DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Władze Chin narzucają nauczanie chrześcijanom. Konfucjanizm obowiązkowy na kazaniach

Władze Chin narzucają nauczanie chrześcijanom. Konfucjanizm obowiązkowy na kazaniach
Fot. Pixabay

Władze Chińskiej Republiki Ludowej nakazują księżom i zakonnikom cytować na kazaniach myśli rodzimego filozofa Konfucjusza. To kolejny przykład ingerencji w sferę wiary. Katoliccy duchowni widzą w tych naciskach przykład działań zmierzających do erozji chrześcijaństwa na obszarze Państwa Środka.

 

Wiele parafii zostało objętych nakazem prowadzenia specjalnych zajęć, mających doprowadzić do poznania dorobku Konfucjusza. Jak pisze portal „Bitter Winter”, do wspólnot chrześcijańskich w ponad stumilionowej chińskiej prowincji Henan władze lokalne wysłały książkę pt. The Analects Encounter the Bible, która oficjalnie ma za zadanie zbliżyć chrześcijan do filozofii chińskiej, natomiast katolicy mówią wprost, że jej celem jest sinizacja chrześcijaństwa. Pastorom jednego z protestanckich kościołów nakazano nawet, aby w swoich kazaniach bazowali na paraleli myśli Konfucjusza i Biblii. Służyć temu mają również przekazane do wspólnot tablice poglądowe, pokazujące „niemal tożsamość” treści biblijnych i myśli Konfucjusza. Według chrześcijan, kolejnym krokiem będzie nauczanie, że wystarczy poznawać dzieła Konfucjusza zamiast czytać Biblię.

 

Poglądy tego chińskiego filozofa nie są uznawane za regularne wierzenie religijne, a ich różnego rodzaju mieszanki i adaptacje przenikają do ideologii powszechnych w wielu państwach Dalekiego Wschodu. Za jedną z ideologii mających związki z konfucjanizmem, uważa się doktrynę państwową w komunistycznej Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej, uznawanej za kraj szczególnie wrogi wobec chrześcijaństwa.

 

 

Źródła: Invictory.org, Sedmitza.ru, Bitter Winter.org, Christian Headlines

JB


DATA: 2019-09-18 22:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tam sinizacja, w Europie i Polsce judaizacja-protestantyzacja-demokracja. Owoce dialogu ekumenicznego.
9 miesięcy temu / po owocach
 
Pytanie brzmi - czy katolicy ulegli temu nakazowi - bo nie powinni pod żadnym pozorem. Czas męczeństwa się zbliża i do Nas.
9 miesięcy temu / Man
 
Konfucjanizm jest zbiorem pobożnych życzeń zupełnie rozmijających sie z rzeczywistością. Jest on parawanem , za którym w Chinach ukrywa się rządy czystej przemocy . Konfuzjanizm bardzo przypomina "umowę społeczna" , którą są na Zachodzie uzasadniane rządy oligarchii nazywane demokracją. Dzieki konfucjanizmowi Chiny co 200 lat staczały sie w otchałń całkowitwgo chaosu , który oprócz zniszczenia kraju był przyczyną śmierci połowy populacji. Ostatnim najbardziej spektakularnym skutkiem konfucjanizmu było opanowanie Chin przez garstkę Europejczyków i rozbicie państwa. Wydaje mi sie , że współczesny powrót do konfucjanizm jest miną podłożona pod Chiny , która w końcu doprowadzi do upadku ten kraj.Niedawno w TVP oglądałem angielski serial dokumentalny o Chinach . W tym filmie prowadzący program Anglik nie mógł sie nachwalić powrotu do konfucjanizmu
9 miesięcy temu / Mirek
 
trudno żeby się wyparli trzech tysięcy lat swojej cywilizacji ,to tak jakby udawać ze nie było starożytnego Egiptu
9 miesięcy temu / rety
 
Na świecie jest 1,2 miliarda katolików ,ale oni nic nie znaczą . Nie maja na nic wpływu . Poznajemy to po antykatolickim ustawodastwie uchwalanym w krajach rzekomo katolickich. Dlatego Chiny zrobią z katolikami , co chcą . Trudno nie zauważyć , że Franciszek i biskupi pogłębiają ten stan niemocy .
9 miesięcy temu / Mirek
 
Przyswojenie myśli Konfucjusza tylko na dobre wyjdzie chrześcijanom.
9 miesięcy temu / Golem
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.