DZIŚ JEST:   19   STYCZNIA   2020 r.

II Niedziela Zwykła
Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
 
 
 
 

Władze Wrocławia rozwiązały dwie pikiety antyaborcyjne. Zarzucono im promocję obrzydliwości

Władze Wrocławia rozwiązały dwie pikiety antyaborcyjne. Zarzucono im promocję obrzydliwości
Fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

W sobotę 14 grudnia wrocławski urząd miasta rozwiązał dwie legalne pikiety antyaborcyjne, mówiąc, że prezentowane obrazy są nieprzyzwoite. Pikiety obywały się po dwóch stronach wrocławskiego rynku, a wolontariusze Fundacji pokazywali na banerach prawdę o aborcji.

 

W sobotę antyaborcyjni działacze rozstawili tablice w dwóch punktach terenie Jarmarku Bożonarodzeniowego. „Na miejscu spotkali przedstawicieli urzędu miasta z policją. Choć fundacja korzysta z prawa do zgromadzeń, to te mogą być rozwiązywane w wyniku złamania prawa. I tak się stało: urzędnicy powołali się na wykroczenie dotyczące umieszczania w miejscu publicznym nieprzyzwoitych treści. Uwzględnili też ogromną liczbę skarg, które w ostatnim czasie napłynęły do magistratu. Wśród nich był list od zbulwersowanego rodzica, którego dziecko doznało szoku, oglądając obrazy martwych płodów” – informuje serwis wroclaw.wyborcza.pl.

 

Do sprawy odniósł się na Twitterze włodarz Wrocławia Jacek Sutryk: „Nie ma zgody na tak obrzydliwe sprawy w przestrzeni publicznej, Szanuję prawo każdego do wyrażania swoich poglądów, ale nikt we Wrocławiu nie będzie tego robił, gwałcąc poglądy i wolność innych. Mam nadzieję, że Sąd i organ ścigania podzielą taką opinię”.

 

Działacze fundacji Pro – Prawo do Życia uznali rozwiązanie pikiety za złamanie prawa, a sprawę zgłoszą do sądu, gdzie mogą liczyć na pomoc Instytutu Ordo Iuris.

 

 

źródło: stronazycia.pl, wroclaw.wyborcza.pl, Twitter

TK


DATA: 2019-12-15 14:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A spoty na temat konsekwencji na drodze po rozmowie lub pisaniu w telefonie albo po spożyciu alkoholu...? To jest OK nikogo nie odraża, nikt nie zgłasza do TV skargi, że dziecko zobaczyło i zaczęło płakać, albo opakowania papierosów ??? Tam jest krew, my dorośli Wiemy że to spod ale też przemawia do nas ale dziecko które to widzi i to w godzinach dostępnych co pokazują, dziecko bierze to jako fakt. Wszyscy wiemy i dzieci też powinniśmy uczyć od małego, że jest początek jest koniec, życie i śmierć jest normalnym etapem istnienia. Gdyby były rozdawane nalepki na samochody z takimi i podobnymi z wizerunkami dzieci podawanych morderstwu w łonie matek jeździłabym bez, a jako osoba prywatna.
1 miesiąc temu / Beata M.
 
Nie raz prawda doskwiera niektórym ludziom,widocznie mają coś na sumieniu zasłaniają się wolnością.
1 miesiąc temu / Ja
 
Oczywiście, że się z Wami zgadzam w sprawie narażania dzieci na te wymienione przez Was i pewnie jeszcze inne obrazy, demoralizację itd. Tak jak jestem niechętna wystawie antyaborcyjnej, tak chciałabym, żebyśmy chronili dzieci w szerokim kontekście. Naprawdę nie wszystkie oglądają krwawe filmy itp., dla tych w wieku przedszkolnym i wczwsnoszkolnym takie obrazy poszarpanych dzieciątek mogą być szokiem....
1 miesiąc temu / MK
 
masz racje ,rozumiem ideę ale na dziecko podziała odwrotnie -przywyknie, znieczuli się ,przykładem filmy coraz okrutniejsze bo "nie takie rzeczy widziałem/am a tez miały przerazić ostrzec przed okrucieństwem np wojny
1 miesiąc temu / do MK
 
Obłuda dzisiejszego człowieka w czystej postaci się uzewnętrznia. W szkołach można demoralizować i deprawować najmłodszych, oświeconym postępowcom to w niczym nie przeszkadza. Na tzw. "Paradach Równości",obrzydliwość i ohyda na którą nikt normalny nie może patrzyć bez zgorszenia,pod eskortą Policji sobie w najlepsze "paraduje". Prezydent Sutryk i jemu podobni włodarze miast, uważają,że to jest wolność wyrażanie poglądów i nie widzą w tym nic nieprzyzwoitego. A ci, którzy wskazują i podnoszą dobro dzieci na "takie okrucieństwo" aborcji, to nie widzą propagowania zboczeń i ciemnej strony "mocy" na tzw "Paradach Równości" ? Z jednej strony jawni bluźniercy względem godności człowieka,z drugiej strony prawda o tzw. wolności wyboru w zabijaniu drugiego człowieka. Tam grzech i sromota, tutaj prawda - może i drastyczna - ale prawda która jak nauczał Jezus Chrystus wyzwoli człowieka. A czy te głupawe filmiki i kreskówki, gdzie krew leje się strumieniami, czego uczą dzieci ?
1 miesiąc temu / Druh Ryszard
 
A pelne obrzydliwosci homo parady sa OK!?
1 miesiąc temu / Obserwator
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.