DZIŚ JEST:   07   CZERWCA   2020 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Antoniego Maria Gianellego
 
 
 
 

Władza się odgradza i nagradza

Władza się odgradza i nagradza
Grazyna Myslinska/FORUM

Nasi włodarze czują się poważnie zagrożeni. Kancelaria Sejmu wypracowała projekt zmian, który ma uniemożliwić wtargnięcie nieupoważnionych osób na teren parlamentu. Zgodnie z planem, urósł murek od ul. Wiejskiej - do 60 centymetrów - i parkan od strony parku - do 180 cm. Czego się nie robi, by wybrańcy czuli się bezpiecznie i komfortowo? Nie ma takich pieniędzy, których nie warto by przeznaczyć na tak wniosły cel. Zwłaszcza, iż pochodzą one z naszych kieszeni.

 

Parlament ma ostatnio złą prasę. Niemal każdego dnia dowiadujemy się o szczodrobliwości państwa, wyrażającej się w wysokości przyznawanych jego pracownikom nagród. Ich suma poraża. Nagrody przyznane szefowi Kancelarii Sejmu wyniosły łącznie 65 341,53 zł; nagrody przyznane zastępcy szefa Kancelarii - 56 279,88 zł; natomiast te wypłacone dyrektorom biur, łącznie z dyrektorem generalnym kierującym Gabinetem Marszałka Sejmu - 854 500,90 zł.

 

I kto za to płaci? „Pan płaci, pani płaci, społeczeństwo".

 

Teraz zrzucimy się na ochronę naszych przedstawicieli. By dostać się do Sejmu, trzeba będzie przejść dodatkowe kontrole. Za każdym razem możemy się narazić na odmowę wpuszczenia. I dobrze, po co się ma tam ktoś plątać bez sensu. Jeszcze coś zobaczy, usłyszy.

 

Marszałek Kopacz na briefingu przed rozpoczynającym się posiedzeniem z uporem powtarzała, że nagrody przyznawane w kancelarii Sejmu i prezydium niższej izby nie są tajne. I super! Dziękujemy za tak porażającą transparentność naszych finansów. Kopacz powoływała się też na prawo, które umożliwia przyznawanie takich nagród. Swoiste perpetuum mobile – raz wprawione w ruch, odpowiednim przepisem, wciąż będzie nabijać kabzę urzędnikom kancelarii.

 

Nie zająknęła się ani słowem, czy aby te działania są przyzwoite. Czy kiedy rząd informuje na co nas nie stać, gdy słowo „cięcia”, „oszczędności” robią furorę, po prostu nie wypada korzystać z tych przywilejów. Dobropolski? Nie znam takiego kandydata, jak powiedział klasyk, były prezydent.

 

 

Łukasz Karpiel

 

 


DATA: 2013-02-19 15:45
AUTOR: ŁUKASZ KARPIEL
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No... to teraz trzeba powołać w ABW zespół ds. monitorowania nienawiści w internecie i działalności antypaństwowej. I za takie teksty bedzie nieprzyjemnie xDDD
ponad 7 lat temu / Trololo
 
Pani Kopacz(na zdjęciu) w lipcu zeszłego roku powiedziała (gazeta: Rzeczpospolita,28.07.2012r.), że nie lubi nagrywania i braku zaufania. Czyli nie lubi jak im się patrzy na ręce. Delikatnie i kulturalnie mówiąc, jest to bardzo niesmaczne.
ponad 7 lat temu / marekb54
 
Dlaczego nie nagradzamy kierowców autobusów, którzy dowieźli nas do miejsca przeznaczenia całych i zdrowych? A nasz rząd, który oddaje Naród w obce ręce, bez skrupułów i w bezczelny sposób, jeszcze się za to nagradza. Korzysta z prawa: im bliżej koryta, tym więcej żarcia.
ponad 7 lat temu / marekb54
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.