DZIŚ JEST:   30   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Marelego, męczennika
Św. Benwenuty Bojani
 
 
 
 

Władza zmienia stanowisko w sprawie TV Trwam na multipleksie?

Władza zmienia stanowisko w sprawie TV Trwam na multipleksie?

- Polacy chcą programów telewizji katolickiej i kanałów dla dzieci na multipleksie cyfrowym. Krajowa Rada powinna wziąć to pod uwagę przy rozstrzyganiu konkursu na obsadzenie wolnych miejsc na MUX-1 – powiedziała wiceminister cyfryzacji Małgorzata Olszewska. Czy to pierwszy krok do zmiany stanowiska w sprawie TV Trwam?


Katolicka telewizja nadal nie ma miejsca na multipleksie. Wiceminister Olszewska, opierając się na badaniach oczekiwań widzów z sierpnia tego roku, stwierdziła podczas obrad sejmowej Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, że Polacy chcą, aby na multipleksie znalazło się miejsce na katolickiej telewizji, a także takiej, która emituje programy dla dzieci.

 

- Przewodniczący Krajowej Rady musi zapewnić różnorodność programową na multipleksie cyfrowym - przypomniała wiceminister obowiązki, jakie na szefa KRRiT Jana Dworaka nakłada ustawa o cyfryzacji telewizji naziemnej.

 

Przypomnijmy, że w przeciwko decyzji KRRiT o nieprzyznaniu miejsca TV Trwam na multipleksie protestuje miliony Polaków. W obronie katolickiej telewizji odbyło się już ponad 130 marszy w całej Polsce, a na biurko Dworaka trafił protest podpisany przez 2,5 miliona osób.

 

Czy w takim razie KRRiT uwzględni oczekiwania Polaków? Na posiedzeniu komisji nie było nikogo z pięciu członków Rady. Reprezentowała ich Ewa Gadomska, dyrektor Departamentu Regulacji KRRiT, która oczywiście żadnych deklaracji złożyć nie miała prawa. Dyrektor Gadomska przypomniała za to, że także z konsultacji, jakie przeprowadziła Krajowa Rada, wynikało, iż na multipleksie potrzebne są programy o charakterze społeczno-religijnym i dla dzieci.

 

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

ged


DATA: 2012-11-23 09:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Platformo, Lepiej wyjdziesz na tym jak zezwolisz na umieszczenie na Multipleksie TV Trwam.
ponad 7 lat temu / Europejczyk - demokrata
 
Będę jeździć do Warszawy na marsze i protesty, aż będzie koncesja!!! *** Czas przemaszerować pod Pałcem Namiestnikowskim. I niech każdy coś przywiezie i zostawi, np. deklarację codziennego Różańca w intencji Ojczyzny, od 10-ciu osób.
ponad 7 lat temu / Babinicz
 
No wreszcie coś się zaczyna ruszać w tym względzie,najwyższy czas panie Dworak,media są także dla nas, a nie tylko dla pana wybrańców....prawda zawsze zwycięży.....
ponad 7 lat temu / majk
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.