DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Wkrótce publikacja uzasadnienia TK w sprawie aborcji eugenicznej?

Wkrótce publikacja uzasadnienia TK w sprawie aborcji eugenicznej?
Fot. Pixabay

Według nieoficjalnych informacji tygodnika „Niedziela” oraz serwisu wPolityce.pl, Trybunał Konstytucyjny kończy opracowywanie pisemnego uzasadnienia wyroku z 22 października w kwestii tak zwanej aborcji eugenicznej. Ma być ono w pełni zbieżne z jednoznacznym orzeczeniem i nie pozostawiać furtek dla interpretacji sprzyjających zabijaniu dzieci dotkniętych wadami, na przykład letalnymi.

 

 

Wtorkowa informacja o tym, iż rząd czeka z publikacją wyroku do momentu ukazania się jego pisemnego uzasadnienia, wzbudziła szereg komentarzy po stronie obrońców życia.

 

Kaja Godek, liderka Fundacji Życie i Rodzina, napisała w mediach społecznościowych: „Rząd zapowiada, że opublikuje wyrok TK, kiedy będzie gotowe uzasadnienie. Jest to niewytłumaczalne spowalnianie wprowadzenia ochrony życia. Tymczasem zabijane są kolejne dzieci (…)”.

 

Z kolei Artur Stelmasiak z tygodnika „Niedziela” podzielił się na Twitterze dosyć optymistyczną zapowiedzią, która oby niebawem znalazła potwierdzenie w faktach.

 

„Decyzja Rządu o wstrzymaniu publikacji jest błędna, ale mogę potwierdzić także z innego źródła, że TK normalnie pracuje i wszystko jest na ostatniej prostej do publikacji dobrego uzasadnienia...” – napisał publicysta.

 

Także portal wPolityce.pl twierdzi, że sędziowie Trybunału Konstytucyjnego finalizują prace nad uzasadnieniem wyroku uznającego aborcję eugeniczną za niezgodną z ustawą zasadniczą. Jeśli rzeczywiście oczekiwany tekst się niedługo ukaże, dzieci nienarodzone podejrzewane o wady bądź poważne choroby wreszcie zostaną objęte należytą ochroną prawną.

 

„Ustaliliśmy, że ci którzy liczą, iż uzasadnienie złagodzi wydźwięk orzeczenia z października, będą musieli poczuć się rozczarowani. Uzasadnienie nie będzie w żaden sposób sprzeczne z orzeczeniem, które jest jednoznaczne i nie pozostawia wątpliwości, iż aborcja eugeniczna jest niezgodna z ustawą zasadniczą. Nie będzie furtek – słyszymy od osoby, która jest zorientowana w sprawie” – czytamy na portalu wPolityce.pl.

 

 

Źródło: Facebook, Twitter, wPolityce.pl

RoM

 

 


DATA: 2020-12-01 20:44
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wydaje mi się, że uzasadnienie nie zostanie sporządzone i opublikowane. Tak samo będzie z wyrokiem. PiS nie ma nic wspólnego z obroną życia.
1 miesiąc temu / Uther Lihtbring
 
Zobaczymy czy to prawda. Oby tak
1 miesiąc temu / rrr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.