DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2019 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Władza będzie dyktować co wolno myśleć. Oto „moralność” w lewackim wydaniu

Władza będzie dyktować co wolno myśleć. Oto „moralność” w lewackim wydaniu
fot. REUTERS/Philippe Wojazer/FORUM

Pod obrady francuskiego Zgromadzenia Narodowego trafiła, zapowiadana w kampanii wyborczej Emmanuela Macrona, tzw. ustawa o umoralnieniu życia politycznego. Brzmi to bardzo intersująco, problem w tym, że akurat moralność jest w niej nieobecna.

 

Analizując nowe prawo łatwo można dojść do wniosku, że we Francji lepiej robić przekręty finansowe niż śmiało i jawnie wypowiadać swoje poglądy, które są sprzeczne z obowiązującą poprawnością polityczną i z nową ustawą „umoralniającą”. Przewiduje ona bowiem, że wszystkie osoby skazane za rasizm, antysemityzm, negacjonizm, ksenofobię, homofobię i inne „przestępstwa” swojego myślenia, zostaną pozbawione na 10 lat biernego prawa wyborczego.

 

Co ciekawe, mimo kontrowersyjności tego prawa, deputowani prawicowego Frontu Narodowego w większości nie zabierali głosu. Jedynie Emmanuelle Ménard ostrzegł przed tą ustawą, która zamknie ustaw wszystkim inaczej myślącym niż dominująca władza i w konsekwencji „wytrzebi wypowiedzi, a następnie wolność słowa”.

 

Z nowego prawa zachwycone są wszelkiej maści lewicowe i lewackie  stowarzyszenia. Międzynarodowa Liga Przeciw Rasizmowi i Antysemityzmowi (LICRA) wydała komunikat stwierdzając: „Został zrobiony historyczny krok wraz z przyjęciem artykułu 1 ustawy o zaufaniu w akcji publicznej” przez Zgromadzenie Narodowe. Wprowadza on karę pozbawienia na 10 lat biernego prawa wyborczego dla osób skazanych za: obrazę publiczną o charakterze rasowym, obrazy publicznej o charakterze homofobicznym, zniesławienie publiczne o charakterze rasowym, zniesławienie o charakterze publicznym homofobicznym, prowokację publiczną do dyskryminacji, nienawiść lub agresję o charakterze rasowym, prowokację publiczną, nienawiść lub agresję o charakterze homofobicznym, apologię zbrodni wobec ludzkości, kontestowanie zbrodni wobec ludzkości, dyskryminację. Chodzi o historyczny postęp w walce przeciw rasizmowi - deklaruje LICRA.

 

Jej przewodniczący, Alain Jakubowicz stwierdził z kolei, że „Rząd zaproponował przywrócenie zaufania między Francuzami i ich wybranymi przedstawicielami, a ograniczając problem do kwestii finansowych, ale aby być uczciwym nie oznacza tylko przestrzegać reguł ministerstwa finansów. To także być w zgodzie z Deklaracją Praw Człowieka i Obywatela. W kwestii degradacji moralnej, zamach na godność debaty demokratycznej i stracenie zaufania w wypowiedzi publicznej oznacza, że  rasista równy jest osobie skorumpowanej. Te sama kara musi być zarezerwowana tak samo dla pierwszego jak i dla drugiego” - przekonywał.

 

Jakubowicz wyraził słowa uznania dla deputowanych, którzy z inicjatywy LICRA zgłosili poprawkę do ustawy o moralizowaniu życia publicznego. Przesłanie tego prawa jest jasne: Republika Francuska deklaruje, że nazwiska rasistów, antysemitów, negacjonistów, homofobów nie mają miejsca na listach wyborczych. I to władza będzie ustalać, kto nimi jest.

 

FLC


DATA: 2017-08-01 14:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ta ustawa to koniec demokracji, wolnosci slowa i pogwalcenie praw czlowieka. Francja stacza sie na dno!
ponad 1 rok temu / Prawicowy
 
Jednej rzeczy nie rozumiem. Co aż tak złego jest w rasizmie czy antysemityzmie, że Francuz nielubiący Żydów lub niektórych ras ma być pozbawiony prawa wyborczego w swojej ojczyźnie. W kraju swoich przodków, który nie należał ani do Żydów ani do innych ras niż jego własna - biała. Może to i nieładnie nie lubić innych, ale nikt z tego powodu nie powinien być dyskryminowany.
ponad 1 rok temu / Bron
 
No prosze tak sie ucisza przeciwnikow politycznych czekamy ter az jak nasze rodzime lewaczki zaczna bronic Kalifatu Francuskiego jak komisje niemieckie zaczna sprawdzac praworzadnosc itp. A zabojady coz sami sobie winni wiec teraz niech cierpia.
ponad 1 rok temu / Fcfbhg
 
I tak oto okazuje się, że Orwell był prorokiem.
ponad 1 rok temu / Al
 
Czy polski rząd zamierza postawić tę sprawę na porządek dnia w Komisji Europejskiej?
ponad 1 rok temu / TZ.
 
Lewaków będzie można pozbawić biernego prawa wyborczego!!! Wystarczy piblicznie grzmieć o ludobujstwie chrześcian w Wandeii podczas takiej jednej rewolucji,wiedza o której jest przez nich kontestowana by potem zasadzić się na nich inwysadzić z siodła wyborczego...
ponad 1 rok temu / WSx
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.