DZIŚ JEST:   14   GRUDNIA   2018 r.

Św. Jana od Krzyża, Doktora Kościoła
Św. Wenancjusza Fortunata
 
 
 
 

Witold Gadowski o atakach na Polskę. Bilans zysków i strat może zaskoczyć

Witold Gadowski o atakach na Polskę. Bilans zysków i strat może zaskoczyć
Źródło: gadowskiwitold.pl

W ostatnich dniach jesteśmy świadkami bezpardonowych ataków na Polskę. Fałszowana jest historia, a nasz kraj oskarżany jest o negowanie holokaustu, a nawet o współudział w tej zbrodni. To wszystko dzieje się z powodu ustawy o IPN? Niekoniecznie. Bilans zysków i strat może zaskoczyć.

 

W swoim filmowym komentarzu tygodnia Witold Gadowski opowiedział m.in. o kampanii Ruderman Family Foundation, która podjęła walkę z nowelizacją polskiej ustawy o IPN. Jak zauważył dziennikarz, fundacja w profesjonalnym klipie ustami bohaterów filmu mówi, że będą zamykać w Polsce za mówienie prawdy o holokauście. Wszyscy aktorzy powtarzają frazę: Polish Holocaust. Ponadto  pada stwierdzenie, że w czasie II wojny światowej w Polsce zginęło 3,5 mln Żydów. Jak zauważył Gadowski, nie pada wyjaśnienie kto ich zabił.

 

- Z tym musimy się zmierzyć – zauważył. Tymczasem nie widać starań Polskiej Fundacji Narodowej, MSZ i ministra Czaputowicza, czy ministra kultury, wicepremiera Glińskiego. - Kto ma bronić Polski? – pytał Gadowski. Jak dodał, PFN ma zyskiwać dziennie 600 tys. zł na swoje działania. A czy doczekaliśmy profesjonalnego klipu z udziałem hollywoodzkich aktorów, którego narracja szłaby w kierunku hasła „German Holokaust” czy „German Death Camps”? - To internauci dziś wykonują tę pracę – mówił.

 

Jak zauważył Gadowski, niestety dzieją się jeszcze gorsze rzeczy. Na łamach „Jerusalem Post”, za sprawą Polki, Matyldy Jonas-Kowalik, powstała relacja z Warszawy o tym jak Żydzi boją się narastającego antysemityzmu w Polsce, jak boją się holokaustu. Autorka ilustruje relację zdjęciem z 2004 roku z francuskiego cmentarza żydowskiego ze swastykami i napisami „Jude raus”. Rzetelność takiego przekazu można pozostawić bez dalszego komentarza.

 

Witold Gadowski zaproponował, by na sprawę ataków na Polskę spojrzeć z zimna krwią i próbować poszukać odpowiedzi na pytanie o to, kto zyskuje na całym zamieszaniu. Okazuje się, że dzięki oskarżaniu Polski poparcie przed wyborami buduje premier Izraela Benjamin Netanjahu oraz jego partia Likud. Zdaniem Gadowskiego, czarne chmury nad głową premiera wprawdzie się nieco rozwiały, ale trwające śledztwa (m.in. dotyczące spraw korupcyjnych) i tak doprowadzą do utraty przezeń władzy. Ale partia idzie w górę! Z drugiej strony – w Polsce – rosną notowania PiS, zaś w środowisku żydowskim przychylnym Polsce słychać głosy: „spokojnie, to ustawka”. - Może by i tak było, gdyby nie to, że histeria antypolska rozlewa się na cały świat, a antypolonizm wzrasta, a nie mamy narzędzi do walki – zauważył dziennikarz.

 

Gadowski podał też szokujący przykład tego, jak władze Polski nie dbają o polskie ofiary II wojny światowej. Okazuje się, że pod koniec wojny, 1016 więźniów obozu koncentracyjnego Mittelbau-Dora zostało spędzonych do drewnianego hangaru w miejscowości Gardelegen i tam ich spalono żywcem, a tych co się wydostawali z zamknięcia kosiły serie z esesmańskich karabinów maszynowych. Ocalało 16 osób. - Gardelegen. Słyszeliście coś państwo o tym? Czy przypomina państwu coś ten sposób zabijania? Tak Niemcy zabijali w Jedwabnem wbrew temu, co twierdzi Jan Tomasz Gross. Dlaczego nie zrobimy ekshumacji? – powiedział. Jak dodał Gadowski, dziś to Gardelegen powinno być na sztandarach, z wyraźnym zaznaczeniem, że zbrodni tej dokonali Niemcy.

 

Źródło: gadowskiwitold.pl

MA


DATA: 2018-02-21 23:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bzdury
9 miesięcy temu / Koks
 
Zamienili Waszczykowskiego na Czaputowicza, zdjęli Szyszkę i Macierewicza, żeby było miło i w klimacie pojednawczym. Co to dało? Jest jeszcze gorzej, bo atakują nas mocniej, a obrona mikra. Może dopiero zamiana Błaszczaka na Thun by im przypasowała?
9 miesięcy temu / Billy
 
Michniów-Niemcy spędzają Polaków do stodoły i podpalają.
9 miesięcy temu / Miro
 
Mam prawo się domyślać, że zdjęto min. Waszczykowskiego żeby Polska nie miała swojego reprezentanta? Dlaczego dziś nikt nie widzi w prasie " żadnej" postawy obecnego ministra spraw zagranicznych w sporze z Izraelem? Ale teraz jest "dobry" minister - pytam się dla kogo?
9 miesięcy temu / dred
 
wniosek z komentarza Pana Gadowskiego nasuwa się sam Polską jako państwem ale i Kościołem w Polsce rządzą jeśli nie semici to filosemici lub otwarci wrogowie Polski.
9 miesięcy temu / lolo
 
No właśnie, co robi minister Ciaputowicz wychowanek Geremka i tabun jego świetnie opłacanych urzędników, a no NIC, no bo przez tyle lat nic nie robili i było dobrze. Ciaputowicz mówi plują na nas ale My z godnością się powycieramy, podziękujemy i nie będziemy nic robić.
9 miesięcy temu / Gamoń
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.