DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Włochy: 97-letni ksiądz został pobity i opluty w konfesjonale. Sprawcą napaści był Marokańczyk

Włochy: 97-letni ksiądz został pobity i opluty w konfesjonale. Sprawcą napaści był Marokańczyk
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Luca Cinacchio / freeimages.com

W miejscowości Mantua na północy Włoch, mężczyzna pochodzący z Maroka, napadł na 97-letniego kapłana. Ks. Antonio Bottoglia, mimo podeszłego wieku, nadal posługuje w swej parafii św. Katarzyny. Po południu, zgodnie ze swoim zwyczajem, zasiadł w konfesjonale. Tam został zaatakowany przez 50-letniego Marokańczyka, który zażądał od niego pieniędzy.


Napastnik pochodzący z Afryki Północnej zażądał od księdza pieniędzy. Kapłan nie miał przy sobie portfela, dlatego został opluty, a następnie pobity. Mężczyzna podczas siłowego ataku na kapłana, obrzucił również, obecnych w kościele wiernych, licznymi przekleństwa i słownymi zaczepkami. Jak na razie nie wiadomo czy był imigrantem, który przyjechał z Maroka w ostatnich miesiącach czy też mieszkał na terenie Włoch od dawna.


Dzięki szybkiej interwencji policji, mężczyzna został ujęty w pobliżu kościoła, w którym doszło do skandalicznego zdarzenia. Wstępne ustalenia policji wskazują, że Marokańczyk będzie odpowiadał za napad i przerwanie czynności kultowej.

 

 

Źródło: KAI, PCh24.pl

WMa

DATA: 2017-09-01 19:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

powiesic muzlamnska lajze na rynku jako ostrzezenie dla innych niewiernych.Sobieski musi sie w grobie przewracac!gdzie jest husaria?!
9 miesięcy temu / chodkiewicz
 
@Słąwomir Tomasz Roch A może nikogo w kościele nie było? @ @Sławmir Tomasz Roch A niewiasty nie powinny bronić sędziwego kapłana ?
9 miesięcy temu / trooper
 
Podales prawdziwa przyczyne.
9 miesięcy temu / @odszkodowania
 
Zachowanie islamisty było podobne do zachowania rewolucjonisty, masona, bolszewika albo ss-mana. Zawsze chodziło o rabunek, który napędza zbrodnie. Ideologizacja - stosowane rytuały, są też podobnie: "Jesteś rozpustny, chciwy, uzależniony? Nie musisz tego zmieniać. Nazi ideolodzy potrafią wykorzystać te cechy i zagospodarować je w sposób zorganizowany."
9 miesięcy temu / krzystep
 
@Sławomir Tomasz Roch, popieram Twoje stanowisko, jednakże hipokryzja zapraszających do Europy doprowadziła do tego, że ludzie boją się interweniować, aby nie trafić za kratki z powodu dyskryminacji. Według lewicowych utopistów tylko biały człowiek nie może paść ofiarą dyskryminacji, ale każdy inny tak.
9 miesięcy temu / odszkodowania
 
A co on robił w kościele? Nikogo z wiernych tam nie było? I co? Bandzior wyszedł sobie z kościoła po napadzie nie niepokojony? Cały i zdrowy? Ludzie! We głowach Wam się z dobrobytu poprzewracało?
9 miesięcy temu / agricola
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.