DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Władze PiS uważają projekt Stop Aborcji za groźny dla partii. Kulisy dymisji prof. Stępkowskiego

Władze PiS uważają projekt Stop Aborcji za groźny dla partii. Kulisy dymisji prof. Stępkowskiego
Źródło: sejm.gov.pl

Zaproszenie Komisji Weneckiej do zbadania sporu o polski Trybunał Konstytucyjny nie było powodem zdymisjonowania byłego już wiceministra Spraw Zagranicznych, prof. Aleksandra Stępkowskiego. Prawnik został wyrzucony z rządu z powodu antyaborcyjnej obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej i jego związków z autorami projektu ustawy chroniącej każde poczęte życie. O kulisach sprawy rozmawiał z portalem gosc.pl.

 

Profesor Stępkowski przestał pełnić funkcję w MSZ we wtorek. Oficjalne informacje nie wyjaśniają, dlaczego usunięto go z rządu. Zanim prawnik został powołany w skład Rady Ministrów kierował Instytutem na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Ten fakt miał zaważyć na jego dalszej pracy w ministerstwie, kierowanym przez Witolda Waszczykowskiego.

 

W wywiadzie dla gosc.pl Aleksander Stępkowski zrelacjonował swoją rozmowę ze swoim byłym ministerialnym przełożonym. Szef polskiej dyplomacji miał przekazać profesorowi, że jest zbyt niezależny oraz prowadzi samodzielną politykę, „która nie była polityką rządu”.

 

Chodzi właśnie o inicjatywę Stop Aborcji. Obywatelski projekt ustawy zakazującej mordowania nienarodzonych dzieci powstał przy współudziale ekspertów i prawników z Ordo Iuris. Od dłuższego czasu pojawiały się doniesienia, że rząd poprzez prof. Stępkowskiego chciał wpłynąć na twórców inicjatywy, by odstąpili od niej.

 

- Ścisłe kierownictwo PiS uważa, że jest to projekt groźny dla tej partii - powiedział w rozmowie z portalem „Gościa Niedzielnego” prof. Stępkowski.

 

Zdaniem byłego już wiceministra, specjaliści od wizerunku partii rządzącej są przekonani, że formacji służy spór o Trybunał Konstytucyjny, który jest dla większości ludzi niezrozumiały i odległy. Wpływa to pozytywnie na sondażowe wyniki formacji Jarosława Kaczyńskiego. Kwestia obrony życia w debacie publicznej miałaby natomiast poskutkować odwróceniem trendów i osłabieniem poparcia dla PiS.

 

Władze formacji mają ponadto uważać, że antyaborcyjna inicjatywa jest wymierzona w PiS. Mimo tego prof. Stępkowski jest przekonany, że nastąpią pewne zmiany zmierzające do większej ochrony życia.

 

W rozmowie byłego wiceministra i Witolda Waszczykowskiego nie pojawił się natomiast wątek Komisji Weneckiej i sporu o Trybunał Konstytucyjny.

 


Źródło: gosc.pl

MWł
   


DATA: 2016-08-31 18:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Mirek i @Maciek Jeżeli Ustawa zakazująca morderstwa dzieci nie narodzonych nie zostanie uchwalona to PIS nie wygra kolejnych wyborów.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Dopiero co odznaczali śp.Posła Artura Górskiego i piali z zachwytu nad jego postawą życiową na pogrzebie. To jest dopiero hipokryzja PiS!
ponad 3 lata temu / pl
 
Jeżeli projekt ustawy zakazujący aborcji nie zostanie przyjęty PIS nie wygra kolejnych wyborów.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Stosunek do życia nienarodzonych jest wyznacznikiem prawdy o człowieku. Katolik nie zawaha się bronić życia bez względu na trudności i podjąć konsekwencje tych trudności, ponieważ Bóg dał życie i powiedział Nie zabijaj! Żyd, mason, sługa szatana będzie kluczył i wymyślał trudności, opóźniał, umożliwiał morderstwa, dążył do braku kary za zbrodnie. Będzie kalkulował "po ludzku" co mu się bardziej opłaca a co nie. Bezkarność jest przyzwoleniem na zło. Katoliku zastanów się kim jesteś? Jak traktujesz obietnice Pana Boga o Łasce Bożej, którą ci Bóg daje, gdy uparcie trwasz przy Chrystusie?
ponad 3 lata temu / do myślących inaczej
 
Jeśli ten obywatelski projekt Stop aborcji nie zostanie przegłosowany w całości jak jest w projekcie bez owijania w bawełnę, bez uników, bez wyjątków to PIS nie ma co liczyć na drugą kadencję, ponieważ obrońcy życia nie dadzą się po raz drugi oszukać nie nie! Pod tym projektem podpisała się masa ludzi to był wielki sukces tego projektu nie można pozwolić, żeby przepadł tak sobie, bo jakieś inne wydumane interesy, sprawy są ważniejsze niż życie ludzkie nie ma nic ważniejszego niż życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci jest najważniejsze i powinno być prawnie chronione, a jakakolwiek próba nierespektowania tego prawa powinna być poddane odpowiedzialności karnej tak jak chcą autorzy tego projektu.Albo będzie pełna ochrona życia ludzkiego zaproponowana przez inicjatorów Stop Aborcji, albo do wiedzenia!!! Przy urnie się wszystko się wyjaśni.Nie chcemy już więcej ludobójstwa w Polsce.W Rosji carskiej aborcja była karana surowo, dlatego była wysoka demografia.
ponad 3 lata temu / Mela
 
@Mirek, @Maciek - idźcie do diabła, waszego mistrza.
ponad 3 lata temu / cristero
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.