DZIŚ JEST:   12   GRUDNIA   2019 r.

NMP z Guadalupe
Św. Finiana z Clonard
Bł. Konrad z Offidy
 
 
 
 

Władze Erytrei zamknęły wszystkie centra medyczne prowadzone przez Kościół katolicki

Władze Erytrei zamknęły wszystkie centra medyczne prowadzone przez Kościół katolicki
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło pixabay.com

Żołnierze Armii Erytrejskiej zamknęli i zaplombowali 22 kliniki katolickie, a pacjentów wyprowadzili.  Rocznie obsługiwanych było w nich aż 40 tysięcy pacjentów.

 

Miejscowi biskupi wysłali do władz w Asmarze oficjalne pismo, wyrażając w nim zdecydowany protest przeciwko działaniom władz wojskowych. Podkreślili oni, że jedynym, czym kierowali się wszyscy pracownicy ośrodków to dobro Erytrejczyków i… troska o ich zdrowie.

 

„Wysiłki lekarzy w centrach prowadzonych przez Kościół katolicki nie miały i nie mają niczego wspólnego z działalności erytrejskiej opozycji. To co zrobiły władze w Asmarze to nie tylko atak na Kościół, na chrześcijan, ale przede wszystkim na swoich własnych obywateli”, czytamy w oświadczeniu biskupów.

 

W wypowiedzi dla mediów zachodnich biskupi nie kryją, że to co dzieje się teraz w Erytrei przypomina rok 1982, kiedy siłą konfiskowano tam kościoły, klasztory i centra medyczne kierowane przez Kościół. – Teraz złość władz także skierowana jest przeciwko klasztorom, ponieważ w wielu z nich znajdują się nasze centra medyczne. Ośrodki budowane przez lata, cieszące się dużym zaufaniem Erytrejczyków – powiedział nie kryjąc żalu ks. Mussie Zeray, przewodniczący stowarzyszenia „Habeshia”.

 

Przedstawiciele organizacji „Open Doors” zajmujący się m.in. prześladowaniem chrześcijan w Erytrei nie są w stanie wytłumaczyć, czym kierują się obecnie władze z dnia na dzień zamykając katolickie ośrodki medyczne.

 

Na liście World Watch List krajów najbardziej prześladujących chrześcijan, Erytrea zajmuje 7. miejsce. Dziś, zarówno chrześcijaństwo, jak i islam wyznaje po 49 proc. populacji kraju.

 

Źródło: „BBC” / invictor.com

ChS


DATA: 2019-06-28 14:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kochani mahometanie robią to co mają nakazane.
5 miesięcy temu / Ryś
 
Protestantów też dotyka prześladowanie katolicy tracą kościoły szpitale przytułki ,są mordowani a protestanci może nie jest to na taką skalę ale jednak też są mordowani ze względu na Jezusa np syn pastora 5 latek zaledwie w drzwiach kościoła w zeszłym roku .
5 miesięcy temu / X
 
Dociekliwy - myślę że zdjecie poglądowe ale możesz pojechać do Erytrei i zrobić zdjęcie w skonfiskowanym szpitalu. Czy tam centrum medycznym. Uwaga ogólna - jesteś bezbronny? Nie dziw się konfiskatom. Tak działa świat - bezbronnym się pomiata. Nie mamy siły to Żydzi na nas plują - czy to coś nowego?
5 miesięcy temu / Jot
 
Czy hospitalizowana blondynka na zdjęciu do artykułu jest Erytrejką?
5 miesięcy temu / dociekliwy
 
przykre
5 miesięcy temu / lolo2016
 
Coraz częściej mam wrażenie że stwierdzenie "prześladowanie Chrześcijan" nie jest do końca prawdziwe. Niemal wszystkie te okrutne, barbarzyńskie i terrorystyczne ataki są wymierzane głównie w Katolików. Mało tego Katolicy są atakowani, oczerniani, poniżani i dyskryminowani przez innych Chrześcijan i nie ma większego znaczenia czy są to Chrześcijanie praktykujący czy tylko z nazwy. Najwyższy czas na prawdę - najbardziej prześladowaną grupą są KATOLICY, głównie KOŚCIÓŁ RZYMSKO - KATOLICKI nawet przez prawosławie. Chrześcijanie zwłaszcza Purytanie,Anglikanie, czy skandynawscy i niemieccy protestanci są nie tylko wyjątkowo wrodzy, ale i przeszli na stronę laicką i wspólnie z nią szturmują Kościół Katolicki i jak widać z coraz większym powodzeniem. Czas Uświadamiać światu, że my Chrześcijanie wyznania Rzymsko-Katolickiego jesteśmy obecnie najbardziej prześladowaną dyskryminowaną i wyszydzaną grupą społeczną z powodu naszej religii uczącej głównie o miłości i moralności
5 miesięcy temu / banita
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.