DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

Wizerunek ukrzyżowanego Chrystusa „zbyt brutalny” dla Facebooka. Potentat ocenzurował reklamę

Wizerunek ukrzyżowanego Chrystusa „zbyt brutalny” dla Facebooka. Potentat ocenzurował reklamę
Tintoretto [Public domain or Public domain], via Wikimedia Commons

Facebook kolejny już raz cenzuruje katolickie treści umieszczane na portalu społecznościowym. Przekonał się o tym Franciszkański Uniwersytet z Steubenville (stan Ohio, USA). Uczelnia chciała opublikować reklamę z wizerunkiem ukrzyżowanego Pana Jezusa, ale zdaniem medium Marka Zuckerberga treść była „zbyt brutalna”. W końcu – po fali krytyki – potentat zmienił zdanie i przeprosił za działania.

 

Do próby umieszczenia na facebookowym profilu Franciscan University of Steubenville reklamy zawierającej grafikę z ukrzyżowanym Jezusem Chrystusem doszło w Wielki Piątek. Administracja konta miała jednak problemy z publikacją, gdyż Facebook regularnie odrzucał post.

 

„Wzgardzony i odepchnięty przez ludzi, Mąż boleści, oswojony z cierpieniem, jak ktoś, przed kim się twarze zakrywa, wzgardzony tak, iż mieliśmy Go za nic” (Iz 53, 3) – tym cytatem z Księgi Izajasza sprawę cenzury skomentowała na swoim profilu uczelnia.

 

Wygenerowane automatycznie przez FB uzasadnienie cenzury informowało, że do wpisu dodano grafikę szokującą, wywołującą sensację oraz zbyt brutalną. Oprócz wizerunku Pana Jezusa w treści zablokowanego wpisu umieszczono informacje związane ze studiami z teologii, ewangelizacji i katechetyki.

 

 

Gdy sprawa cenzurowania franciszkanów z powodu wizerunku Jezusa Chrystusa nabrała rozgłosu, a Facebook spotkał się z lawiną krytycznych komentarzy, korporacja w końcu przeprosiła za błąd oraz poinformowała, że reklama uczelni zostanie zatwierdzona.

 

Pracownik Franciszkańskiego Uniwersytetu z Steubenville odpowiedzialny za umieszczanie treści w sieci stwierdził, że za sprawą stać może albo algorytm albo wrogi chrześcijaństwu pracownik.

 

 

Źródło: FB / nczas.com / blogs.franciscan.edu

MWł

 

 


DATA: 2018-04-06 15:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ten czciciel pieniądza, Pan Mark testuje ciągle granice. Facet jest pewnie antychrześcijański, ale kocha pieniądze i swoją pozycję na rynku, więc się jeszcze tym razem wycofał. Naprawdę czy ludziom nie przeszkadza, że korzystają z usług takich wrogów Jezusa ? Do piekła niech sobie zabierze tego fejsa.
ponad 1 rok temu / Trojanowski
 
Jeśli widok Krzyża na ekranie jest zbyt brutalny, to co będzie, gdy Krzyż pojawi się na niebie? Mówił o tym Pan Jezus św. Faustynie. Istnieje ważne, choć mało znane Orędzie o ukazaniu się Krzyża na niebie, przekazane przez niemiecką zakonnicę siostrę Yvetę. Chodzi tu o Ostrzeżenie dla świata, znane bardziej jako proroctwo płynące z Garabandal. I wszystko ma się wydarzyć w naszym, nie innym pokoleniu.
ponad 1 rok temu / Piotr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.