DZIŚ JEST:   20   SIERPNIA   2019 r.

Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Władze Francji zapowiadają ostrą walkę z „homofobią”. Środowiska LGBT „średnio zadowolone”

Władze Francji zapowiadają ostrą walkę z „homofobią”. Środowiska LGBT „średnio zadowolone”
źródło: pixabay.com

Właściwie można pokusić się o sformułowanie nowego prawa – czym bardziej jakieś rządy, zwłaszcza lewicowe, walczą z jakimś zjawiskiem społecznym, tym bardziej ono narasta. Tak bywa na ogół z walką z bezrobociem, z wypadkowością na drogach, wykluczeniem społecznym, ale także np. z aborcją czy tzw. homofobią.

 

We Francji władze walczą z bezrobociem od lat, a jego poziom i tak zależy od koniunktury, która przy rządach lewicy na ogół słabnie. Na drogach zmniejszono szybkość, a wypadków nie ubywa. Przez lata wyrzucono miliony euro na dofinansowanie „wrażliwych dzielnic”, a sytuacja ich mieszkańców i poziom bezpieczeństwa i tak ulegają ciągłej degradacji. Zmieniono prawo, dofinansowano setki akcji uświadamiających, rozdawano za darmo prezerwatywy, dystrybuowano je w szkołach, zapewniono refinansowanie środków antykoncepcyjnych i… liczba niepożądanych ciąż, a co za tym idzie, aborcji, ciągle rośnie. A skoro tak, to postępowcy żądają jeszcze więcej pieniędzy na działalność stowarzyszeń proaborcyjnych, a nawet kneblowania ruchów pro-life. Podobnie dzieje się z tzw. homofobią.

 

Nad Sekwaną podjęto już w tej sprawie akcję międzyresortową. Nowy szef tamtejszego MSW Christophe Castaner, a także minister sprawiedliwości Nicole Belloubet oraz minister ds. równości płci Marlène Schiappa odwiedzili siedzibę stowrzyszenia SOS Homophobie i zaprezentowali w obliczu kamer nowe wytyczne „walki z homofobią”.

 

Ma to być m.in. cały arsenał środków prawnych, w tym walka z „mową nienawiści”. Castaner zapowiedział ostre sankcje, które mają zostać sprecyzowane jeszcze przed końcem tego roku.

 

Odpowiadająca za wymiar sprawiedliwości Belloubet zgłosiła możliwość składania skarg na homofobię przez Internet (działa to już od lipca tego roku). Proponuje nawet możliwość blokowania stron zawierających takie treści (kawały o „homoseksualistach”) i odpowiedzialność karną dla ich administratorów. Na specjalne szkolenia zostaną wysłani sędziowie, którzy zostaną uczuleni na „rozpoznawanie homofonów”.

 

Z kolei szef MSW Castaner obiecał dodatkowo wyszkolić w tym kierunku dodatkowo policjantów i żandarmów (referenci ds. LGTB na posterunkach). Podwoi się też ilość jednostek zajmujących się tropieniem „mowy nienawiści”.  W „walkę z homofobią” ma się też jeszcze zaangażować ministerstwo edukacji.

 

Co prawda szefostwa SOS Homofobia i organizacji LGTB uznały, że są to „prawdopodobnie jeszcze środki niewystarczające”, ale pochwaliły… kierunek działań.

 

Można by zapytać, skąd pojawia się to nagłe zainteresowanie walką z homofobią? Scenariusz był tutaj taki sam jak w przypadku innych tego typu propagandowych akcji. Nagłośnienie pojedynczego przypadku takiego aktu w mediach, później powszechne potępienie, marsze protestu i reakcja polityków.

 

Nagle okazało się, że skargi na akty homofobiczne wzrosły o 15 proc. od początku roku 2018. Rząd się więc mobilizuje i „walczy”. Sam Emmanuel Macron ogłosił na Twitterze „konkretne działania” i napisał, że „przemoc homofobiczna musi być problemem dla całego społeczeństwa. Jest to niegodne Francji”. Z tym, że nie o walkę z jakąś dyskryminacją tutaj chodzi, ale o kolejną zagrywkę propagandową. Poziom bezpieczeństwa we Francji zmniejsza się od miesięcy. Równie dobrze można by stworzyć statystyki wzrostu przemocy wobec grubasów, osób starszych, białych, kobiet, itd. Po prostu rośnie wszędzie…

 

Poza tym statystyki wydają się mocno podrasowane. Jeszcze przed hucpą z ogłoszeniem nowej „walki”,  oficjalnie poinformowano, że np. w regionie paryskim odnotowano od początku 2018 roku 151 „aktów homofobii”, podczas gdy w analogicznym okresie roku 2017 było ich… 171. Jednak tym gorzej dla faktów, a Joel Deumier, szef stowarzyszenia SOS Homofobia nagle stwierdził, że policja statystyki… zaniża. Ostatecznie po kwerendzie ministra Castanera stanęło na liczbie 262, a więc jest wzrost i uzasadnienie dla tęczowej propagandy. I oto zapewne w tym cyrku chodzi. W końcu chodzi o to, żeby po prostu „walczyć”.

 

Bogdan Dobosz


DATA: 2018-11-05 11:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To chyba muszą zacząć od wydalenia wyznawców Mahometa, bo nauki islamu są jasne, sodomici nie maja prawa do życia. A może napiszą nową wersję Koranu, najlepiej zatrudnić feministki, które ostatnio przerobiły Małego Księcia.
9 miesięcy temu / finka
 
No niestety, wszelkiej odmiany satanizmy to religia z mocą. Piekielną.
9 miesięcy temu / do ma
 
To LGBT+ to jakaś nowa religia z "mocą". Tyle się zarzuca Kościołowi z powodu Inkwizycji a tu inkwizycja w najlepsze... I to podobno w laickiej Francji. Czekam na stosy w takim razie.
9 miesięcy temu / ma
 
Sami się zaorali, już po Francji. Sodomie należy zwalczać jak stonkę
9 miesięcy temu / irtur
 
sodoma I gomora. co lewacy maja w muzgach aby popierac dewjantow.
9 miesięcy temu / Majka
 
kto by jeszcze 30 lat temu pomyślał, że mówienie prawdy będzie karane...koniec czasów bliski
9 miesięcy temu / lolo
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.