DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Wizyta angielskiej telewizji i zgłoszenie o przykręcaniu znaku „strefa wolna od LGBT”. Co się stało w Świdniku?

Wizyta angielskiej telewizji i zgłoszenie o przykręcaniu znaku „strefa wolna od LGBT”. Co się stało w Świdniku?
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: Radio Maryja / YouTube

Dziennikarze jednej z brytyjskich stacji telewizyjnych udali się do Świdnika na rozmowę o stanowisku powiatu w sprawie ideologii LGBT. Wizyta w Polsce przybrała jednak niecodzienny obrót. Straż Miejska i policja otrzymały bowiem zgłoszenie w sprawie nielegalnego przykręcania tablicy „strefa wolna od LGBT” pod znakiem z nazwą miejscowości. „Czy dziennikarze londyńskiej stacji dopuścili się prowokacji?” – pyta na swojej stronie Radio Maryja. Zgłoszenie miało miejsce – przyznają służby. Z naszych informacji wynika jednak, że na razie mundurowi nie potwierdzają odnalezienia tablic, dlatego też należy zachować umiar w wyciąganiu wniosków w sprawie.

 

Redakcje zagraniczne z racji tego, że powiat świdnicki jako pierwszy podjął stanowisko w sprawie samorządu wolnego od ideologii LGBT, przyjeżdżają na różne rozmowy. Także z tą redakcją odbyliśmy spotkanie z zachowaniem uprzejmości obu stron – powiedział portalowi PCh24 Radosław Brzózka z Zarządu Powiatu Świdnik.


Zgłoszenie było około godziny 11:40, że na ulicy Krępieckiej przy wjeździe do Świdnika przy znaku z napisem Świdnik jest grupa osób, która przykręca nielegalnie znak z napisem LGBT – powiedział w rozmowie z Telewizją Trwam Janusz Wójtowicz z Komendy Straży Miejskiej w Świdniku. Podobne zgłoszenie otrzymała policja.


Z naszych ustaleń wynika jednak, że służby jak dotąd nie potwierdziły odnalezienia nielegalnego znaku z napisem LGBT, który mógłby dowodzić ewentualnej prowokacji. Warto jednak pamiętać, że tego typu „instalacje” były już montowane w różnych miejscach Polski, a zdjęcia tabliczek z napisem „strefa wolna od LGBT” w kilku językach docierały także do zagranicznych mediów i internautów – i nie ma pewności, że wszyscy odbiorcy dowiedzieli się, że mają do czynienia jedynie z prowokacją.

 

„Jeśli informacje się potwierdzą, będzie mi bardzo przykro, że moje miłe spotkanie z gośćmi z Anglii będzie mało tak niemiłą pointę... Tak czy inaczej: będziemy zawsze bronić rodziny i wolności!” – napisał na Twitterze Radosław Brzózka.

 

 

„Obcokrajowcy próbowali mocować tablicę strefa wolna od LGBT przy wjeździe do Świdnika. Straż Miejska przybyła po odkręceniu tablicy, ale potwierdza, że wylegitymowała kierowcę samochodu. Spodziewam się nowych #FakeNews. Aby to zatrzymać musimy sięgnąć po instrumenty procesowe” – stwierdził z kolei mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris.

 

 

Rada Powiatu w Świdniku przyjęła deklarację Powiat Świdnicki wolny od ideologii LGBT 27 marca 2019 roku. Treść dokumentu zawiera sprzeciw wobec instalacji w szkołach tzw. instytucji latarnika, potwierdza prawo rodzica do wychowania dziecka zgodnie z własnymi przekonaniami oraz odrzuca wprowadzenie edukacji seksualnej według tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

 


Źródło: PCh24 / radiomaryja.pl
PR / MWł

 

  


DATA: 2020-02-29 13:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To co się dzieje w tym z pewnością nie jest normalne, przypominam że tylko 40% Polaków jest praktykujących, a zarejestrowanych około 87%, której licznie powinno się wierzyć?
6 miesięcy temu / @Dota
 
Tez widzialam ta nieudolna prowokacje kolo 11:40, ale jak wracalam po16 juz nie bylo i ludzi i tabliczki
6 miesięcy temu / Aga
 
Ideologia i praktyka "tęczowej zarazy", jako komunizm -w wersji zachodniej- jest w Polsce zakazana konstytucyjnie. Chociaż jest niestety tolerowana przez "mężyków stanu".
6 miesięcy temu / Jurek
 
Dla Was, czyli dla kogo? A wyrażenie "płeć katolicka" chyba sam wymyśliłeś, bo też czegoś takiego dotąd nigdy nie słyszałam. Powtórzę za Anonimem: SĄ DWIE PŁCI, jeśli niektórzy w to nie wierzą, czas by się wzięli za nadrabianie zaległości z podstawówki. Ostatnio zresztą tłumaczyli to także naukowcy, nawet pisano o tym na PCh. To, co miało miejsce w Świdniku powinno zostać ukarane sądownie i nagłośnione poza naszymi granicami, szczególnie w Anglii.
6 miesięcy temu / @Chrześcijanin
 
Wielkie dzięki Swidnikowi. Będą przyjeżdżać do Polski i uczyć się od nas normalności , bo może tylko Polska pozostała wierna Panu Bogu?
6 miesięcy temu / Dota
 
@"Chrzescijanin". Moze ideologia lgbt to dla "was" absurdalne okreslenie. Dla nas, ktorzy rozumieja co sie pod nim kryje nie ma w tym niczego absurdalnego. Okreslenia "plec katolicka" nie słyszałem. Plci sa tylko dwie i nie maja przynaleznosci religijnej.
6 miesięcy temu / Anonim
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.