DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Wkrótce ruszy sprzedaż trzeciego tomu „Wykładu Liturgii” abpa Nowowiejskiego

Wkrótce ruszy sprzedaż trzeciego tomu „Wykładu Liturgii” abpa Nowowiejskiego

Końcem maja rozpocznie się sprzedaż kolejnego tomu polskiej summy liturgicznej. „Wykład Liturgii” to praca szczególna w historii polskiej liturgiki. Ponownie udostępniona polskiemu czytelnikowi, może odegrać ważną rolę w rozbudzaniu umiłowania rzymskiej liturgii i jej pogłębionej znajomości.


Trzeci tom „Wykładu” prezentuje obszerne informacje o znaczeniu, rodzajach ksiąg liturgicznych i ich dziejach. Autor omówił powstawanie i rozwój liturgii począwszy od czasów starożytnych i świadectw Ojców Kościoła. Wskazywał na zabytki piśmiennictwa liturgicznego, powstanie i historię pierwszych sakramentarzy i mszałów. W tomie czytelnik odnajdzie także historię rozwoju katolickiego brewiarza, rytuału rzymskiego i pontyfikału. Wiele miejsca poświęcone zostało także kształtowaniu się polskich zwyczajów liturgicznych.

 

Tom prezentuje również omówienie historii rzymsko-katolickich tradycji muzyki sakralnej; począwszy od śpiewów ambrozjańskich i antyfonarza świętego Grzegorza, po najważniejsze reformy i rozwój chorału na ziemiach Polski. W pracy, która może dziś uchodzić za dzieło szczególnie potrzebne, w sposób jasny wyjaśniona została rola języka sakralnego w katolickim kulcie. Ukazano zasadnicze przyczyny, dla których Kościół przez wieki używał w swym kulcie języka martwego – łaciny. Tom zawiera także wprowadzenie w treści i znaczenie poszczególnych modlitw liturgicznych.

 

Trzeci tom będzie można nabyć za pośrednictwem strony www.wieden1683.pl oraz księgarni internetowej Libri Selecti (www.libriselecti.pl). Patronat medialny nad wydawnictwem objął dwumiesięcznik „Polonia Christiana”.

 

mat


DATA: 2012-05-17 16:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.