DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Włochy: antykoncepcja hormonalna może prowokować depresję i myśli samobójcze

Włochy: antykoncepcja hormonalna może prowokować depresję i myśli samobójcze
Fot. Pixabay

Za rezygnację z przekazywania życia i stosowanie antykoncepcji trzeba niekiedy zapłacić wysoką cenę. Świadectwem tego jest rozporządzenie wydane przez Włoską Agencję Leków (Aifa). Odtąd na wszystkich antykoncepcyjnych środkach hormonalnych musi widnieć ostrzeżenie, że ich zażywanie może prowadzić do depresji lub skłonności samobójczych.

 

 

Jak podaje agencja ANSA, o nowym rozporządzeniu poinformowani zostali zarówno producenci środków antykoncepcyjnych, jak i lekarze. Włoska Agencja Leków uzasadnia swą decyzję badaniami i oceną zagrożenia wśród pacjentek stosujących hormonalną antykoncepcję w Europie.

Depresja już wcześniej była zaliczana do niepożądanych skutków ubocznych środków hormonalnych. Teraz mówi się wprost o skłonnościach samobójczych. Pacjentki, które zauważą, że stosowanie pigułki powoduje u nich zmianę nastroju, powinny się skontaktować z lekarzem – czytamy w nocie Włoskiej Agencji Leków.

 

 

Źródło: KAI

RoM


DATA: 2019-11-19 18:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ale przecież można się zabezpieczać inaczej niż pigułkami hormonalnymi. Ludzie krytykują metody naturalne, bo kojarzy sie to z kalendarzykiem. A są komputery cyklu, które dokładnie wyznaczają dni płodne i umiejętne korzystanie z dodatkiem minimum systematyczności przynosi efekty. Cyclotesty myway, które są z Niemiec mają szerokie zastosowanie. Kobieta ma antykoncepcję i dodatkowo zapis cyklu z którym może udać się do swojego ginekologa
5 miesięcy temu / Victoria
 
to jest syntetyczna ciąża urojona , a umysł robi się umysłem potencjalnego klienta prozacu , znika też pociąg fizyczny i pewna forma atrakcyjności , dlatego modelki mające prowokować , nie stosują antykoncepcji hormonalnej
8 miesięcy temu / inna forma
 
@Jagódka. tylko tu chodzi o myśli wywołane przez zaburzenia gospodarki hormonalnej po środkach antykoncepcyjnych, więc nie jest brana pod uwagę niczyja sytuacja życiowa - nie o to chodziło w badaniu.
8 miesięcy temu / Samanta
 
A może zły nastrój kobiet wpływa jeszcze gorzej na mężczyzn?.
8 miesięcy temu / pw
 
@Jot: no tak, studia kończy się standardowo w wieku 24 lat, potem jeszcze ładnych parę lat na dorobku, przy odrobinie szczęścia 2-pokojowe mieszkanie. W sumie można dać radę do 35-go roku życia.
8 miesięcy temu / Margeritta
 
Czemu nie napiszecie, że niechciana, ciąża do której dochodzi w trudnycm niesprzyjajacych rodzeniu i wychowaniu dziecka momencie życia kobiety też jest powodem depresji i samobójstw? Będziemy się licytować których depresji i samobójstw jest wiecej których mniej i które depresje są cięższe? Żeby było jasne - mój głos nie jest głosem za antykoncepcją tylko przeciw tendencyjnie przedstawianym faktom.
8 miesięcy temu / Jagódka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.