DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL): czas funkcjonowania Koalicji Europejskiej minął

Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL): czas funkcjonowania Koalicji Europejskiej minął
fot. Mateusz Wlodarczyk/FORUM

–​ Za dużo ideologii, za dużo spraw światopoglądowych. My przed tym przestrzegaliśmy, że wyborca w Polsce jest wyborcą raczej konserwatywnym niż skrajnie lewicowym – powiedział na antenie RMF FM przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Polityk skomentował wyniki niedzielnych wyborów do Parlamentu Europejskiego.

 

Lider PSL dał do zrozumienia, że wbrew propagandzie mediów sprzyjających Koalicji Europejskiej, a zwłaszcza największej partii wchodzącej w jej skład – Platformie Obywatelskiej – wynik osiągnięty przez nią w niedzielnych wyborach do PE nie daje powodów do optymizmu. Polityk wyraził obawy, że scenariusz zastosowany w ostatniej kampanii może zostać powtórzony podczas zbliżającej się kampanii do Sejmu i Senatu RP, co jego zdaniem przyniesie kolejne wyborcze niepowodzenie. – Nie można powtarzać tego, co się nie sprawdziło – powiedział.

 

Zdaniem Kosiniaka-Kamysza Koalicja Europejska poniosła porażkę ponieważ jej kampania została poprowadzona w sposób co najmniej zły, a politycy partii wchodzących w jej skład nie potrafili ze sobą współpracować i nie mieli przygotowanej jednej spójnej oferty programowej. – Zbyt późno pewnie doszło do porozumienia programowego, żeby pokazać choćby tematykę zdrowotną, która bardzo Polaków interesowała – zaznaczył.

 

Szef ludowców dodał, że w ciągu miesiąca szefowie partii koalicyjnych wchodzących w skład KE uzgodnią, czy dalej chcą startować razem. – Na pewno nie taka sama kampania, bo kampania nie zadziałała. Nie widziałem też spotu, który by chwytał za serce – mówił.

 

Co ciekawe kilka godzin później na antenie TVN24 Kosiniak-Kamysz stwierdził, że… KE powstała na czas wyborów do PE, a one właśnie się skończyły, więc… „czas koalicji minął”. – Pierwszy naturalny wybór dla nas to jest samodzielny start, ale będziemy rozmawiać ze wszystkimi, tymi, którzy chcą ciężko pracować nie we wrześniu, nie w październiku, tylko od czerwca, bo żeby wygrać wybory, to trzeba jeździć, zasuwać od świtu do nocy już teraz – powiedział Kosiniak-Kamysz.

 

Jak przypomina serwis rmf24.pl „po ogłoszeniu wyników wyborów do PE znamienne było to, że tylko prezes PSL szybko opuścił sztab wyborczy i jako jedyny z trybuny nie mówił o wielkim sukcesie zjednoczonej opozycji. Ludowcy zdobyli w nich tylko 3 mandaty. W 2014 roku, startując samodzielnie, wprowadzili do europarlamentu czterech posłów”.

 

Źródło: rmf24.pl

TK


DATA: 2019-05-28 08:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Program wyborczy trzeba mieć i to wszystko.
4 miesiące temu / Jannn
 
Zakładałam optymistycznie, że głosowano na PiS, bo ludzie obawiali się tęczowych. Jeżeli jest tak jak pisze Lustro, czyli rolnicy oczekują, że im się coś da, to za 30 lat Polski już nie będzie, choćby dlatego, że wtedy ilość osób pracujących wyrówna się z ilością emerytów. Poczytajcie z różnych źródeł wcale nie tych prokonfederacyjnych, a dowiecie się, że przez wzrost potęgi Chin Stany Zjednoczone po prostu muszą liczyć na Rosję jako sprzymierzeńca.
4 miesiące temu / BP
 
Do Mementa i Matrixa , Rosja i USA są sojusznikami od początku zaistnienia USA w polityce światowej.Ten sojusz istniał miedzy carska Rosją i Północą w czasie wojny secesyjnej.Po przewrocie bolszewickim przez 3 lata ,do NEP-u, rząd USA dostarczał do Rosji żywnośc,żeby reżim bolszewicki nie upadł.Sam NEP został wymyslony przez waszyngtońskich urzędników i ich nowojorskich doradców.Przez 70 lat swojego istnienia Związek Radziecki był nieustannie wspierany przez Amerykanów.Od budowy przemysłu zbrojeniowego w latach 30-tych, poprzez transfer technologii atomowej ,aż do zgody na rozprawę z Polakami w czasie Solidarności.Amerykanie musieli być uprzedzeni o czołgach Jaruzelskiego na ulicach.Inaczej wzięliby to za początek wojny jądrowej.Po 89 roku Rząd USA narzucając nam określona polityke godpodarczą zmusił nas do kupowania rosyjskich paliw,co pozwoliło Rosji na obecny powrót do sił.To co bierzecie za wojnę jest tylko negocjacjami między Rosją i USA przed nową Jałtą
4 miesiące temu / Mirek
 
@Lustro Może i Korwin chamsko zwyzywał rolników od debili ale ma rację. Czemu oni głosowali za PiSem skoro sami wcześniej robili wielkie strajki, bo za miłościwie nam panujących rządów rolnikom jest źle? Gdzie logika?
4 miesiące temu / trooper
 
i znów paru handlarzy zbankrutuje, tęczowe gumofilce już w magazynach i mieli rozwozić po GieSach
4 miesiące temu / szpulas11
 
Czepiacie się PSLu a dziwicie sie ze ludzie nie głosowali na Korwina z epitetami debilizmu i Kaji Godek walczącej o życie dla każdego dziecka...niezależnie od poziomu inteligencji mówiąc delikatnie. Każda idea jest dobra dla unijnych diet
4 miesiące temu / Do obłudników
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.