DZIŚ JEST:   19   SIERPNIA   2019 r.


Św. Jana Eudesa
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

Władze powiatu białostockiego mówią zdecydowane NIE ideologii gender i homopropagandzie

Władze powiatu białostockiego mówią zdecydowane NIE ideologii gender i homopropagandzie
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

„Rada Powiatu Białostockiego zdecydowanie sprzeciwia się tzw. Karcie LGBT Plus oraz programom wychowania seksualnego w duchu ideologii gender. Wspieramy tym samym apel, wyrażony w stanowisku Konferencji Episkopatu Polski z dnia 13 marca 2019 r. o wycofanie, budzących wątpliwości etyczne i prawne, rozwiązań zawartych w tzw. Karcie LGBT” – napisano w stanowisku Rady Powiatu Białostockiego w sprawie Karty LGBT i wychowania seksualnego w duchu ideologii gender.

 

Poniżej publikujemy całą treść stanowiska Rady Powiatu Białostockiego:

 

Stanowisko Rady Powiatu Białostockiego w sprawie Karty LGBT i wychowania seksualnego w duchu ideologii gender

 

Rada Powiatu Białostockiego zdecydowanie sprzeciwia się tzw. Karcie LGBT Plus oraz programom wychowania seksualnego w duchu ideologii gender. Wspieramy tym samym apel, wyrażony w stanowisku Konferencji Episkopatu Polski z dnia 13 marca 2019 r. o wycofanie, budzących wątpliwości etyczne i prawne, rozwiązań zawartych w tzw. Karcie LGBT.

 

W pełni opowiadamy się za tolerancją i przeciwdziałaniem dyskryminacji, jednak podkreślamy, że dotyczy to wszystkich obywateli i grup społecznych. Tolerancji i poszanowania wymagają także chrześcijańskie wartości i postawy. W imię wolności religijnej oraz wolności słowa należy także szanować prawo do głoszenia poglądów chrześcijańskich oraz praktykowania obyczajów, opartych na chrześcijańskim systemie moralnym. Należy szanować głos rodziców w sprawie wychowania ich dzieci – niestety, głos całkowicie pomijany.

 

Tolerancja nie może oznaczać propagowania – zwłaszcza poprzez nauczanie i wychowanie – określonych postaw, które społecznie nie są akceptowane i które godzą w sumienia innych ludzi, w tym osób wierzących. Tolerancja oraz wolność religijna to także prawo do wolności od nauczania postaw, jakie się uznaje za niedopuszczalne w swym systemie wartości. Poprzez system edukacji seksualnej nie można narzucać postaw sprzecznych z wartościami wspólnot religijnych. Szkoła publiczna powinna być od tego wolna. Obywatele, kierujący się w swoim życiu chrześcijańskim systemem wartości, mają prawo chronić swoje dzieci przed demoralizacją, a ochronę taką zapewnić im powinno państwo, zgodnie z Konstytucją RP. Mamy prawo tak realizować dobro naszych dzieci, jak głosi to nasza religia i oparta na niej nasza chrześcijańska moralność.

 

W związku z tym, że w ostatnim czasie niektóre z samorządów wyszły z inicjatywą promocji praw środowisk LGBT oraz tzw. Karty LGBT, czujemy się w obowiązku zabrać publicznie głos, czego wyrazem jest niniejsze stanowisko. Wyrażamy swoją opinię tym bardziej, że widzimy, iż głosy przeciwne Karcie są albo przemilczane albo dyskryminowane, co nie ma nic wspólnego z tolerancją, ani troską o jakość publicznej debaty.

 

Wyrażając sprzeciw wobec Karty LGBT, która pod pretekstem edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej chce uczynić szkołę miejscem nauczania w zupełnym oderwaniu od moralnych postaw i poglądów rodziców, oraz – mając na uwadze, że zgodnie z Konstytucją RP „każdy ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dziecka przed (…) demoralizacją” (art. 72 ust. 1) – oczekujemy od władzy państwowej, aby w polskim systemie edukacji zostały odrzucone budzące wątpliwości etyczne i prawne rozwiązania zawarte w tak zwanej Karcie LGBT.

 

Wyrażając dezaprobatę dla idei i praktyk, które godzą w godność człowieka i przyczyniają się do deprawacji dzieci, za całkowicie niedopuszczalne uznajemy wydatkowanie na te projekty i programy, propagujące Kartę LGBT oraz wychowanie seksualne oparte na ideologii gender, pieniędzy publicznych oraz angażowanie w tym celu instytucji publicznych.

 

Źródło: powiatbialostocki.pl

TK


DATA: 2019-05-07 14:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.