DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Stop PiS sovieciarzom
1 dzień temu / Tt
 
lepiej nie powtarzać dwa razy! Przecież właśnie chodzi o zakaz produkcji żywności poza korporacją. Od czegoś trzeba zacząć, padło na futerka.
3 dni temu / Darwin
 
A krowy zamkniete w oborach i swinie to sie nie mecza ? Zabronic hodowli zamknietych Ale tego nie zrobia hipokryci
3 dni temu / Opelis
 
@Jacek: trafne spostrzeżenie!!! Te niby przymusowe maseczki podwyższają wdychaną zawartość dwutlenku węgla, by ludzie nieco otępieli, stali się apatyczni, a potem już będzie łatwiej wysłać ich do lekarzy ostatniego kontaktu na wyszczepienie.
3 dni temu / Niktoś
 
@towarzysz ziuk- ciekawe za kogo ty bierzesz odpowiedzialność tak dzielnie pyszcząc?
3 dni temu / Vice versa
 
@i tle sejm jest menazeria,bo taka menazerie sami sobie wybieracie zmanipulowani przez gebelsa-kurskiego wmawiajacego mikrocefalom,ze w innym przypadku stracicie glos.Teraz bierzcie odpowiedzialnosc za swoje nieudolne wybory
3 dni temu / towarzysz ziuk
 
@zal mi ciebie t- tez masz problemy psychiczne? A niby na kogo głosować jak cały sejm to jedna menażeria?? Połowa Konfederacji poparła Dudenarodowcy a liberałowie- Trzaskowskiego
3 dni temu / I tyle
 
towarzyszu gadowski sami glosowaliscie na bolszewikow z pisu i do tego zachecaliscie,a teraz wams ie nie podoba co robia?!czy macie jakies problem natury psychicznej?czy moze cierpicie na amnezje?
3 dni temu / zal mi ciebie t
 
Tłumaczyłem kilka oprcowań na temat uboju kurczat. Otóż kurczęta są najpierw podtruwane za pomocą dwutlenku węgla. Dwutlenek węgla wprawdzie nie jest trujący, ale gdy podaje im się powietrze z stopniowo zwiększającą się zawartością to stają się senne albo wręcz zasypiają. Wtedy dopiero podrzyna im się gardła, żeby się wykrwawiły. Nie wiem jak w Polsce ale w Danii również gazuje się zwierzęta futerkowe.
4 dni temu / Jacek
 
Pan Gadowski i tak zawsze na koniec wzywa do głosowania na pis więc jego komentarze to taki listek figowy... Dziś głosowanie nad projektem "bekarność plus".
4 dni temu / Wojtek
 
Hodowla zwierząt futerkowych, bez włączania w to jakichkolwiek innych kwestii, jest formą zaspakajania najobrzydliwszych cech ludzkich - chciwości po stronie hodowców i pysze po stronie tych, którym futra służą dziś za ubiór.
4 dni temu / W-Sawa
 
Bardzo trafne spostrzeżenia pana Gadowskiego, hodowlę kurczaków, czy wykorzystywanie zwierząt do badań również należałoby ograniczyć
4 dni temu / W
 
PiSowcy zapomnieli o deratyzacji. Przecież szczury też chcą żyć i gdy się je truje to strasznie cierpią!!!!
4 dni temu / Niktoś
 
Nie trzeba podpowiadac panu Kaczynskiemu co ma zrobic po wytepieniu hodowli zwierzat futerkowych,gdyz do jest wstep do zniszczenia wszelkiej hodowli zwierzecej w Polsce. PiS po wygranych Wyborach napowrot podejmuje temat niszczenia hodowli zwierzat zasadzajacy sie na masonskim planie spszed drugiej wojny swiatowej produkcji sztucznego miesa bez kosci.Wiele uwagi nie szczedzac pieniedzy poswieca Unia Euro-pejska.Do procederu tego przydatna jest ulepszona metoda in vitro pomocna w namnazaniu komorek maciezystych nie tylko zwierzat zwiazana z koniecznoscia ich ubijania lecz takze z wykorzystaniem komorek macierzystymi abortowanych dzieci juz nie w szkle ale w przemysłowych retortach. /za yutu/.
4 dni temu / st
 
@do M: Film z ukrycia to nie jest żaden dowód, dopóki się go nie zweryfikuje z rzeczywistością to jest: co było filmowane, gdzie to było filmowane, kiedy to było filmowane itp. Schemat, według którego działają lewackie organizacje jest już oklepany, choćby w roli pałki do okładania myśliwych. Znajduje się jakiś film albo kilka i nie ważne, co przedstawiają. Należy opatrzyć chwytającym za serce, czarno-białym komentarzem i puścić w soc-media. I zanim zdążysz wyjaśnić komuś co tak naprawdę było przedstawione na filmie, to powieli się on na setkach profli, a dodatkowo pojawi się dziesięć kolejnych, nie mniej bzdurnych. Opowiadanie o tym, że ktoś hoduje zwierzęta na futra i te zwierzęta nie dba to bzdura jakich mało. Ciekawe jaki miałby towar na sprzedaż?
4 dni temu / M
 
A jeżeli zakażemy uboju - p. Gadowski - kurczaków, to co się wtedy stanie ??? Może wreszcie wtedy z głodu ?? ludzie obudzą się i zaczną walczyć z takimi oszustwami jak demokracja, równouprawnienie, albo np. motoryzacja jako rozwiązanie problemu ocieplenia i czystego powietrza. Więc, dla naszego dobra, zakażmy uboju tych biednych kurczaków sam zauważyłem że w Polsce, ostatnio, coraz ciężej o jakiekolwiek inne mięso spożywcze niż kurczak - czuję się zupełnie jak w USA !!!. O to nam wszystkim chodzi ? Pozdrawiam. Ygli22
4 dni temu / ygli22
 
film z ukrycia to chyba jest dowód
4 dni temu / do M
 
A czemu tu się dziwić? Taki doświadczony dziennikarz powinien już dawno wiedzieć, że wszystko zmierza do wykończenia polskich firm i przejęcia rynku zbytu przez kapitał judesej i EU. A PiS przyklepuje wszystko jak leci - co też widać gołym okiem. A skoro pan WG głosuje na PiS, to znaczy tylko tyle, że w felietonach zgrywa pluszowego Reytana. Syndrom bitej żony: narzeka na męża, który ją leje, ale rozwodu nie weźmie. Psycholog wzywa, panie WG.
4 dni temu / Jeffs
 
@do M: Przepraszam, ale jestem za stary, by wierzyć, że ideologiczne organizacje pokroju PETA są w tej materii obiektywne.
4 dni temu / M
 
"Sam zaś Jan nosił odzienie z siersci wielbłądziej i pas skórzany około bioder,a pokarmem mu była szarańcza i miód leśny." Mt 3,4
4 dni temu / marco
 
Zakazać zabijania wszystkich zwierząt. Będziemy jeść trawę i warzywa i nie będziemy używać kosmetyków. Psów tech chodowac nie wolno chyba że będą biegać wolno żeby być szczęśliwymi. Opary absurdu przekroczyły kolejna granicę
4 dni temu / Adam
 
463 naukowców podpisało się pod listem otwartym broniącym branżę zwierząt futerkowych. Ich zdaniem w toczącej się dyskusji zwolennicy zakazu kierują się emocjami, a nie rzetelną wiedzą dotyczącą hodowli.
4 dni temu / Mądra Polska
 
Bo kurczaki sie mecza,to prawda. Na wielkich fermach hodowlanych. I co wazniejsze, sa bardzo niezdrowe dla czlowieka. Racja, nalezy jak najszybciej zakazac tego typu hodowli i powrocic do stylu tradycyjnego, czytaj- kurczak biega po trawie, ziemi, na sloncu.
4 dni temu / nick
 
teraz robią to zupełnie inaczej,filmik PETA ,chodzi o futra inne zwierzęta są zabijane i potem przetwarzane ,zwierzęta na futra są unieruchamiane i nacinane i skórę zrywa się żywcem dlatego podobno ze pod wpływem szoku i bólu zaciskają się cebulki włosowe i takie futro nie linieje ,i takiego okrucieństwa nie da się pochwalić
4 dni temu / do M
 
@rrr a czy uważasz że zabicie kury jest lepsze od zabicia norki? Bo tłumaczysz że norka na ubrania dla paniusi a kura do gara? Śmierć to śmierć Taka jest ta planeta Tu chodzi o interesy skasowanie branży
4 dni temu / Dorota
 
Nie wiedziałem, że PCh24 czyta tak wielu lewaków, sądzę po komentarzach poniżej.
4 dni temu / Marek
 
@Aha Twoja wypowiedź jest nielogiczna: kiedyś w modzie były lisie futra. Kolejność rzeczy była taka, że lisa najpierw trzeba było upolować, następnie z zabitego lisa ściągało się futro, które trafiało do garbowania. Chyba nie twierdzisz, że lisy łapano żywcem, by je oskórować? Albo, że te futra liniały? I, żeby ubiec stwierdzenie, że lisa pewnie skórowano zaraz po upolowaniu - jako myśliwy - powiem Ci, że nie, bo najpierw trzeba pozbyć się wszelkiej maści robactwa, które mieszka w lisim futrze. Dobrze pisze ten, kto nazywa to jakimiś syndromami obłędu. Zarówno norka amerykańska jak i wspomniany lis to gatunki drapieżne. Rozważając cierpienia lisów czy norek proszę uczciwie również nie zapominać o cierpieniach zabijanych przez nie ptaków i ich piskląt, zajęcy, gryzoni, itp. Czy cierpienia lisa znaczą więcej niż cierpienia kuropatwy, bażanta czy zająca? Dlatego zgadzam się z piszącymi, że to zaczyna być jakiś obłęd.
4 dni temu / M
 
TO WLASNIE MAMY DOWOD JAK WIRUS DZILA NA GLOWY POLITYKOW ONI POWINNI CHDZIC W MASKACH CALEJ GLOWY Z IZOLACJA
4 dni temu / zbigniew
 
Próbuję ogarnąć tę lewacką logikę, ale nie potrafię. Dlaczego jedne zwierzątka można hodować, zabijać i zjadać i to jest normalne a za zabijanie innych grozi kara więzienia. Jak działa ta lewacka wykładnia, według której cierpienie kurczaka czy karpia jest innym cierpieniem niż cierpienia norki? Czy w przyszłości zostanie opracowany jakiś dekret, który będzie określał, które zwierzęta wolno eksploatować ludziom a których eksploatacja grozi więzieniem...?
4 dni temu / M
 
kaczyński oszalał, czas przerzucić głosy do konfederacji
4 dni temu / anna
 
kto mieczem wojuje ten...p.Kaczyński polegnie na swym własnym kocie;znajda się tacy,którzy będą go ustawicznie kontrolować,czy przypadkiem nie znęca się na swym zwierzakiem,czy ma on odpowiednie warunki do życia,czy ktoś nie czyha na jego futro...
4 dni temu / marek
 
Proszę przestać się nabijać. Człowiek musi jeść, aby żyć. Mięso jest potrzebne do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu. Zwierzęta są ogłuszane by nie czuć bólu. Co do futer, były one potrzebne może kilkaset lat temu. Teraz mamy tyle możliwości ubioru, że zwierząt nie trzeba już męczyć. Futra uzyskuje się w nieludzki sposób - by nie liniało zwierzę musi być skórowane żywcem, bez znieczulenia. Czy jest to wg Redaktora humanitarne traktowanie żywych istot? Jeśli tak to proszę zobaczyć zdjęcia ludzi skalpowanych przez Indian. Może poczuje Pan namiastkę takiego bólu jaki serwujrmy żywym zwierzętom. Stop futrom. Bogacenie się na cierpieniu jest nieetyczne
4 dni temu / Aha
 
Otoż panie Gadowski kurczaki zabija się żeby je jeść, a zwierzęta futerkowe tylko dlatego że jakaś paniusia sobie zażyczyła mieć akurat futro naturalne a nie sztuczne, naprawdę nie widzi pan różnicy??
4 dni temu / rrrr
 
A może należałoby zakazać i karać trzymania psów w mieszkaniach na osiedlach. Przecież to też jest dręczenie .Brak swobody zwierzęcia.
4 dni temu / nn
 
a biedne kastrowane i sterylizowane kotki trzymane pod strażą w mieszkaniach
4 dni temu / szpulas11
 
ma rację ! Gdy ubija sie CIELENTA TO ONE PLACZĄ , PODOBNIE MLODE OWIECZKI ! POLITYCY PiS oczywiscie nie chodza w skorzamych butach i nie maja skorzanych paskow i toreb. Co za obłuda ! ??? a dzieci poczete od lat nie moga sie doprosić o ochrone ustawową ! ??? ?????? PiS rozpoczął proces ktory doprowadzi nad na skraj obłęd !
4 dni temu / retro
 
Porównywanie hodowli zwierząt do konsumpcji do hodowli zwierząt futerkowych do zaspokajania ludzkiej pychy jest po prostu żałosne.Gadowski widocznie ma jakieś ciągoty do znęcania sie nad zwierzętami.
4 dni temu / wierny
 
Zdrowy rozsądek nakazywał by polepszać warunki dobrostanu chowu tych czy innych "zwierzątek"" a nie likwidację całej dochodowej branży dającej środki do życia i wzbogacającej budżet; obcy kapitał chętnie przejmie i wyprowadzi z Polski na wschód lub zachód tę dochodową branże,może o to chodzi?
4 dni temu / t
 
Panie Gadowski. Popierając PAD odebraliście sobie prawo głosu. Zamilczcie.
4 dni temu / cold
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.