biegunach. Więc przedmiot jest ok tylko jest kwestia interpretacji odkryć naukowych. Wiecie jak to było z maturą za Stalina? Pytanie na maturze - kto jest największym czlowiekiem w historii i dlaczego właśnie Stalin? Więc teraz wystarczy sensownie interpretowć odkrycia i okaże się że to nie Stalin - to nie CO2 jest przyczyną. A ekonomisci jeśli tylko uczciwi zaraz wykażą kto robi miliardy na wałku z CO2. Nie przedmiot jest problemem tylko odgórna indoktrynacja - dla dobra cwaniaków. Na tamim przedmiocie można właśnie dzieci o tym prz3kręcie poinformować...niech zgadnę - będzie to sprzeczne z podstawą programową...ale nie z prawdą. Czego powinien uczyc nauczyciel? Prawdy czy "podstawy programowej"?
8 miesięcy temu / Jot
 
a takim świecie żyją ,lepiej żeby go znały
8 miesięcy temu / lil
 
Zapewne po takiej indoktrynacji żadne z dziećmi nie będzie jeść mięsa i nie będzie miało najmniejszej ochoty mieć dzieci. Cele zrównoważonego rozwoju zostaną osiągnięte
8 miesięcy temu / Pppp
 
I tak, z roku na rok, szkoly publiczne staja sie coraz mniej szkolami, a coraz bardziej miejscami manipulacji i indoktrynacji. Czas na likwidacje panstwowej edukacji.
8 miesięcy temu / N
 
I tak oto szkoła zamienia się w miejsce indoktrynacji
8 miesięcy temu / Kaszub
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.