DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Władza w końcu skończy z feministyczną anarchizacją kraju? Prezes PiS: to obowiązek!

Władza w końcu skończy z feministyczną anarchizacją kraju? Prezes PiS: to obowiązek!
Jarosław Kaczyński. FOT.:YouTube(Prawo i Sprawiedliwość)

Prezes Prawa i Sprawiedliwości wicepremier Jarosław Kaczyński wydał oświadczenie w sprawie ostatnich wydarzeń w naszym kraju. Lider obozu rządzącego zachęcił członków swojej formacji do obrony kościołów, a komentując feministyczne marsze odbywające się w czasie pandemii stwierdził, że demonstracje lewicy „będą kosztowały życie wielu ludzi”, dlatego państwo ma obowiązek przeciwstawić się „tego typu wydarzeniom”. Czy więc skończyła się bezkarności proaborcyjnych rewolucjonistów? To już zależy nie tyle od społecznego zaangażowania, do którego wzywał wiceszef rządu, ale także od działań podległych mu przedstawicieli władzy, którzy koordynują prace służb.

 

W ocenie Jarosława Kaczyńskiego wyrok Trybunału Konstytucyjnego jest zgodny z Ustawą zasadniczą i w tej sprawie nie mogło być innego orzeczenia. Prezes PiS zauważył także, że w Parlamencie stojącym za uchwaleniem Konstytucji RP z 1997 roku przewagę miała lewica. Mimo tego decyzja TK z października roku 2020 wywołała gwałtowne wystąpienia społeczne przebiegające w szczególnej sytuacji.

 

Mamy ciężkie stadium epidemii COVID, mamy stan, w którym wszelkiego rodzaju zgromadzenia powyżej 5 osób są zakazane, mamy stan, w którym te demonstracje będą z całą pewnością kosztowały życie wielu ludzi. Ci, którzy do nich wzywają, ale także i ci, którzy w nich uczestniczą, sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne, a więc dopuszczają się przestępstwa, poważnego przestępstwa. Władze mają nie tylko prawo, ale także obowiązek przeciwstawiania się tego rodzaju wydarzeniom – powiedział w oświadczeniu wicepremier Jarosław Kaczyński zwracając uwagę także na inny aspekt całej sprawy – atak na kościoły.

 

Jak zauważył prezes PiS, ataki na świątynie są zjawiskiem fatalnym i nieznanym w polskiej historii. Ponadto, jak stwierdził lider obozu rządzącego, mimo iż nasz kraj zapewnia pełną tolerancję religijną i można być zarówno wierzącym jak i niewierzącym, to nauczanie Kościoła stanowi jedyny powszechnie znany w naszym kraju system moralny. – Jego odrzucenie to nihilizm – powiedział Jarosław Kaczyński dodając, że ów nihilizm jest widoczny na feministycznych manifestacjach, atakach na Kościół i wulgarnej ekspresji, co pokazuje „bardzo niedobre strony pewnej części naszego społeczeństwa”. Trzeba się temu przeciwstawić także dlatego, że w lewicowych manifestacjach uczestniczą również dzieci – stwierdził zwracając uwagę na rolę państwa i społeczeństwa.

 

W szczególności musimy bronić polskich kościołów, musimy ich bronić za każdą cenę. Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości i wszystkich, którzy nas wspierają, do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła, w obronie tego, co dziś jest atakowane i jest atakowane nieprzypadkowo. Bardzo często w tych atakach widać pewne elementy przygotowania, być może nawet wyszkolenia. Ten atak jest atakiem, który ma zniszczyć Polskę, ma doprowadzić do triumfu sił, w których władza w gruncie rzeczy zakończy historię narodu polskiego tak jak dotąd go postrzegaliśmy, tego narodu, który jest naszym narodem, który mamy w umysłach i w naszych sercach, który jest przedmiotem polskiego patriotyzmu. Brońmy Polski, brońmy patriotyzmu i wykażmy tutaj zdecydowanie i odwagę. Tylko wtedy można tą wypowiedzianą, wprost wypowiedzianą przez naszych przeciwników, wojnę wygrać – powiedział prezes PiS odnosząc się do opozycyjnych okrzyków „wojna, wojna”, jakie padały w Sejmie. Jarosław Kaczyński dodał także, że jego obóz ma całkowitą racje także w kwestii prawnej, a tego wyroku TK nie można zmienić bez zmiany Konstytucji. Podobnie nie można uchwalić przepisów dopuszczających „aborcję na życzenie”, co stanowi cel skrajnej lewicy.

 

Obrońmy Polskę! – zakończył swoje oświadczenie wicepremier Jarosław Kaczyński.

 

 

Źródło: YouTube (Prawo i Sprawiedliwość) / tvp.info / gazetakrakowska.pl

MWł

 

 


DATA: 2020-10-27 23:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeszcze jedno.Pan red. Karnowski komentując dziś wczorajsze chuligańskie napady i marsze powiedział, że tylko dzięki PiS no i oczywiście Panu Kaczyńskiemu PRZEJDZIEMY ŁAGODNIE ZMIANY związane z KONIECZNOŚCIĄ dostosowania się do NOWYCH ZASAD wymuszanych przez okoliczności. Należy domniemywać, że chodzi o Nowe rozwiązania ekonomiczne, finansowe i KULTUROWE o których już wczesniej informował Premier Morawiecki a w temacie wojny kulturowej p. Moskal z młodzieżówki PiS - zaprzestanie sprzeciwu. Czyli WYWIESZENIE Białej flagi przez Polskę. Nadto rd. Karnowski zachęcał do WSŁUCHIWANIA sie w postulaty protestujących aborcjonistów przemawiających w tv-info. W zestawieniu z Oświadczeniem p. Kaczyńskiego to jakaś PARANOJA czego dowodem to co sie zdarzyło i BRAK REAKCJI władzy ujawnijący BRAK KOMPETENCJI i gierki polityczne. To NIE komuchy, lewactwo, fundacje, zboczeńcy, eurokraci głosowali na PiS tylko ludzie kościoła. Chcecie ZMIAN będziecie je mieli.
1 miesiąc temu / iskierka
 
To NIEPOWAŻNE i irytujące ze strony Prezesa Kaczyńskiego. PiS OBRONI POLSKĘ! Należy domniemywać, że poddał obywateli jakiemuś CELOWEMU EKSERYMENTOWI? A teraz już post factum wychodzi i OGŁASZA OŚWIADCZENIE? Panie Kaczyński to Pan WYBRAł/ podmienił Rząd z p. Premier Szydło na p. Morawieckiego. To Pan Morawiecki ODPOWIADA za NIEDOPEŁNIENIE CZYNNOŚCI w związku z ZABEZPIECZENIEM ulic, budynków kościelnych, naruszeń ciała osób broniących Kościoły przed podpaleniami i profanacją. TO JUŻ SIĘ WYDARZYŁO a Pana EKIPA SOBIE NIE PORADZIŁA, nie przywróciła PORZĄDKU. W kółko Pan gada o wyroku Trybunału TŁUMACZĄC SIĘ GAWIEDZI i lewakom jakby przepraszając. A teraz Pan zaprasza do WSPÓLNEJ obrony? A OD CZEGO MAMY Rząd, wojsko , policję, służby porządkowe- dostali wszyscy roz-wolnienia ze strachu. ? Bo co to będzie jak von Ula z europ. Ula się dowie? Dlatego lepiej WŁĄCZYĆ DO OBRONY WSZYSTKICH, jak jedną RODZINĘ R.M. A może chodzi o stan WYJĄTKOWY ?To już było za Jaruzela.
1 miesiąc temu / iskierka
 
słynny manewr taktyczny ,fundacyjobatorowy, uderzenie w momencie napiętych relacji ,moment wybrany nie przypadkowo ........., słynni jednooczkowi cudownie pokazują paluszki w znaku "ciężkiego metalu"
1 miesiąc temu / odyn
 
To Jarosław K. doprowadził Polskę do przepaści. Dzięki PISowi i jego działaniom wielu ludzi znienawidziło kościół i to już na stałe. A teraz jak już zrobiło się niebezpiecznie zamiast Policji wzywa wiernych do obrony. Tego chcieliście?
1 miesiąc temu / Dorota
 
Namawia do obrony kościołów, ale zezwala, aby policja przyglądała się biernie napaści lewackich bojówek na patriotów, którzy do tej obrony kościołów JUŻ wcześniej stanęli?! Oto hipokryzja wysokich lotów! Esencja PiS-u podającego się za polską prawicę, a będącego żydomasońską agenturą!
1 miesiąc temu / trzeźwo myśl
 
Kaczyński wezwał cywilów do obrony kościołów? Czemu nie policję? Żeby mieć pretekst do wprowadzenia stanu wyjątkowego?
1 miesiąc temu / Anaja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.