DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Władze Erytrei zamknęły wszystkie centra medyczne prowadzone przez Kościół katolicki

Władze Erytrei zamknęły wszystkie centra medyczne prowadzone przez Kościół katolicki
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło pixabay.com

Żołnierze Armii Erytrejskiej zamknęli i zaplombowali 22 kliniki katolickie, a pacjentów wyprowadzili.  Rocznie obsługiwanych było w nich aż 40 tysięcy pacjentów.

 

Miejscowi biskupi wysłali do władz w Asmarze oficjalne pismo, wyrażając w nim zdecydowany protest przeciwko działaniom władz wojskowych. Podkreślili oni, że jedynym, czym kierowali się wszyscy pracownicy ośrodków to dobro Erytrejczyków i… troska o ich zdrowie.

 

„Wysiłki lekarzy w centrach prowadzonych przez Kościół katolicki nie miały i nie mają niczego wspólnego z działalności erytrejskiej opozycji. To co zrobiły władze w Asmarze to nie tylko atak na Kościół, na chrześcijan, ale przede wszystkim na swoich własnych obywateli”, czytamy w oświadczeniu biskupów.

 

W wypowiedzi dla mediów zachodnich biskupi nie kryją, że to co dzieje się teraz w Erytrei przypomina rok 1982, kiedy siłą konfiskowano tam kościoły, klasztory i centra medyczne kierowane przez Kościół. – Teraz złość władz także skierowana jest przeciwko klasztorom, ponieważ w wielu z nich znajdują się nasze centra medyczne. Ośrodki budowane przez lata, cieszące się dużym zaufaniem Erytrejczyków – powiedział nie kryjąc żalu ks. Mussie Zeray, przewodniczący stowarzyszenia „Habeshia”.

 

Przedstawiciele organizacji „Open Doors” zajmujący się m.in. prześladowaniem chrześcijan w Erytrei nie są w stanie wytłumaczyć, czym kierują się obecnie władze z dnia na dzień zamykając katolickie ośrodki medyczne.

 

Na liście World Watch List krajów najbardziej prześladujących chrześcijan, Erytrea zajmuje 7. miejsce. Dziś, zarówno chrześcijaństwo, jak i islam wyznaje po 49 proc. populacji kraju.

 

Źródło: „BBC” / invictor.com

ChS


DATA: 2019-06-28 14:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kochani mahometanie robią to co mają nakazane.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
Protestantów też dotyka prześladowanie katolicy tracą kościoły szpitale przytułki ,są mordowani a protestanci może nie jest to na taką skalę ale jednak też są mordowani ze względu na Jezusa np syn pastora 5 latek zaledwie w drzwiach kościoła w zeszłym roku .
ponad 1 rok temu / X
 
Dociekliwy - myślę że zdjecie poglądowe ale możesz pojechać do Erytrei i zrobić zdjęcie w skonfiskowanym szpitalu. Czy tam centrum medycznym. Uwaga ogólna - jesteś bezbronny? Nie dziw się konfiskatom. Tak działa świat - bezbronnym się pomiata. Nie mamy siły to Żydzi na nas plują - czy to coś nowego?
ponad 1 rok temu / Jot
 
Czy hospitalizowana blondynka na zdjęciu do artykułu jest Erytrejką?
ponad 1 rok temu / dociekliwy
 
przykre
ponad 1 rok temu / lolo2016
 
Coraz częściej mam wrażenie że stwierdzenie "prześladowanie Chrześcijan" nie jest do końca prawdziwe. Niemal wszystkie te okrutne, barbarzyńskie i terrorystyczne ataki są wymierzane głównie w Katolików. Mało tego Katolicy są atakowani, oczerniani, poniżani i dyskryminowani przez innych Chrześcijan i nie ma większego znaczenia czy są to Chrześcijanie praktykujący czy tylko z nazwy. Najwyższy czas na prawdę - najbardziej prześladowaną grupą są KATOLICY, głównie KOŚCIÓŁ RZYMSKO - KATOLICKI nawet przez prawosławie. Chrześcijanie zwłaszcza Purytanie,Anglikanie, czy skandynawscy i niemieccy protestanci są nie tylko wyjątkowo wrodzy, ale i przeszli na stronę laicką i wspólnie z nią szturmują Kościół Katolicki i jak widać z coraz większym powodzeniem. Czas Uświadamiać światu, że my Chrześcijanie wyznania Rzymsko-Katolickiego jesteśmy obecnie najbardziej prześladowaną dyskryminowaną i wyszydzaną grupą społeczną z powodu naszej religii uczącej głównie o miłości i moralności
ponad 1 rok temu / banita
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.