DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Władze Białegostoku do homoaktywistów: nie będziemy was traktować lepiej niż innych

Władze Białegostoku do homoaktywistów: nie będziemy was traktować lepiej niż innych
Zdjęcie ilustracyjne. FOT.BARTLOMIEJ KUDOWICZ/FORUM

Członkowie dopiero co powstałego stowarzyszenia „Tęczowy Białystok”, którego jednym z głównych celów jest organizacja w stolicy województwa podlaskiego tzw. homomarszu, złożyli w urzędzie miasta wniosek o przydzielenie lokalu. Napisali w nim, że chcą udzielać tam wsparcia osobom homoseksualnym. Władze miasta wystosowały odpowiedź odmowną, wskazując, że osoby homoseksualne, mogą, tak jak inni, „otrzymać wsparcie w miejskim ośrodku pomocy społecznej”. 

 

Stowarzyszenie „Tęczowy Białystok”, które zrzesza osoby „nieheteronormatywne” powstało w Białymstoku pod koniec lipca bieżącego roku. W swoich postulatach skierowanych do władz miasta oraz pochodzących z niego polityków podkreślali, że potrzebują lokalu, gdzie zamierzają utworzyć Ośrodek Interwencji Kryzysowej i dlatego zaapelowali o jego przyznanie. Swoje żądania członkowie Tęczowego Białegostoku tłumaczyli, że w stolicy województwa podlaskiego osoby homoseksualne są dyskryminowane i dlatego istnieje potrzeba utworzenia dla nich specjalnego ośrodka pomocowego.

 

Inne postulaty stowarzyszenia to m.in. zorganizowanie w mieście hosteli interwencyjnych (ośrodków dla bezdomnych); telefonu zaufania; poradni, gdzie osoby homoseksualne każdego dnia mogłyby zasięgnąć porady psychologa oraz prowadzenie przez miasto kampanii społecznych (również w szkołach) uwrażliwiających na problemy osób homoseksualnych. Oddzielnym postulatem jest zorganizowanie w Białymstoku tzw. marszu równości, czyli homoparady, której dotychczas w Białymstoku nie było.

 

W odpowiedzi udzielonej przez miasto stowarzyszeniu wskazano, że w Białymstoku istnieją punkty pomocy społecznej, w których osoby o odmiennej orientacji seksualnej mogą (tak jak wszystkie inne) uzyskać różnego rodzaju pomoc. Władze miasta podkreśliły, że nie widzą potrzeby traktowania osób homoseksualnych w sposób, które miałby je wyróżniać. W odniesieniu do żądania utworzenia telefonu zaufania odpowiedziano, że taki telefon również od dawna istnieje.

 

Katarzyna Rosińska ze Stowarzyszenia Tęczowy Białystok nie takiej odpowiedzi z Ratusza się spodziewała. – Jestem zaniepokojona taka odpowiedzią. To zdecydowanie za mało, gdyż osoby ze środowiska LGBT na co dzień spotykają się z dyskryminacją i nie sądzę, żeby w miejskich ośrodkach pomocy społecznej również  nie mogły doznać dyskryminacji – powiedziała podczas konferencji prasowej.

 

Stowarzyszenie Tęczowy Białystok zapowiada, iż rozpoczyna starania dotyczące zorganizowania jesienią tego roku w Białymstoku tzw. marszu równości.  Natomiast przedstawiając postulaty, których spełnienie widzi na szczeblu rządowym, członkowie stowarzyszenia mówią o legalizacji związków homoseksualnych, refundacji z NFZ operacji zmiany płci, wprowadzenie do kodeksu karnego przestępstw popełnionych ze względu na orientację seksualną czy konstytucyjną ochronę homoseksualistów przed dyskryminacją.

 

Swoje postulaty Stowarzyszenie Tęczowy Białystok przesłało pod ocenę kandydatom na prezydenta miasta oraz partiom politycznym. Poparły je Partia Razem i kandydat na prezydenta miasta wystawiony przez SLD. Inni zapowiedzieli, że przygotowują właśnie swoje odpowiedzi.

 

Adam Białous

 

 

 Zobacz także:

 

"W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?"

 

W obronie wyższych praw


DATA: 2018-08-24 10:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zobaczcie co pisze w Bibli na temat sodomitów,pomyślcie o tym.Gdzie stare dobre kamienowanie?
ponad 1 rok temu / Jolanta
 
Powiedzieli im że są równi, a im i tak mało.
ponad 1 rok temu / SzymonL
 
organizujecie, odpowiednio was powitamy ;)
ponad 1 rok temu / Jerzy
 
Dotychczas Białystok kojarzył mi sie ze sciganiem kibiców ,którzy na cześć Ryzego Oszusta krzyczeli-" Tusk-matole.....". Przed wyborami nawet Prezydent Białegostoku, towarzysz Truskolaski chce przypodobać sie wiekszosci a nie mniejszosci mieszkańców!!
ponad 1 rok temu / aj waj
 
Nie Litwa , a Rosja ma zakaz propagandy wsrod niepelnoletnich. A na Litwie po europejsku i parady i kluby z nastoletnimi chlopcami
ponad 1 rok temu / LT
 
Brawo! Wschodnia część Polski zachowuje zdrowy rozsądek. A piszę to jako mieszkaniec części zachodniej naszego państwa. :)
ponad 1 rok temu / Karol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.