DZIŚ JEST:   18   LUTY   2020 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

Władze Nowego Jorku zaczęły zakrojoną na szeroką skalę walkę o bezpieczeństwo. Celem islamofobia

Władze Nowego Jorku zaczęły zakrojoną na szeroką skalę walkę o bezpieczeństwo. Celem islamofobia
By Terabass (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons
#ISLAMOFOBIA    #MUZUŁMANIE    #ISLAM    #USA    #NOWY JORK

Najlepszym sposobem na wyeliminowanie narastającej fali przemocy w przestrzeni publicznej i nie tylko, będzie zakrojona na szeroką skalę walka z islamofobią – uznały władze największej amerykańskiej metropolii.

 

Kampania prowadzona między innymi w sieciach społecznościowych ma wspierać nowojorskich muzułmanów. Jej hasło brzmi: „Jestem muzułmaninem. Jestem z Nowego Jorku”. W sieciach społecznościowych pojawiają się zdjęcia kobiet i mężczyzn wyznających islam i mieszkających w Nowym Jorku.

 

Poza zamieszczaniem zdjęć, nowojorskie władze planują przeprowadzenie wielu akcji propagandowo-reklamowych. W tym także o obowiązującym obecnie ustawodawstwie antydyskryminacyjnym. – Teraz, jak nigdy wcześniej każdy mieszkaniec Nowego Jorku zasługuje na wyjątkowy szacunek. Nieważne czy jest nim chrześcijanin, muzułmanin czy sikh. Wszyscy jesteśmy nowojorczykami i wszyscy mamy prawo żyć bezpiecznie – oświadczył burmistrz metropolii Bill de Blasio.

 

W 8-milionowym Nowym Jorku mieszka kilkadziesiąt tysięcy muzułmanów. Jak wynika z przeprowadzonych ostatnio badań, od marca 2015 roku z mieście zanotowano 180 poważnych przestępstw i 12 morderstw, w których ofiarami byli muzułmanie.  Dla porównania, do 11 września 2011 roku, w ciągu roku nowojorskie służby odnotowywały zaledwie od 20 do 30 przestępstw przeciwko wyznawcom Allacha.

 

Nowojorscy znawcy tematu są zdania, że wzrost nastrojów antymuzułmańskich ma nie tyle związek z ostatnimi zamachami w Europie Zachodniej, co w dużej mierze z retoryką niektórych polityków, przede wszystkim Donalda Trumpa.

 

Źródło: nytimes.com

ChS

 

 

 


DATA: 2016-10-03 07:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ad Tobiasz i ja mam takie odczucie,że wielki cisk przybiera na sile(nastały czasy Amosa). Jednak odniosę się do następijącego stwierdzenia:cyt "zamykanie ust wszystkim,którzy mają odmienne zdanie" . Powiedziałbym nieco inaczej : zamykanie ust wszystkim,którym prawda nie jest obojętna.
ponad 3 lata temu / jac
 
@Tomasz Mylisz paleokonserwatystów z neokonserwatystami. Paleokonserwatyści to stara dobra prawica, sporo wśród nich tradycjonalistów katolickich. Natomiast neokonserwatyści to głównie Żydzi, którzy przeszli z marksizmu na "konserwatyzm". To neokonserwatyści udają tylko prawicę.
ponad 3 lata temu / paleokonserwatysta
 
proponuję rozszerzyć akcję na walkę z fobią dotyczącą islamskich terrorystów - po takiej akcji już na pewno poprawi się bezpieczeństwo i dlaczego ktoś miałby się ich bać?
ponad 3 lata temu / pytanie
 
Donald Tramp chce dobra Stanów Zjednoczonych Ameryki w przeciwieństwie do paleo-konserwatystów czyli trockistów którzy głoszą permanentną rewolucje czyli wojnę oni nie chcą dobra własnego kraju.Islam nie jest religią pokoju jest to system polityczny.Donald Tramp jeżeli wygra wybory prezydenckie to uratuje Amerykę od zagłady.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Wielki ucisk przybiera na sile. Zamykanie ust wszystkim, którzy mają odmienne zdanie na jakikolwiek temat. Polecam wykłady Ks. Murzińskiego.
ponad 3 lata temu / Tobiasz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.