DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Władze Teksasu „uwolniły” słowa „Merry Christmas”

Władze Teksasu „uwolniły” słowa „Merry Christmas”

Trzeba było głosowania w dwóch izbach i ogłoszenia ustawy przez gubernatora, by ponownie móc życzyć „Wesołych Świąt Bożego Narodzenia” w szkołach Teksasu. Do tej pory za użycie słów „Merry Christmas” groziła rozprawa sądowa.

 

Ustawa, nazwana przez prasę Merry Christmas Bill, została przyjęta przez Izbę Reprezentantów i senat Teksasu oraz  podpisana przez gubernatora Ricka Perry. Dzięki nowym przepisom w teksańskich sykoach będzie można życzyć „Wesołych Świąt” przed Bożym Narodzeniem.

 

Nowe prawo chroni jednocześnie tradycyjne symbole związane z tymi świętami, takie jak szopka. Pod prawną ochronę trafiła również izraelska menora (siedmioramienny kandelabr), która jest jednocześnie tamtejszym symbolem laickim. Umieszenie w ustawie symbolu innej religii i symbolu świeckiego wyklucza oskarżenie legislatury o preferowanie jednej religii, co jest w USA zakazane konstytucyjnie.

 

Mimo iż cała powyższa wiadomość brzmi absurdalnie, jest w całości prawdziwa. Do 13 czerwca w Teksasie obowiązywał bowiem zakaz publicznego składania tradycyjnych życzeń w szkołach. Nie można było również opisać choinki jako „christmas tree” (drzewko bożonarodzeniowe). Do tej pory  w szkołach Teksasu choinka nazywana była „drzewkiem czasu świąt” (Hliday Time Tree). Zwolennicy postępu bowiem kilka lat temu zabronili używania tradycyjnych słów "w obawie przed dyskryminacją niewierzącej w Chrystusa mniejszości".

 

 

FLC, kra


DATA: 2013-06-19 10:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Na tle USA i UE Rosja wydaję się obecnie bardzo normalna zabroniła m.in. na adopcję dzieci do krajów w których obowiązują homomałżeństwa.
ponad 6 lat temu / cynik
 
W USA za chwilę będzie gorszy zamordyzm niż w ZSRR.
ponad 6 lat temu / Mine
 
Literówka: "w teksańskich sykoach będzie "
ponad 6 lat temu / Jazeon
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.