DZIŚ JEST:   09   LIPCA   2020 r.

Św. Weroniki Giuliani
Św. Augustyna Zhao Rong
 
 
 
 

Wkrótce poznamy nowego Rzecznika Praw Dziecka? Agnieszka Dudzińska zgłoszona ponownie

Wkrótce poznamy nowego Rzecznika Praw Dziecka? Agnieszka Dudzińska zgłoszona ponownie
fot. YouTube / Telewizja Republika

Agnieszka Dudzińska została ponownie zgłoszona do kandydowania z ramienia PiS na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka. Poprzednio jej kandydatura spotkała się ze sprzeciwem na skutek oskarżeń ze strony PO sugerujących, że jest zwolenniczką eutanazji dla nieuleczalnie chorych dzieci.

 

- Bardzo się cieszę, że klub Prawo i Sprawiedliwość okazał mi ponownie zaufanie, nie dając wiary wypowiedzi pani poseł Magdaleny Kochan, która przypisała mi poglądy odwrotne do rzeczywistych – powiedziała portalowi TVP.INFO Agnieszka Dudzińska, kandydatka ze strony PiS na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka.

 

Poszło o cytat z wywiadu udzielonego telewizji Republika, gdzie Dudzińska powiedziała: „Aborcja jest problemem tych dzieci, u których wady rozwojowe wykrywało się przed urodzeniem, to nieliczna grupa. Większość dzieci, które wymagają opieki do końca życia, to dzieci, które nabyły niepełnosprawność albo w trakcie porodu, albo po porodzie, to jest autyzm, porażenie mózgowe, ciąże wcześniacze. To są bardzo trudne rzeczy i nie wiem, tu chyba należałoby postulować eutanazję”. Zdaniem Beaty Mazurek, rzeczniczki PiS słowa te zostały wyrwane z kontekstu i były wypowiedziane odnośnie czarnych protestów. Wypowiedź odczytana w całości ukazuje poglądy Dudzińskiej jako całkowicie przeciwstawne.

 

Zdaniem kandydatki PiS, na skutek tego „fake newsa” część osób zrezygnowała z udzielenia jej poparcia, czego rezultatem było uzyskanie niewystarczającej liczby głosów.

 

Źródło: tvp.info / twitter.com / fakt.pl

PR

 

czytaj także:
Po co komu Rzecznik Praw Dziecka  


DATA: 2018-10-15 15:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rzecznik musi umieć wypowiadać się logicznie,tak żeby każdy zrozumiał co ma na myśli. Ten fake news na wlasne życzenie -ta wypowiedź niestety ale nie jest wyraźna. jest wydźwięk odwrotny i takimi niejasnymi wyoowiedziami łatwiej manipulować. i nie ma opcji "nie wiem" i ktos tu zadal dobre pytanie - czyje jest dziecko? rodzicow czy panstwa?
ponad 1 rok temu / Maria
 
Po co komu Rzecznik z naszych podatków? Był po to by uzasadniać za Po odbieranie dzieci? M
ponad 1 rok temu / mikołaj
 
Pytanie ,czy pomaga się polskim rodzinom ,czy nie ? Czy odbiera się dzieci z byle jakiego powodu rodzicom ? Tragiczne przypadki ,proszę ich pokazywać . We wroclawskim ,matce zabrano dziecko ,bo jest za gruba ?
ponad 1 rok temu / gosc
 
Jedno pytanie do pani kandydat: czy dziecko jest własnością państwa czy rodziców? Bardzo proste pytanie. Jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź jeśli ktoś ma zostać r rzecznikiem.
ponad 1 rok temu / Nasa
 
Nie wierzę tej Pani.
ponad 1 rok temu / Gość
 
Cytat ...To są bardzo trudne rzeczy i nie wiem, tu chyba należałoby postulować eutanazję?....Powiedziane czytelnie i jasno.Szkoda ,że nie podano całej wypowiedzi
ponad 1 rok temu / cichy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.