DZIŚ JEST:   09   KWIETNIA   2020 r.

Wielki Czwartek
Św. Marii Kleofasowej
Św. Hugona z Rouen
 
 
 
 

Wizy dla Amerykanów? Obywatele USA wkrótce będą potrzebowali „zezwoleń”, aby wjechać do Polski

Wizy dla Amerykanów? Obywatele USA wkrótce będą potrzebowali „zezwoleń”, aby wjechać do Polski
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Obywatele Stanów Zjednoczonych będą wkrótce potrzebować specjalnych „zezwoleń”, żeby wjechać na terytorium krajów należących do Strefy Schengen, w tym także do Polski – wynika z doniesień RMF FM. „Amerykańska prasa informuje o wprowadzeniu wiz. Bruksela woli używać określenia zezwolenie” – podaje serwis rozgłośni.


Zmiana dotyczy nie tylko osób posiadających paszporty USA, ale także obywateli ponad 60 innych krajów. Jeśli zechcą wjechać na terytorium Strefy Schengen, będą musieli wystąpić o płatną „wizę”. Nowość najbardziej odczują na swojej skórze obywatele krajów, którzy dotąd nie potrzebowali wiz, aby wjechać do krajów Strefy Schengen na 90 dni. „Oprócz Stanów Zjednoczonych, to m.in. Australia, Argentyna. Brazylia, Izrael, Japonia, Kanada, Korea Południowa, Meksyk czy Nowa Zelandia” – podaje rmf24.pl.


To efekt decyzji Unii Europejskiej. Zgodnie z nią w roku 2021 ruszy Europejski System Informacji o Podróży oraz Zezwoleń na Podróż.


Już wkrótce więc chcąc wjechać na teren Strefy Schengen koniecznym będzie wypełnienie przez internet wniosku. Ma to zajmować kwadrans. Jednak podawanie danych to nie jedyna nowość. Przyjazd oznacza bowiem także uiszczenie opłaty wysokości 7 euro. Kilka minut po wykonaniu operacji przyjeżdżający ma otrzymać „zezwolenie” na wjazd. Nie wszyscy jednak otrzymają je tak szybko. Pewna część podróżujących będzie dokładniej kontrolowana. „Reszta, czyli według szacunków co czterdziesty podróżny, nie dostanie prawa wjazdu do krajów UE” – informuje serwis zauważając, że przychody z opłat staną się istotnym elementem budżetu Unii Europejskiej.


Obecnie do krajów Strefy Schengen przyjeżdża z krajów objętych ruchem bezwizowym około 40 mln osób. Zdecydowana większość, bo aż 3/4 z nich, to obywatele USA. Jednak zamiast o finansach mówi się raczej o konieczności zaostrzenia rygoru ze względów bezpieczeństwa, z powodu problemów z nielegalną migracją i terroryzmem.

 


Źródło: rmf24.pl
MWł

 

 


DATA: 2019-03-10 08:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Narescie
6 miesięcy temu / Kuhj
 
@zgred - po pierwsze - nie wiem skąd zarzut o globalizacji i jakieś bzdury o dystopiach. Doszukiwanie się wszędzie Sorosa czy innych spisków jest kuriozalne. Po drugie, od kiedy to mój prywatny dom ma być analogią do innego państwa, które jest zawsze publiczne? Co jest dziwnego w sytuacji, w której ktoś ma możliwość przeniesienia się do innego kraju na mocy tego, że np. kupił mieszkanie/dom? Tak samo jak można przenieść się z miasta na wieś czy z województwa do województwa tak można z państwa do państwa i to nie jest żadna globalizacja. Tak wyglądała christianitas i świat antyczny dla chrześcijan. Jak Pan ma braki w wiedzy i utożsamia możliwość korzystania z prawa własności i wolności z lewackimi ideami to czas nieco się doedukować.
ponad 1 rok temu / Akwin
 
"Europejski System Informacji o Podróży oraz Zezwoleń na Podróż" Powiało kołchozem na fest.
ponad 1 rok temu / siergiej
 
@Akwin A do twojego domu też może wejść bez pytania, bez zapowiadania ktokolwiek z ulicy mający taki kaprys? Na szczęście nie żyjemy w waszj globalistycznej dystopii, choć różni komisarze unijni i poprawiacze ludzkości w rodzaju Sorosa do tego dążą.
ponad 1 rok temu / zgred
 
@Maria - jeśli Pani krewna dostała dopiero za 4 razem wizę na wyjazd do córki to akurat jest to bardzo dziwne zakładam, że córka jest legalnie. Od jakichś 10-12 lat liczba odrzuceń jest bardzo mała i wiąże się głównie albo z tym, że widać gołym okiem, że urzędnik nie ma do czynienia z kimś, kto może sobie pozwolić na wyjazd turystyczny do USA albo z faktem, że bliskie osoby ubiegającego się przekroczyły przepisy wizowe np. były dłużej niż 6 miesięcy i to bez przedłużania zezwolenia.
ponad 1 rok temu / Akwin
 
Co sie tak cieszycie w tej polsce jak i tak nic z tego nie macie przeciez. 7 euro to sa grosze jak sam bilet z usa do europy to 1000 euro kosztuje. No ale sie polaki ciesza w Polsce z niczego. Lepiej sie poczuliscie ? A wszystko w Polsce co macie z cywilizacji i technologii i muzyki i mody i mediow to z usa wziete jest.
ponad 1 rok temu / USAUSAUSAUSA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.