DZIŚ JEST:   11   GRUDNIA   2019 r.

Św. Damazego I, papieża
Św. Daniela, pustelnika
 
 
 
 

Wizerunki Mahometa w Phoenix – prowokacja obrońców wolności

Wizerunki Mahometa w Phoenix – prowokacja obrońców wolności
fot. Majdi Fathi/NurPhoto/ZUMA Wire/Forum

Amerykańska grupa Freedom of Speech Rally zorganizowała rajd w pobliżu Islamskim Centrum Wspólnoty w amerykańskim stanie Phoenix. Celem rajdu była obrona wolności słowa. Podczas imprezy pokazywane mają być wizerunki Mahometa, co muzułmanie uznają za bluźnierstwo. Organizatorzy wzywali uczestników rajdu, by byli być uzbrojeni, aby, jak mówią zrobić użytek z drugiej Poprawki do amerykańskiej Konstytucji, która gwarantuje dostęp do broni. Natrafili oni na kontr-manifestantów.


Manifestantów od ich przeciwników otaczała policja. Rajd został skrytykowany przez środowiska muzułmańskie. W sprawie zabrał głos także rzecznik Białego Domu. Podkreślił on, że żadne, nawet słuszne poglądy nie mogą stanowić uzasadnienia dla aktów przemocy.

 

Głównym organizatorem rajdu jest Jon Ritzheimer - były marine, który obnosi się z wulgarnymi antyislamskimi koszulkami. Jak piszą organizatorzy na Facebooku, wydarzenie jest odpowiedzią na niedawny zamach w Teksasie. Do strzelaniny w tym stanie doszło na początku maja. Amerykańska Inicjatywa na rzecz Obrony Wolności zorganizowała tam wystawę karykatur islamskiego proroka Mahometa. Gdy wydarzenie zbliżało się do końca dwóch uzbrojonych mężczyzn rozpoczęło atak.  Obaj zginęli, a w wyniku ich działań ranny został jedynie jeden ochroniarz. To właśnie do Centrum Wspólnoty Islamskiej, pod którym odbył się piątkowy rajd chodzili obydwaj zamachowcy z Teksasu.

 

Tego typu działania muzułmanów nie są jednak skuteczne, gdyż nadal są ludzie i organizacje, które – na przekór im – publikują wizerunki Mahometa.    

 

 "Każdego zachęca się do wzięcia Amerykańskich Flag i wiadomości, które chcesz przekazać krewnym zamachowców z Teksasu”, napisał na Facebooku organizujący wydarzenie w Phoenix Jon Ritzheimer. „Zachęcam także do skorzystania z praw gwarantowanych przez drugą poprawkę podczas wydarzenia, w razie gdyby prawa wynikające z pierwszej poprawki zostały zagrożone", dodał.

 

 

Źródła: edition.cnn.com / facebook.com / wiadomosci.dziennik.pl

mjendDATA: 2015-06-01 08:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Masoneria wciąż rozdaje znaczone karty.
ponad 4 lata temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.