DZIŚ JEST:   22   LIPCA   2019 r.

Św. Marii Magdaleny
Bł. Nicefora
 
 
 
 

Wkrótce w kinach filmowa opowieść o kulcie Bożego Miłosierdzia według objawień świętej Faustyny

Wkrótce w kinach filmowa opowieść o kulcie Bożego Miłosierdzia według objawień świętej Faustyny
Fot. Miłość i Miłosierdzie/Kondrat Media, Kino Świat

Na ekrany polskich kin 29 marca wejdzie najnowszy film Michała Kondrata, pt. „Miłość i Miłosierdzie”. Fabularyzowany dokument opowiada przejmującą historię objawień siostry Faustyny Kowalskiej.

 

 

„Miłość i Miłosierdzie” to niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynie – mistyczce i wizjonerce, autorce znanego na całym świecie „Dzienniczka”.

Podczas wtorkowego spotkania z mediami reżyser Michał Kondrat zwrócił uwagę na znaczenie objawień Pana Jezusa Miłosiernego w planie zbawienia ludzkości.  – Jego miłość i miłosierdzie obecne są od stworzenia świata i cały czas towarzyszą człowiekowi. Pan Jezus objawił się Faustynie, żeby nam o tym miłosierdziu Boga przypomnieć – podkreślił autor filmu.

W wydarzeniu wzięli udział aktorzy: wcielająca się w rolę Faustyny, nagrodzona za najlepszy debiut aktorski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017 za rolę w filmie „Najlepszy” Kamila Kamińska oraz Maciej Małysa – odtwórca roli księdza Michała Sopoćki. Aktor zagrał u boku Johna Voighta w głośnym filmie „Jan Paweł II”.

Kamila Kamińska wyznała, że przygotowując się do roli, jakiś czas spędziła z siostrami z warszawskiego domu, w którym mieszkała Faustyna Kowalska. – Chciałam poznać życie zakonne i to się udało. Od sióstr biła totalna radość, a zarazem mogłam doświadczyć zakonnej kontemplacji ciszy – mówiła aktorka.

Opowiedziała też o przygotowaniu do niezwykłej roli. – Dużo myślałam o tym, jaka siostra Faustyna była, chciałam dobrze ją poznać – powiedziała Kamila Kamińska. Przyznała, że niezwykłym doświadczeniem była współpraca z obecnymi na planie znawcami życiorysu siostry Faustyny i „Dzienniczka”.

Maciej Małysa podkreślił natomiast, że zarówno „Dzienniczek”, jak i korespondencja między s. Faustyną a ks. Michałem Sopoćką, były dla niego nie tylko materiałem do przygotowania roli, ale stały się codzienną, ubogacającą ducha lekturą.

Film pokaże nieznane do tej pory fakty i przybliży widzom narodziny – w rozpowszechnionej już dziś formie – kultu Bożego Miłosierdzia. Na światło dzienne wychodzą kolejne dowody na to, że zakonnica naprawdę widywała Jezusa. Po przeprowadzeniu badań naukowych, okazuje się, że podobizna Chrystusa widoczna na pierwszym obrazie namalowanym według jej wskazówek zachowuje identyczne proporcje względem rysów twarzy i sylwetki uwiecznionych na Całunie Turyńskim. 

Działalność polskiej zakonnicy daje początek kultowi Bożego Miłosierdzia, który czczony jest przez setki milionów osób na wszystkich kontynentach świata. Niezwykłe spotkanie siostry Faustyny i Pana Jezusa zostało potwierdzone przez wielu papieży, w tym Jana Pawła II, który 30 kwietnia 2000 roku oficjalnie uznał ją za świętą i ustanowił święto Bożego Miłosierdzia, według życzenia Pana Jezusa z objawień zakonnicy.

 

Film zrealizowany jest w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej. W kwietniu i maju będzie miał premiery w dziewięciu europejskich krajach. We wrześniu dokument będzie można obejrzeć również w Stanach Zjednoczonych i Filipinach. Opowieść o miłosierdziu zagości również w Korei Południowej.

 

Patronem medialnym filmu są: portal PCh24.pl oraz magazyn „Polonia Christiana”.„Miłość i Miłosierdzie”, reżyseria i scenariusz: Michał Kondrat, Polska 2019.
Obsada: Kamila Kamińska, Maciej Małysa, Janusz Chabior, Remigiusz Jankowski, Piotr Cyrwus, Jacek Borkowski, Tadeusz Chudecki.

 

 

Źródło: KAI

RoM

 

 

 


DATA: 2019-03-19 20:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chabior w roli malarza? Będzie ciekawie
4 miesiące temu / bvr
 
Co to znaczy "znajdującej się w szczególnych okolicznościach życiowych"?
4 miesiące temu / Mrn
 
To jest filmowa opowieść o prywatnych objawieniach osoby znajdującej się w szczególnych okolicznościach życiowych.
4 miesiące temu / tak to widzę
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.