DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Witold Gadowski: zdrada i złodziejstwo wypalają Polsce oczy. Czas to radykalnie zmienić!

Witold Gadowski: zdrada i złodziejstwo wypalają Polsce oczy. Czas to radykalnie zmienić!

„Chcemy mieć niepodległe państwo? Odpowiedź jest prosta do przewidzenia. Drugie pytanie jest jednak trudniejsze: od czego zatem zaczyna się budowę takiego niepodległego państwa?”, zastanawia się na łamach tygodnika „Niedziela” Witold Gadowski.

 

Publicysta przypomina, że Polska leży pomiędzy dwoma mocarstwami, które po cichu, ale sukcesywnie realizują swoje wizje geopolityczne: Niemcami z projektem Mitteleuropy oraz Rosją realizującą projekt Eurazji. Chociażby z tego względu Rzeczpospolita musi bardzo starannie dobierać sojuszników, którzy „w razie czego nam pomogą”, ponieważ historia pokazała, że prawie zawsze międzynarodowi partnerzy Polski „wiele obiecywali, a niewiele dawali”.

 

„W takiej sytuacji najbardziej musimy liczyć sami na siebie, na wzrastającą siłę wewnętrzną, którą budują wszyscy świadomi obywatele. Przez wiele lat jeszcze będziemy musieli balansować na krawędzi i wybierać z ofert wielkich mocarstw i bloków to, co aktualnie jest dla nas najbardziej korzystne. Takie działanie może być skuteczne pod jednym warunkiem: musimy mieć mobilną i sprawną dyplomację oraz niewielkie, ale bardzo sprawne i skuteczne służby specjalne”, podkreśla Witold Gadowski i dodaje, że od tego właśnie Polacy powinni rozpocząć budowę niepodległego państwa.

 

Jak zauważa dziennikarz na Polsce i Polakach cały czas mści się opieszałość polskich władz, niezależnie od tego, kto jest u steru. Wszystkie bowiem uciekały od wariantu „zero”, czyli „budowania od początku nowych, niepodległych służb” zarówno specjalnych jak i dyplomatycznych.

 

„Należało wyrzucić wszystkich, którzy splamili się w PRL, tymczasem właśnie w oparciu o nich budowano służby III RP. Dziś jesteśmy przez to niemal bezbronni. Cztery lata rządów PiS niczego nie zmieniły”, podkreśla Gadowski.

 

„Do tej pory zdrada i złodziejstwo wypalały Polsce oczy. Po omacku szukaliśmy punktów oparcia. Czas to radykalnie zmienić”, podsumowuje publicysta.

 

Źródło: tygodnik „Niedziela”

TK


DATA: 2020-02-08 09:54
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ja powiem że pan Redaktor porusza jedynie wiele ważnych wątków wartych dyskusji. Nie zawsze to co się chce mieć lub o czymś marzy się dostaje. Bywało już budowanie polski od podstaw i potem też się to psulo. Natomiast jedyna radykalna zmiana która przyniosła efekty na wiele lat to było przyjęcie Chrztu przez Polskę. Wtedy postanowiono coś radykalnie zmienić. Napewno zawsze wiele wody w Wiśle upłynie zanim coś dobrego z tego będzie. A jeśli się kroczy drogą zła, haniebna to źle i haniebnie się taka droga też kończy.
11 miesięcy temu / s
 
Pytanie, w jaki sposób zwykli ludzie, z ich poziomu, nie poziomu władzy, mają rozliczać zdrajców? Szwadrony śmierci?
11 miesięcy temu / czekam na senso
 
Dlaczego pan Gadowski mówi TYLKO o agenturze rosyjskiej i niemieckiej? Ma zaniki pamięci? Świadomie?
11 miesięcy temu / cep
 
Wszystko dobrze. Jednak stawiałbym na edukację. Bez edukacji zrobią z nami co chcą. Dzisiaj jest czas aby od nowa kaganek oświaty rozpalić takim światłem żeby dotrzeć do ludzi.
11 miesięcy temu / Robi
 
A więc DO ROBOTY! "ŁAPAĆ ZŁODZIEJI I ZDRAJCÓW"!
11 miesięcy temu / Fred
 
Sądy rzeczywiście przypominają stajnie Augiasza o tym świadczą fakty,np: I0 lat trwała rozprawa o niesłusznie przywłaszczenie pieniędzy przez firmę turystyczną za nie zrealizowaną usługę; co roku poszkodowani byli wzywani na rozprawę by "pocałowac klamkę" a wpłata została zwrócona po 10 latach taka sama jak przed denominacją. Instytucja ta jak najbardziej powinna ulec oczyszczającej reformie - rację ma jak najbardziej PIS!
11 miesięcy temu / t
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.