DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Włochy: darmowe mieszkania socjalne dla… nielegalnych imigrantów

Włochy: darmowe mieszkania socjalne dla… nielegalnych imigrantów
Zdjęcie ilustracyjne. Credit Image: © Jodi Hilton/NurPhoto via ZUMA Press/FORUM

Władze włoskiego Tyrolu Południowego chcą przyznawać mieszkania socjalne już nie tylko migrantom cieszącym się oficjalnym statusem uchodźcy. Prawo do darmowego lokum mają mieć teraz także zwykli nielegalni imigranci.


Spośród dziesiątek tysięcy migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu napływających co roku do Włoszech status uchodźcy otrzymuje zaledwie około 5 procent osób. Większość to migranci ekonomiczni, którzy nie mają żadnej szansy na uzyskanie azylu, nawet jeżeli składają wszystkie odpowiednie wnioski.

 

Ten brak perspektywy azylowej nie odrzuca jednak emigrantów, bo Włosi, podobnie jak Niemcy, zasadniczo nie wydalają żadnych przybyszów, „tolerując” ich nielegalną obecność we własnych granicach.

 

Rząd Tyrolu Południowego zdominowany przez Południowotyrolską Partię Ludową (SVP) zdecydował 4. września, że dostęp do mieszkań socjalnych będzie zagwarantowany nie tylko dla oficjalnych uchodźców, ale także dla tych migrantów, których są azylantami – a zatem dopiero czekają na rozstrzygnięcie swojego wniosku.

 

Tymczasem już obecnie zagraniczni przybysze są w Tyrolu Południowym uprzywilejowani pod względem dostępu do mieszkalnictwa socjalnego, otrzymując 55 procent wszystkich lokali. To przede wszystkim migranci z Afryki Północnej, Albańczycy, Pakistańczycy i Senegalczycy, ale także Rumuni czy Peruwiańczycy. Tymczasem około 90 procent ludności prowincji to Austriacy, Niemcy i Włosi.

 

Przekazywanie nielegalnym migrantom lokali socjalnych ma według tamtejszego rządu na celu odciążenie przepełnionych obozów dla uchodźców, co ma być zgodne z założeniami polityki migracyjnej postulowanej przez lewicowego premiera Włoch, Paolo Gentiloniego.

 

Tyrol Południowy to pierwsza włoska prowincja, która zdecydowała się na taki krok.

 

 

Źródło: unzensuriert.de

Pach

DATA: 2017-09-12 07:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Każdy kot toleruje nielegalnego "gościa" narusza zasady strefy Schengen. Żadna merkel, macron czy inny lewak nie mają prawa zapraszania i tolerowania nielegalnych nachodźców w strefie Schengen, do której należą również przeciwnicy takiej pseudopolityki. Zapraszasz "gościa" to zapraszaj go i gość we własnym domu, a nie wciskasz gop do mieszkania sąsiada na jego zgubę.
9 miesięcy temu / odskodowania
 
Mieszkania socjalne za darmo i dziewice do gwałtu za darmo. Karalność to pozory.
9 miesięcy temu / full wypas
 
no to rodowici Włosi zakasujcie rękawy i do roboty, bo musicie utrzymać tych nierobów, a oni w podzięce poderżną wam gardła i zgwałcą wasze córki i żony.
9 miesięcy temu / syk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.