DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Wkrótce otwarcie granic UE w ramach Schengen. Podjęto pierwsze decyzje

Wkrótce otwarcie granic UE w ramach Schengen. Podjęto pierwsze decyzje
fot. Srdjan Zivulovic / Reuters

Unijna komisarz ds. wewnętrznych Ylva Johansson poinformowała, że w najbliższych tygodniach kraje Unii Europejskiej otworzą swoje granicie w ramach strefy Schengen. O dokładnym terminie będą decydować kraje członkowskie, ale granice zostaną otwarte najprawdopodobniej do końca czerwca.

 

Podczas konferencji z udziałem unijnych ministrów spraw wewnętrznych dyskutowano o możliwości pełnego otwarcia granic Unii Europejskiej w ramach strefy Schengen. Swobodny przepływ obywateli państw UE nastąpi prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu, choć ostateczne decyzje w tej sprawie mają podejmować rządy poszczególnych państw. Uczestnicy konferencji zwracali uwagę, że nie wszystkie kraje są już gotowe na podjęcie tego typu kroków, dlatego nie ustalono wspólnego dnia dla otwarcia granic.

 

– Rozwój wydarzeń jest bardzo dobry, poprawia się też szybko sytuacja epidemiologiczna. (...) Słuchając dzisiejszej dyskusji, mam przekonanie, że powrócimy do pełnego funkcjonowania strefy Schengen i swobodnego przemieszczania się obywateli nie później niż przed końcem czerwca – powiedziała Ylva Johansson. Podkreśliła, że dziś większość krajów dąży do przywrócenia normalnego przepływu osób pomiędzy państwami członkowskimi UE, ale władze niektórych krajów wciąż patrzą na to sceptycznie.

 

Unijna komisarz podkreśliła, że wiele wskazuje na to, że normalne funkcjonowanie strefy Schengen zaobserwujemy jeszcze w tym miesiącu. PAP podaje, że z nieoficjalnych informacji wynika, że wśród państw, które wciąż nie podjęły decyzji o pełnym otwarciu granic UE są m.in. Węgry, Czechy oraz Polska i Słowacja.

 

– Jest jeszcze kilka tygodni do końca miesiąca. Było mocne wsparcie ze strony wielu państw członkowskich, które już teraz zdecydowały albo planują zniesienie restrykcji w tym miesiącu. Było też kilka takich krajów, które mówiły, że nie są gotowe do podjęcia decyzji teraz i będą śledzić rozwój wydarzeń – zauważyła Johansson.

 

W ramach konferencji ministrów spraw wewnętrznych rozmawiano również o możliwym terminie otwarcia zewnętrznych granic Unii Europejskiej. Obecnie są one zamknięte do 15 czerwca, ale wszystko wskazuje na to, że zakaz podróżowania osób spoza UE zostanie wydłużony.

 

 

Źródło: onet.pl
WMa

 


DATA: 2020-06-05 19:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ale naród wybrany zastosował ciemnotę gojom-cielętom Ha Ha Ha !
29 dni temu / Johnny
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.