DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Władze Wrocławia rozwiązały dwie pikiety antyaborcyjne. Zarzucono im promocję obrzydliwości

Władze Wrocławia rozwiązały dwie pikiety antyaborcyjne. Zarzucono im promocję obrzydliwości
Fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

W sobotę 14 grudnia wrocławski urząd miasta rozwiązał dwie legalne pikiety antyaborcyjne, mówiąc, że prezentowane obrazy są nieprzyzwoite. Pikiety obywały się po dwóch stronach wrocławskiego rynku, a wolontariusze Fundacji pokazywali na banerach prawdę o aborcji.

 

W sobotę antyaborcyjni działacze rozstawili tablice w dwóch punktach terenie Jarmarku Bożonarodzeniowego. „Na miejscu spotkali przedstawicieli urzędu miasta z policją. Choć fundacja korzysta z prawa do zgromadzeń, to te mogą być rozwiązywane w wyniku złamania prawa. I tak się stało: urzędnicy powołali się na wykroczenie dotyczące umieszczania w miejscu publicznym nieprzyzwoitych treści. Uwzględnili też ogromną liczbę skarg, które w ostatnim czasie napłynęły do magistratu. Wśród nich był list od zbulwersowanego rodzica, którego dziecko doznało szoku, oglądając obrazy martwych płodów” – informuje serwis wroclaw.wyborcza.pl.

 

Do sprawy odniósł się na Twitterze włodarz Wrocławia Jacek Sutryk: „Nie ma zgody na tak obrzydliwe sprawy w przestrzeni publicznej, Szanuję prawo każdego do wyrażania swoich poglądów, ale nikt we Wrocławiu nie będzie tego robił, gwałcąc poglądy i wolność innych. Mam nadzieję, że Sąd i organ ścigania podzielą taką opinię”.

 

Działacze fundacji Pro – Prawo do Życia uznali rozwiązanie pikiety za złamanie prawa, a sprawę zgłoszą do sądu, gdzie mogą liczyć na pomoc Instytutu Ordo Iuris.

 

 

źródło: stronazycia.pl, wroclaw.wyborcza.pl, Twitter

TK


DATA: 2019-12-15 14:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A spoty na temat konsekwencji na drodze po rozmowie lub pisaniu w telefonie albo po spożyciu alkoholu...? To jest OK nikogo nie odraża, nikt nie zgłasza do TV skargi, że dziecko zobaczyło i zaczęło płakać, albo opakowania papierosów ??? Tam jest krew, my dorośli Wiemy że to spod ale też przemawia do nas ale dziecko które to widzi i to w godzinach dostępnych co pokazują, dziecko bierze to jako fakt. Wszyscy wiemy i dzieci też powinniśmy uczyć od małego, że jest początek jest koniec, życie i śmierć jest normalnym etapem istnienia. Gdyby były rozdawane nalepki na samochody z takimi i podobnymi z wizerunkami dzieci podawanych morderstwu w łonie matek jeździłabym bez, a jako osoba prywatna.
7 miesięcy temu / Beata M.
 
Nie raz prawda doskwiera niektórym ludziom,widocznie mają coś na sumieniu zasłaniają się wolnością.
7 miesięcy temu / Ja
 
Oczywiście, że się z Wami zgadzam w sprawie narażania dzieci na te wymienione przez Was i pewnie jeszcze inne obrazy, demoralizację itd. Tak jak jestem niechętna wystawie antyaborcyjnej, tak chciałabym, żebyśmy chronili dzieci w szerokim kontekście. Naprawdę nie wszystkie oglądają krwawe filmy itp., dla tych w wieku przedszkolnym i wczwsnoszkolnym takie obrazy poszarpanych dzieciątek mogą być szokiem....
7 miesięcy temu / MK
 
masz racje ,rozumiem ideę ale na dziecko podziała odwrotnie -przywyknie, znieczuli się ,przykładem filmy coraz okrutniejsze bo "nie takie rzeczy widziałem/am a tez miały przerazić ostrzec przed okrucieństwem np wojny
7 miesięcy temu / do MK
 
Obłuda dzisiejszego człowieka w czystej postaci się uzewnętrznia. W szkołach można demoralizować i deprawować najmłodszych, oświeconym postępowcom to w niczym nie przeszkadza. Na tzw. "Paradach Równości",obrzydliwość i ohyda na którą nikt normalny nie może patrzyć bez zgorszenia,pod eskortą Policji sobie w najlepsze "paraduje". Prezydent Sutryk i jemu podobni włodarze miast, uważają,że to jest wolność wyrażanie poglądów i nie widzą w tym nic nieprzyzwoitego. A ci, którzy wskazują i podnoszą dobro dzieci na "takie okrucieństwo" aborcji, to nie widzą propagowania zboczeń i ciemnej strony "mocy" na tzw "Paradach Równości" ? Z jednej strony jawni bluźniercy względem godności człowieka,z drugiej strony prawda o tzw. wolności wyboru w zabijaniu drugiego człowieka. Tam grzech i sromota, tutaj prawda - może i drastyczna - ale prawda która jak nauczał Jezus Chrystus wyzwoli człowieka. A czy te głupawe filmiki i kreskówki, gdzie krew leje się strumieniami, czego uczą dzieci ?
7 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
A pelne obrzydliwosci homo parady sa OK!?
7 miesięcy temu / Obserwator
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.