DZIŚ JEST:   17   CZERWCA   2019 r.

Św. Alberta Chmielowskiego
Bł. Teresy Portugalskiej
 
 
 
 

Włochy: duchowny wzywa do „strajku mszalnego” w obronie imigrantów

Włochy: duchowny wzywa do „strajku mszalnego” w obronie imigrantów

Ksiądz z włoskiej archidiecezji Trydentu wezwał do niedzielnego… „strajku mszalnego”. Zaproponował, by w całym regionie nie celebrowano Eucharystii, pokazując w ten sposób władzom brak akceptacji dla ich polityki migracyjnej.

 

Skandaliczny apel wystosowany został podczas Mszy Świętej w kościele pw. Trójcy Świętej we włoskim Trydencie przez ks. Marcella Farina, który pracuje jako duchowny asystent w Stowarzyszeniu Katolickich Włoskich Artystów. Kapłan wezwał do „strajku mszalnego”, co miałoby stanowić wymowny znak dla lokalnego rządu w sprawie polityki migracyjnej. Władze z partii Liga Północna zdecydowały bowiem o zamknięciu jednego z ośrodków dla uchodźców. Migranci mają zostać przeniesieni do innej części kraju.

 

Ks. Farina podkreślił, że chciałby tym szczególnym „strajkiem” „przerwać obojętne milczenie”.

 

 - Wspólnota chrześcijańska nie może zawsze milczeć, zgadzać się na wszystko, zachowywać się tak, jakby nic się nie działo. Szopki bożonarodzeniowe i krzyże to za mało, by być chrześcijaninem – ocenił ksiądz.

 

- Byłoby wspaniale, gdyby wspólnota chrześcijańska razem z biskupem zaproponowała, że w jedną z niedziel Wielkiego Postu we wszystkich parafiach [prowincji] Trydentu nie byłoby odczytywanej żadnej mszy. To skrajna forma protestu i sprzeciwu wspólnoty przeciwko nadużyciu władzy, przeciwko prawdziwej przemocy – powiedział ksiądz.

 

- Nie chcę stawiać się ponad biskupem, ale proponuję pewną ideę, by wspólnota oddolnie dała jakiś znak. Msza to Eucharystia, to posiłek, to dzielenie się… Jakim chlebem będziemy się łamać, gdy przemocą zabiera się niektórych ludzi? - zapytał.

 

Lokalny biskup, Lauro Tisi, nie potępił ks. Fariny, choć w oficjalnym komunikacie stwierdził, że do strajku nie dojdzie. Bp Tisi został mianowany ordynariuszem Trydentu w 2016 roku. Jego poprzednik zabronił ks. Farinie publicznego odprawiania mszy i głoszenia kazań w Trydencie; bp Tisi zniósł jednak te ograniczenia.

 

Zdaniem niemieckiego portalu Katholisches.info działalność ks. Fariny jest motywowana czysto politycznie. W Trydencie od listopada ubiegłego roku rządzi Liga Północna, którą formacje lewackie i komunistyczne uważają za swojego największego wroga.

 

Źródło: Katholisches.info

Pach

 

***

 

Powyższy tekst jest jednym z licznych artykułów świadczących o olbrzymim kryzysie w Kościele. Ale zawsze pamiętamy, że Kościół to nasza Matka, to Chrystusowa Owczarnia, której – jak obiecał Jej Najświętszy Założyciel – bramy piekielne nie przemogą. Kościół – jeden, święty, powszechny i katolicki, dostarczyciel jedynej prawdziwej religii, będący Mistycznym Ciałem tego, który jest Prawdą, Drogą i Życiem istniał będzie zawsze. Był już wszakże targany licznymi kryzysami, prześladowaniami i upadkami – mimo tego zawsze wychodził z kłopotów i powstawał, by przekazywać wszystkim narodom Słowo Boże. Nie ustawajmy w modlitwie za naszych kapłanów i biskupów i Ojca Świętego, za nasze katolickie rodziny i katolickie społeczeństwo. Nie ustawajmy w modlitwie za osoby takie jak opisane w powyższym tekście – ta modlitwa jest im niezwykle potrzebna! Trwajmy przy tym w świętej wierze katolickiej, której zasad, dogmatów, prawd i tradycji nie da się zmienić – a w sprawach takich jak opisana w powyższym tekście, zaglądajmy do Katechizmu Kościoła Katolickiego, w którym wciąż odnaleźć możemy słuszne odpowiedzi na dręczące nas pytania.


DATA: 2019-03-13 09:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Lepiej by było gdyby stanął w obronie Krzyża
3 miesiące temu / Syk
 
Taki włoski Lemański! No ale niestety katolicyzm we Włoszech słabiutki i symboliczny , wokół szopek i choinek.
3 miesiące temu / gość
 
Ohyda spustoszenia!!!!!!!
3 miesiące temu / KK
 
Msza to... posiłek??? Księże, kto cię uczył teologii?! O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy...
3 miesiące temu / Marcin
 
Czyli uderza w samego Boga !! Ten kapłan najwyraźniej wybrał złą drogę z resztą tak jak i wielu innych. To jest niesamowite.
3 miesiące temu / Daro
 
Dramat, rozpaczliwa sytuacja. Kapłan nie wie czym jest Ofiara Mszy Świętej. Módlmy się za Kościół Święty i Duchowieństwo również Polskie!
3 miesiące temu / Ioannes
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "66805"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.