DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Jeszcze jedno.Pan red. Karnowski komentując dziś wczorajsze chuligańskie napady i marsze powiedział, że tylko dzięki PiS no i oczywiście Panu Kaczyńskiemu PRZEJDZIEMY ŁAGODNIE ZMIANY związane z KONIECZNOŚCIĄ dostosowania się do NOWYCH ZASAD wymuszanych przez okoliczności. Należy domniemywać, że chodzi o Nowe rozwiązania ekonomiczne, finansowe i KULTUROWE o których już wczesniej informował Premier Morawiecki a w temacie wojny kulturowej p. Moskal z młodzieżówki PiS - zaprzestanie sprzeciwu. Czyli WYWIESZENIE Białej flagi przez Polskę. Nadto rd. Karnowski zachęcał do WSŁUCHIWANIA sie w postulaty protestujących aborcjonistów przemawiających w tv-info. W zestawieniu z Oświadczeniem p. Kaczyńskiego to jakaś PARANOJA czego dowodem to co sie zdarzyło i BRAK REAKCJI władzy ujawnijący BRAK KOMPETENCJI i gierki polityczne. To NIE komuchy, lewactwo, fundacje, zboczeńcy, eurokraci głosowali na PiS tylko ludzie kościoła. Chcecie ZMIAN będziecie je mieli.
2 miesiące temu / iskierka
 
To NIEPOWAŻNE i irytujące ze strony Prezesa Kaczyńskiego. PiS OBRONI POLSKĘ! Należy domniemywać, że poddał obywateli jakiemuś CELOWEMU EKSERYMENTOWI? A teraz już post factum wychodzi i OGŁASZA OŚWIADCZENIE? Panie Kaczyński to Pan WYBRAł/ podmienił Rząd z p. Premier Szydło na p. Morawieckiego. To Pan Morawiecki ODPOWIADA za NIEDOPEŁNIENIE CZYNNOŚCI w związku z ZABEZPIECZENIEM ulic, budynków kościelnych, naruszeń ciała osób broniących Kościoły przed podpaleniami i profanacją. TO JUŻ SIĘ WYDARZYŁO a Pana EKIPA SOBIE NIE PORADZIŁA, nie przywróciła PORZĄDKU. W kółko Pan gada o wyroku Trybunału TŁUMACZĄC SIĘ GAWIEDZI i lewakom jakby przepraszając. A teraz Pan zaprasza do WSPÓLNEJ obrony? A OD CZEGO MAMY Rząd, wojsko , policję, służby porządkowe- dostali wszyscy roz-wolnienia ze strachu. ? Bo co to będzie jak von Ula z europ. Ula się dowie? Dlatego lepiej WŁĄCZYĆ DO OBRONY WSZYSTKICH, jak jedną RODZINĘ R.M. A może chodzi o stan WYJĄTKOWY ?To już było za Jaruzela.
2 miesiące temu / iskierka
 
słynny manewr taktyczny ,fundacyjobatorowy, uderzenie w momencie napiętych relacji ,moment wybrany nie przypadkowo ........., słynni jednooczkowi cudownie pokazują paluszki w znaku "ciężkiego metalu"
2 miesiące temu / odyn
 
To Jarosław K. doprowadził Polskę do przepaści. Dzięki PISowi i jego działaniom wielu ludzi znienawidziło kościół i to już na stałe. A teraz jak już zrobiło się niebezpiecznie zamiast Policji wzywa wiernych do obrony. Tego chcieliście?
2 miesiące temu / Dorota
 
Namawia do obrony kościołów, ale zezwala, aby policja przyglądała się biernie napaści lewackich bojówek na patriotów, którzy do tej obrony kościołów JUŻ wcześniej stanęli?! Oto hipokryzja wysokich lotów! Esencja PiS-u podającego się za polską prawicę, a będącego żydomasońską agenturą!
2 miesiące temu / trzeźwo myśl
 
Kaczyński wezwał cywilów do obrony kościołów? Czemu nie policję? Żeby mieć pretekst do wprowadzenia stanu wyjątkowego?
2 miesiące temu / Anaja
 
Tutaj wersja do czytania skrócona, jeśli ktoś woli przeczytać, niż oglądać całe przemówienie: "Zwracam się do Was w sprawach wagi najwyższej. Ojczyzna nasza znalazła się nad przepaścią. Dorobek wielu pokoleń, wzniesiony z popiołów polski dom ulega ruinie. Przez każdy zakład pracy, przez wiele polskich domów, przebiegają linie bolesnych podziałów. Atmosfera niekończących się konfliktów, nieporozumień, nienawiści ? sieje spustoszenie psychiczne, kaleczy tradycje tolerancji. Strajki, gotowość strajkowa, akcje protestacyjne stały się normą. Wciąga się do nich nawet szkolną młodzież. Wczoraj wieczorem wiele budynków było okupowanych. Nie wolno, nie mamy prawa dopuścić, aby zapowiedziane demonstracje stały się iskrą, od której zapłonąć może cały kraj. Instynkt samozachowawczy narodu musi dojść do głosu. Awanturnikom trzeba skrępować ręce, zanim wtrącą ojczyznę w otchłań bratobójczej walki".
2 miesiące temu / ...
 
ten Pan - JK - cynicznie kontynuuje wprowadzanie zrównoważonego rozwoju w którego sercu jest prawo do aborcji; niech nie ściemnia! niech wreszcie zacznie się bać Boga!I wszystkie media, które nie rozliczają PiSu z prowadzenia globalistycznej polityki zrównoważonego rozwoju, która wznosi się na szyderstwie z człowieka tj. gender. - niech się zaczna bac Boga.
2 miesiące temu / ac
 
Wczoraj zostały przedstawione postulaty Warszawskiego Strajku Kobiet. Mają być manifestacje aż do poddania się dymisji rządu. Oni przynajmniej potrafią zastosować takie środki jak im się rząd nie podoba, a nie jak wy że narzekacie od 5 lat i nic nie robicie
2 miesiące temu / Anonimm
 
Za grosz nie wierzę Kaczyńskiemu. Po cichu dranie przepchnęli ustawę o przymusowym szczepieniu. Nigdy nie uwierzą już temu przebiegłemu człowiekowi.
2 miesiące temu / Anty
 
Tymczasem pod przykrywką rozpętanych przez siebie rozruchów władza przepchnęła w sejmie przymusowe szczepienia i wiele innych świństw. Biada nam.
2 miesiące temu / Republikanin
 
Czy ktoś widział choć jedną armatkę wodną, skierowaną na rozgrzane łby rebeliantów? Czy pod choć jednym kościołem zobaczyliśmy oddziały Policji z ciężkim wyposażeniem? Nie sądzę, a Naczelnik Państwa kpi z Polaków, kiedy z bezczelną obłudą wzywa członków PiS do obrony kościołów, a jednocześnie służby stoją bezczynnie, pod nieobecność ministra MSWiA Kamińskiego. Obywatele zaś mają "Sajgon", podczas kiedy waaadza struga w parlamencie "kije" na samodzielnych obywateli i jednocześnie buduje "oprzyrządowanie" do "masKońskiej" tyranii. +++ Ale mamy przywilej i obowiązek wołać: "Pod Twoją uciekamy się święta Boża Rodzicielko -Matko i Królowo nasza-..."
2 miesiące temu / Jurek
 
smarkaczy obnoszacych sie z symbolami faszystowskimi zagonić do ksiazek. Wreszcie zwiekszyc wymagania od nich. Pokazuja nam jakimi sa analfabetami. Gdzie sa ich rodzice? Od przyszlego roku wprowadzic egzaminy wstepne na studia. Dosyc tego, te pokolenie kompromituje Polske. A uczelnie polskie to dopiero 5 setka uczelni na swiecie ! To jest poziom obecnej dyskusji. Żenada !
2 miesiące temu / retro
 
PiS nie wyśle policji na komunę i anarchistów bo chce uchodzić w UE za porządną partię socjalistyczno-globalistyczną. Wizerunek konserwatywny i prawicowy jest im potrzebny wyłącznie na potrzeby wewnętrzne bo Polacy ciągle się na to nabierają. Ten rząd realizuje w podskokach wszystkie dyrektywy marksistowskiej z UE.
2 miesiące temu / Tom
 
Wicepremier od służb "wzywa do obrony", a tymczasem np. z Gdańska są relacje, że podległa mu policja sama podprowadza tłum pod katedrę. O tym, że te wszystkie tłumy są nielegalne w świetle ostatnich obostrzeń, a policja zupełnie nie reaguje to już chyba nawet nie warto wspominać. To tyle gdyby ktoś chciał brać słowa Prezesa za dobrą monetę.
2 miesiące temu / abc
 
Ja tam nie wierze w ani jedno słowo.Żaden prawdziwie wierzący człowiek nie ulagał by takiej skompromitowanej instytucji jak WHO żeby niewolić i zubażać ludzi.Zaden katolik by sie nie zgodził za podpisanie marksistowskiego projektu Agenda 2030
2 miesiące temu / tyle na temat
 
Nagłe przebudzenie prezesa? Wyobrażacie sobie Moskala stającego w obronie kościoła? Prędzej będzie bronił burdelu!!
2 miesiące temu / Jacek
 
@Ola- a myslisz naiwnie ,ze "policja" jest pisowska?? Po 5 latach , gdy pałowali na Święto Niepodległości nagle stali sie patriotyczni?? Mozna wymienić dowódcow a pozostalę 100 tys ma swoje sympatie POlityczne i najwyżej zbiorowo pójdą na " chorobowe"
2 miesiące temu / Darius
 
Broń Boże nie dajmy się wciągnąć w walkę ! Tylko różańcem zwyciężymy. Tylko NMP Wspomożycielka wiernych i Jezus do Ich serc przylgnijmy serca nasze. Nie wierzymy rządowi ! Oni coś szykują na nas wszystkich. Módlmy się za prześladowców ale nie idźmy ich drogą wojny!!! Tak jak mówił Anioł w tajemnicy fatimskiej Pokuta,Pokuta,Pokuta! Niech wyjdzie z naszego narodu iskra miłosierdzia 1 listopada różaniec święty do granic nieba tam wojujmy z Bogiem .
2 miesiące temu / Ewa
 
jak zwykle kaczor gdaka i nic nie robi. Czas skończyć z kaczorezimem i oddać władzę w ręce prawdziwej prawicy, tej której młodzież stoi przed Kościołem i chroni go przed opłaconymi barbarzyńcami lewacko-pedalsko-masońskimi.
2 miesiące temu / Kpt. Żbik
 
Szkoda tylko że niezdarnie rządzą, ale cóż się dziwić przeciwnik jest bardzo trudny bo większościowy wliczając zachodnie poparcie lewicowe,to są profesjonaliści z ostrym przebiciem medialnym w ich łapach kształtują światopogląd tym biedakom zachowujocym się później gorzej jak dźicz, ,ale dziwie się bardzo że reszta Polaków nie stanęła tłumnie w obronie świątyń.Co starczyło Wam pare lat plucia na kler barwnie i odpowiednio emocjonalnie pluto!i pluja!przez niemieckie media w Polsce i inne organizacje i fundacje.W tych kościołach jest nasza świętość, powinniśmy ja zasłaniać wlasnym cialem chociażby z szacunku i miłości.Przez Kościół Bóg dał nam o sobie znać,tam go poznalismy i dlatego On tam jest,Kościół jest Św.jednak zdarzają sie czasem grzesznicy w nim ,mają prawo,Bóg przy każdym indywidualnie stoi i każdego rozliczy wedle prawa swego.,Nie powinnyśmy się odwracac i zrażać jakimiś grzechami ludzi kościoła ale aktywnie w nim uczestniczyc i starać się żyć według Pisma
2 miesiące temu / Bumer
 
Bardzo dobrze. W końcu się wezmą za te neomarksistki ktore destabilizują kraj.
2 miesiące temu / asddsaa
 
No to się przekonamy czy MSW i MON są w stanie skutecznie działać. Bo jeśli nie to będzie anarchia.
2 miesiące temu / sztos
 
Prezes powiedział że państwo ma prawa i obowiązki... W mojej ocenie Państwo nie ma żadnych praw a tylko same obowiązki, względem suwerena czyli narodu. Ja nie po to się urodziłem i nie po to żyję aby państwu dogodzić, ale po to by założyć rodzinę, wychować potomstwo i żyć z godnością należną człowiekowi. Państwo które rości sobie prawa, staje się wrzodem na ciele narodu. Przeciwko narodowi posyła policję, by wymusić posłuszeństwo a jeśli ta nie daje rady nawet wojsko. Konsekwencją jest stan w którym politycy rządzący roszczą sobie "prawo" do dysponowania. Dysponowania narodem i owocami jego pracy. Tym sposobem gwałcą Moje prawa , prawa człowieka, do samostanowienia. kupczą państwem przed klientami. Smutne, żałosne, niewybaczalne.
2 miesiące temu / PS
 
Uwierzę jak zobaczę!
2 miesiące temu / Polka
 
Brawo Panie Kaczyński! Wreszcie odważny głos, nie to co tzw. konfederacja, bosaki i im podobne. Dla Bosaka problemem jest decyzja TK, która /pojawiła się w niewłaściwym momencie/: Śmiechu warte! Oj, pogubiła się te bidna Bosacina.
2 miesiące temu / magis
 
Lewactwo zgodnie przyjęło Konstytucję Kwaśniewskiego to niech jej teraz przestrzega!!! Jak Konstytucja to Konstytucja...
2 miesiące temu / Polonus
 
Murem pwiedziales calkowita prawde POPIERAM to co obserwujemu jest doskonale zorganizowane przez swiatowa masonerie a cel taki jak okresliles a wspomniec nasza policje jak nie tak dawno rozpedzala pielgrzymki kontrolowala w trakcie modlitw koscioly co nawet nie robili hitlerowcy niemieccy? A oswiadczenie dzisiejsze Kaczynskiego bardzo zakamuflowana grozba wobec Narodu po powiedzial prost juz wiedzac ze te demonstracje beda niebawem kosztowalo wielu Polakow zycie w domusle slawny wirus i moze to masoni rezyseruja teraz zapelnienie budowanych hangarow tzw szpitalnego ratunku w terenie zamknietym jak w dawnych osrodkach niemieckich? PO TO UCHWALONA W SEJMIE BEZKARNOSC SPOSOBOW LECZENIA ORAZ PRZYMUS SILOWY W APLIKOWANIU LEKOW ?
2 miesiące temu / zbigniew
 
Dało sie zauważyć na tych manifach, ze policja się BOI- zalęknione chłopaki, przestraszone, ze po dotknięciu jakiejś rozjuszonej kobiety trafi im się dyscyplinarka, albo zostaną zlinczowani przez bojówki lewackie, gdy będą wracać z służby do domu.Zal patrzeć na uzbrojonych w różne gadżety rosłych mężczyzn przemykających się nerwowo w grupach między bluzgającymi im w twarz wulgaryzmami kobietami.
2 miesiące temu / ell
 
nie cykaj teczowy rejtanowcu! widzimy jak działa policja i twoi kumple w rzADZIE!!!
2 miesiące temu / OT CO
 
"Lider obozu rządzącego zachęcił członków swej formacji do obrony kościołów, a komentując feministyczne marsze w czasie pandemii stwierdził, że demonstracje lewicy ?będą kosztowały życie wielu ludzi? - teraz, gdy inni ludzie, prawdziwi i szlachetni Katolicy będący ludźmi Boga, Honoru i Ojczyzny stanęli już w obronie kościołów narażając się na agresję lewactwa i co najmniej poncko-piłacką bierność, jeśli nie wrogość, ze strony kompromitującej się policji państwowej uzależnionej od de facto lewackiego obozu rządzącego, wygodnie i korzystnie jest się podłączać do nurtu obrońców kościołów. Ale samodzielnie myślący już nie wierzą w prawdziwość i dobro takich intencji. Zwłaszcza, że skoro aż tak chciano nagle zapytać o legalność aborcji potencjalnie chorych dzieci, to tym bardziej należało zapytać o legalność aborcji zdrowych dzieci niewinnych gwałtu.I tak jak zleceniodawca jest pośrednio, ale b-j winny morderstwa, tak wzniecacz protestów w pandemii b-j winien śmier
2 miesiące temu / każonych
 
Prymas broni PISu ,PIS kościoła ,o czym to świadczy?
2 miesiące temu / hm
 
A pan wicepremier nie ma policji wojska???? Rozumiem że trzeba bronić kościołów przed tymi furiatami, ale państwo też musi działać
2 miesiące temu / Ola
 
@rrr- naiwniaku. Działanie PiS jest wycelowane w odpowiedni moment i rozbicie prawdziwej prawicy. Przesłanka eugeniczna to kropla w morzu. Skoro PiS jest taki dobry, to czemu nie wykorzystuje świetnego momentu do tego, by wprowadzić całkowity zakaz aborcji właśnie teraz? Przecież większych strajków już nie będzie, więc nie mają już argumentu 'a bo ludzie na ulicę wyjdą'. Oczywiście tego nie zrobią, bo im nie chodzi o wartości katolickie a o instrumentalne wykorzystanie sprawy w sytuacji pandemii, która wymknęła im się spod kontroli przez ich zaniechania. A sama lewica i tak już nieźle rozegrała PiS, bo ogłosili, że nie będą protestowali pod kościołami tylko pod siedzibami polityków PiS, których każdy katolik powinien ignorować jako socjalistów i antykatolików - przypominam restrykcje dotyczące uczestnictwa we Mszy, dotowanie fundacji LGBT z budżetu i wiele innych.
2 miesiące temu / Akwin
 
Antykatolicka tyrania Kaczyńskiego-Morawieckiego markuje kompetencje władzy duchownej aby utrwalić narzucone wirusowym terrorem panowanie nad świątyniami i episkopatem, czyli ugruntować zrodzoną w bólach fałszywej "pandemii" cerkiew katolicko-reformowaną, docelowo zarządzaną przez państwo. Do czego obrony wzywają tyrani, którzy wywołali ciąg zdarzeń prowadzący do uczczenia październikowej rewolucji socjalistycznej zamieszkami? Do obrony fałszywego kościoła, w którym kłamstwo podaje się jako prawdę, który ze świątyń katolickich uczynił jaskinie próżności i zaślepienia, wprowadzając do nich m.in. hańbiący proceder zakrywania twarzy oraz protestancką praktykę tzw. komunii na rękę. Władzy świeckiej marzy się aby zredukować liczbę świątyń katolickich do tych wypełnionych zamaskowanymi osobnikami, którzy pod dyktando świeckich tyranów będą pilnować aby księża proboszczowie nie poszli drogą katolickiego "ekstremizmu" i nie dołączyli do "sekty" tradycyjnych katolików.
2 miesiące temu / Murem
 
Zaraz A kto jest zwierzchnikiem resortów siłowych?
2 miesiące temu / Leon1
 
brawo KACZYŃSKI. A tak na niego pluliście i na całą formację. Za 3 lata liczę na koalicję PiS-Konfederacja z wyłączeniem Korwinistów
2 miesiące temu / rrr
 
Zrozumieć! Chodzi firmom międzynarodowym mordującym dzieci o uruchomienie ogromnego rynku aborcyjnego w Polsce.Tu szukajcie! A Kościół i PiS przeszkadza rozwinięciu takiego biznesu.
2 miesiące temu / Nowak
 
No i ciekawe co teraz biskupi? : Kaczyński wzywa do obrony kościołów... a biskupi miękkie gadki o niczym. He he he :
2 miesiące temu / Mirrro
 
Kaczyński jest PRAWDZIWYM mężem stanu !
2 miesiące temu / Ann
 
A więc jutro kontrofensywa. No dobra.... zobaczymy. Ja i tak idę bronić mojego kościoła. Nie ufam.
2 miesiące temu / Mirrro
 
I to jest zdecydowane stanowisko. Mi osobiście zabrakło go z ust biskupów i prymasa. Śmiem twierdzić, że na to nie zdobyłby się jakikolwiek inny polityk. Przywraca Pan mi wiarę w pańską formację polityczną.
2 miesiące temu / magis
 
Obawiam się, że to doprowadzi tylko do eskalacji.
2 miesiące temu / Izajasz
 
I pod pretekstem walki z anarchią zamkną całą Polske.
2 miesiące temu / Andrzej.
 
Ciekawe, dlaczego mu nie wierzę...? Zaraz zaaplikuje nam jakieś ekstra lekarstwo i wtedy zrozumiemy, że te zadymy były tylko pretekstem. Nadzieja w Niepokalanej!
2 miesiące temu / Miles
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.