DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Władze Poznania analizują postulaty LGBT+. Jest sprzeciw wobec żądań homoaktywistów

Władze Poznania analizują postulaty LGBT+. Jest sprzeciw wobec żądań homoaktywistów
Źródło: czir.org

Propozycje rozwiązań „odpowiadających na potrzeby poznańskiej społeczności LGBT+” zostaną we środę (15 maja 2019) rozpatrzone przez władze miasta. Prezydent Jacek Jaśkowiak, który jest ich adresatem, sprawę ma traktować poważnie. Czy Poznań wzorem Warszawy wprowadzi Kartę LGBT+? Lokalne środowiska protestują przeciwko planowanej homoindoktrynacji.

 

List zawierający postulaty środowisk LGBT+ trafił do prezydenta Poznania 6 maja 2019 roku. Rzecznik prezydenta Jaśkowiaka zapowiedziała, że pismo zostanie potraktowane poważnie. – Propozycja Grupy Stonewall zostanie szczegółowo przeanalizowana. Zajmuje się tym zespół do spraw polityki równości i różnorodności powołany przez prezydenta Poznania i odbędzie się to na najbliższym spotkaniu, które zostało zaplanowane na 15 maja – powiedziała – Joanna Żabierek. Jeśli postulaty „tęczowych” środowisk trafią na podatny grunt, Poznań przyjmie rozwiązania nawiązujące do tych znanych ze stołecznej Karty LGBT+.

 

Wprawdzie nawet w środowiskach LGBT+ pojawiły się głosy, że Poznań jest już miastem otwartym na mniejszości seksualne i być może deklaracja nie jest potrzebna, to jednak Grupa Stonewall podkreśliła, że „podpisanie poznańskiej Karty LGBT+ byłoby ważnym i potrzebnym sygnałem, że nie ma zgody na politykę wykluczenia”. Przejawem owego wykluczenia mają być kolejne uchwały samorządów, które podejmują uchwały przeciwko ideologii LGBT+.

 

Co miałoby się znaleźć w poznańskiej deklaracji? To rozwiązania znane z Warszawy, nieco zmodyfikowane do warunków lokalnych. Tak środowiska LGBT+ chcą np. opracowania miejskiego systemu interwencyjnego dla osób LGBT+ zagrożonych bezdomnością, stworzenie centrum kulturowo-społecznościowego, a także systemu monitorowania i raportowania przestępstw i incydentów motywowanych homofobią oraz transfobią.

 

Na tym nie koniec, bo postulaty dotykają również systemu edukacji. Zamierzenia te określane są mianem „rzetelnej edukacji antydyskryminacyjnej w szkołach”. To także wprowadzenie do szkół „latarników” oraz szkolenia dla kardy pedagogicznej. Ponadto deklaracja miałaby być gwarantem utrzymania w miejskim urzędzie stanowiska „pełnomocnika/pełnomocniczki prezydenta miasta ds. polityki równościowej”. Miasto miałoby też aktywnie wspierać wydarzenia organizowane przez społeczność LGBT+. To udzielanie patronatów oraz zgoda na „umieszczanie symboli związanych ze społecznością LGBT+ w przestrzeni miejskiej”.

 

W liście do prezydenta Jaśkowiaka Grupa Stonewall dokładnie określiła swoje postulaty i zaznaczyła, że gotowa jest rozmawiać na temat ich „rozwinięcia i wdrożenia”. „Jesteśmy gotowi i gotowe do podjęcia rozmów na temat ich rozwinięcia i wdrożenia. Mamy świadomość, że ich realizacja wymaga ogromnych nakładów pracy ze strony urzędników i urzędniczek, a także zaangażowanych organizacji pozarządowych. Tym bardziej istotne wydaje nam się możliwe najszybsze podpisanie poznańskiej deklaracji, co da wyraźny sygnał do działania wszystkim zainteresowanym podmiotom i będzie dobitnym dowodem na polityczną wolę wprowadzenia tych zmian” – czytamy w liście.

 

Próba uzyskania u władz Poznania przywilejów dla osób LGBT+ spotkała się ze sprzeciwem środowisk konserwatywnych, które nie zgadzają się na wykorzystywanie samorządu oraz podległych mu instytucji do „promocji dewiacji seksualnych oraz narzucaniu większości mieszkańcom Poznania homoseksualnych, biseksualnych i transseksualnych antywartości społecznych”.

 

List otwarty w tej sprawie do prezydenta Jaśkowiaka skierował Klub Polonia Christiana w Poznaniu. To wyraz sprzeciwu wobec prób pozyskania środków publicznych m.in. na promocję stylu życia gejów, lesbijek, transwestytów w przestrzeni miejskiej oraz wprowadzania do szkół represyjnego wobec osób nie popierających postulatów LGBT+ systemu.

 

„Żądam zaniechania wszelkich prac, które mają narzucić poznaniakom cenzurę światopoglądową poprzez zaproponowaną przez Grupę Stonewall linię interwencyjną oraz grupę reagowania w postaci przeszkolonych do wywierania nacisku specjalnych funkcjonariuszy, jednym słowem policję LGBT+” czytamy w stanowisku.

 

Klub wzywa prezydenta o rozsądek i respektowanie obowiązujących w Polsce praw – zapisów Konstytucji, prawa oświatowego oraz poszanowania wolności słowa i praw obywatelskich, a co za tym idzie – o „natychmiastowe, całkowite zaprzestanie dalszych prac nad wprowadzeniem „karty LGBT+” w Poznaniu”.

 

 

 

MA


DATA: 2019-05-15 07:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zdecydowane NIE dla karty przywilejów dla lesbijek gejów biseksualistów transseksualistow queer i reszty! Nie istnieje coś takiego jak demokracja mniejszości! I trochę więcej skromności wy wszyscy wyżej wspomnieni-zwłaszcza w przestrzeni publicznej!
ponad 1 rok temu / Ofka
 
A może obok latarników, nich wprowadzą też osoby które będą pilnować by nie prześladowano nikogo ze względu na to że jest katolikiem, nie gra w gry komputerowe, ma blond włosy itd... dlaczego osoby z lgbt mają być lepiej traktowanie niż inni,są jacyś lepsi i to za moje podatki??!!! Lbgtoskie gestapo do szkół chcą wprowadzić w imię obrony "wolności" zabierają wolność słowa, wyznania, szanowania tradycji i historii?! NIE ZGADZAM SIĘ
ponad 1 rok temu / poznanianka
 
Latarnicy niczym funkcjonariusze policji religijnej panującego wyznania lgbt wzorem islamu. Ktoś ma wciąż wątpliwości że to jest dżihad?
ponad 1 rok temu / Trąbolot
 
Nienawidzę demokracji! Zdecydiwana większość ludzi jest głupich bo mądrzy ludzie nie wybraliby ponownie Jaśkowiaka. Jestem od urodzenia poznaniakiem i boleje nad tym co stało się z tym miastem. Przed wojną był to bastion endecji a teraz jest bastionem dewiantów.
ponad 1 rok temu / PRPR
 
walec szatana idzie naprzód i nie zatrzymamy go - dlatego w Ewangelii Pan Jezus wyraźnie powiedział, co się będzie działo w czasach ostatecznych - nie mamy ojczyzny tu na ziemi, lecz tylko w Niebie ! Dlatego nie należy załamywać rąk i płakać jak małe dzieci
ponad 1 rok temu / Jan
 
To jakiś żart??
ponad 1 rok temu / Gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.