DZIŚ JEST:   29   MARCA   2020 r.

V Niedziela Wielkiego Postu
Św. Stefan IX, papież
Św. Bertold, kapłan
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Szanowny Panie. Tylko głupie dutki w to wierzyły, jeszcze wierzą.
ponad 1 rok temu / agricola
 
To nie Pani Małgorzata jest ważniejsza od Pana Jarosława, tylko wartości, które Ona reprezentuje, są wazniejsze. Najważniejsze.
ponad 1 rok temu / Mama
 
Jak masonerię można nazywać dobrą zmianą?
ponad 1 rok temu / sas
 
złamanie przez sędziego zasady bezstronności jest przestepstwem kryminalnym,za ktore sędzia winien odpowiadać z kodeksu karnego. Niezawisłość sędziowska nie oznacza bezkarności czy niepodleganiu krytyce.Sądy i ich wyroki,jak każdą inna władzę i jej decyzje, w wolnym państwie można krytykować.Nie ma obowiązku szacunku dla władzy,to kwestia zależy od tego czy władza na to zasługuje.W państwach totalitarnych władzy krytykować nie wolno i idzie się za to do więzienia.Tak było i w naszym pereelu.Obecna RP stanowi kontynuację/nie zerwała ciągłości/ państwa totalitarnego i w dalszym ciągu obywatel krytykujący władzę narażą się na odpowiedzialnośc karną.Trzeba rozróżnic krytykę władzy od jej oskarżania o popełnianie przestępstw.W tym ostatnim przypadku władza ma prawo się bronić.Natomiast nie ma prawa atakować obywatela na drodze sądowej za krytykę nawet inwektywy ze strony obywateli.Politycy polscy nie dorośli jeszcze do ustroju liberalnej demokracji,wciąż mają mentalność totalit
ponad 1 rok temu / marek
 
Polska nie jest państwem suwerennym,. O tym jak ma być w Polsce decyduje IV Rzesza , która rządzi UE, a nasze "elity " sa jedynie do przyklepywania ich postanowień i to w trybie szybkim.. Buńczuczne zapowiedzi Prezydenta, że nie bedziemy ulegać dyktatowi innych należy włożyc miedzy bajki.Skoro część naszego społeczeństwa zapewne o mentalności niewolniczej tak kurczowo do UE w obecnym wydaniu chce przynależyć to trudno. Podobnie było w XVIII wieku kiedy szukano oparcia u carycy, a dzisiaj u .... A.Merkel. Teraz oczekuję kolejnych zaleceń TSUE do natychmiastowej realizacji.
ponad 1 rok temu / Mirosław Kubicki
 
doRys wiele hałasu o nic to sztuka ,,Maryni-styczna,, o perypetiach miłosnych nie polityce. A Pana Gadowskiego należałoby trocha chronić przed niemcowatymi korporacjami prasowymi(reprezentowanymi przez prawników-kumpli prezydęta) i różnymi kluczykami-pazerami, bo stara się. A że ma na pieńku z ,,deficytami intelektualnymi,,zarządzającymi tv i mediami to dowód, że (choć z państwowych tv i mediów te zarządzające ,,deficyty,, powinny być dawno wywalone na bruk) niemcowawata nagonka na Polskę i Polaków jest w pełnym natarciu.
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
@Nick Proszę lepiej ugryźć się w język ... niż takie rzeczy pisać i podpowiadać :-) . Bo władza i lobbyści to zrobią ... napewno . Miś na miarę naszych czasów . Tylko tempo będzie troszkę inne . Tzn . wyprodukują nowe znaki , zutylizują stare , później zrobią na odwrót . Wszystko z podatków .
ponad 1 rok temu / mk
 
Ja uważam że dobra zmiana na początku to była a teraz to określenie się kończy. Od początku było wiadomo jaka jest ta partia. Liczenie na inne partie poprzednio że zdobędą jakąś większość graniczylo wtedy z cudem. Natomiast PiS przestaje być takimi wydawcami. Do pisu i po pasuje chyba określenie pawlaki i kargule oraz mile złego początki.
ponad 1 rok temu / wyborca
 
gdyby pewien pan nie zawetował ustawy. pod wpływem pewnej pani doradcy. to wszystko byłoby już dawno załatwione.
ponad 1 rok temu / leo
 
Jeszcze Polska nie zginęła. Mimo że rządzący wycofują się z kluczowych dla elektoratu wczesniejszych zobowiązań, wciąż może wiele złego zmienić lub dobrego uczynić w innych dziedzinach. Oparcia jednak trzeba szukać wpierw w Bogu
ponad 1 rok temu / Toni
 
"Wiele hałasu o nic", jedna z najzabawniejszych, najchętniej wystawianych i ekranizowanych komedii Szekspira. Tak od lat działa PiS. Tragedią jest, że działa w realu.
ponad 1 rok temu / Rys
 
No to czas pomniejszac gabaryty znakow drogowych aby potem w expresowym tepie przeglosowac prawo by je powiekszac.
ponad 1 rok temu / Nick
 
Pamiętam jak dziś kiedy pan Gadowski stręczył swoim zwolennikom "dobrę zmianę" na swoim kanale youtube. Na spotkaniach w których także brał udział np. pan S. Michalkiewicz który starał się zwarać uwagę słuchaczy na perfidność doktryny "dobrej zmiany" był milcząco podśmiewany przez pana Gadowskiego. Dodam jeszcze że pan Gadowski mimo że to dobry człowiek i dobrze chce jednak jest zwolennikiem sansacji i oparcia ńycia społecznego o państwo. Kiedy się tak widzi życie polityczno-społeczne to nie dziwi mnie fakt że na końcu ludzie uważają się za oszukanych. PiS był taki sam przed wyborami 2015 jak i teraz w 2018. Nie było żadnej dobrej zmiany, bo nie wierzę w to by naczelnik państwa też był aż tak naiwny wyobrażając sobie jakiekolwiek zmiany prawno-polityczne po wyrzaczeniu się przez państwo polskie suwerenności prawnej wobec prawa unijnego. Kto jak kto ale Kaczyński dobrze o tym wiedział co daje do myślenia jaki cel miała mieć doktryna "dobrej zmiany" panie Gadowski.
ponad 1 rok temu / Krzysiek
 
No i co teraz panie Gadowski? CO TERAZ?
ponad 1 rok temu / jak żyć?
 
@Lili: Nieprawda. Konstytucja została tak skonstruowana by umożliwić ten konflikt. Gersdorf ma swój punkt na który się powołuje, Kaczyński swój, punkty są równoważne. Kaczyński ustąpił, ponieważ tego chciał.
ponad 1 rok temu / sam
 
To nie Pani Gersdorf a KONSTYTUCJA jest ważniejsza od Prezydenta, Premiera i rządu. To na mocy KONSTYTUCJI pozostawała I Prezes a nie na mocy własnych twierdzeń.
ponad 1 rok temu / Lili
 
Wg mnie lepiej już było wykonać polecenie TSUE bez zmiany ustawy. Teraz PiS wystawił PAD na sytuację niesamowicie trudną i on to powinien zakwestionować. Powinien, ale nie może. Lenie, karierowicze i cwaniacy zasiadający na wysokich stołach rządowych i każdego dnia wędrujący po medialnych kanałach nie tylko, że nic nie robią, nie zmieniają Polski dla Polaków, ośmieszają nas, kompromitują prezydenta, to jeszcze się żrą między sobą. Oni nienawidzą tych co pracują a premier, prezydent to tytani pracy. Wszystko robią szybko, w ostatniej chwili byle jak /vide: choćby 12 listopada/. PiS nie ma dobrych ludzi, J.K. zakłada lojalność, uczciwość, a to są tylko pazerne szuje. Podesłać samorządom kasę do rozdawania to żaden trud, ale popracować na rozwiązaniem systemowym, a nie, to się nie da. Pozwolić na drogi gaz i płacić za wymianę pieców? Niektórym? A kto im da na ten gaz potem? Też państwo? Windy montować? W nowych budynkach są,a stare,już dawno po okresie gwarancji.
ponad 1 rok temu / ben
 
Potężna modlitwa różańcowa za Polskę! Fatima pokuta Różaniec i wygramy! Nie można się przyglądać żeby zło nie zwyciężyło tak jak na zachodzie Europy.
ponad 1 rok temu / Do Gość
 
Niestety, pan Gadowski, podobnie jak pan Robert Nowak, emanują naiwną nostalgią. Zapomnieli o Leszku K, Gruzji i czapkowaniu USA? O traktacie lisbońskim, który nas zminiaturyzował? O Kaziu Marcinkiewiczu, piesku Fogelmana, nagrodzonym posadą w Goldman-Sachs? Jasnym jest, że PiS ma właścicieli, jak na bandytów niskiego szczebla przystało. Wszystko, co dzieje się teraz, było już wcześniej. A na pytanie "Któż, jak nie PiS?" odpowiem krótko - Bóg. Dlatego dziwię się, że zwłaszcza katolicy obrali sobie Jarka jako złotego idola.
ponad 1 rok temu / Jeffrsn
 
Martwię się bo źle się dzieje. Jeżeli stracimy szansę obrony Polski przed likwidacją, to 100 lecie okaże się WIELKĄ KLESKĄ.
ponad 1 rok temu / Gość
 
@blix, @PrPr - właśnie. Trzeba być naiwniakiem, żeby wierzyć, że POPiS może cokolwiek zmienić (to wprawdzie dwa różne stronnictwa, ale żadne z nich nie jest polskie). Żeby Gadowski był taki naiwny? Trudno w to uwierzyć.
ponad 1 rok temu / Tomasz Primke
 
Lubię redaktora Gadowskiego, ale ja tak naiwny nigdy nie byłem i nigdy nie wierzyłem w dobrą zmianę. To jest tylko konflikt personalny, tak naprawdę w kwestiach fundamentalnych niczym się nie różnią
ponad 1 rok temu / PrPr
 
Przykro mi, ale nie wierzę w naiwność pana Gadowskiego. Człowiek przewidujący i spostrzegawczy jakim jest pan Gadowski nie mógł NIE przewidzieć tego rozwoju wypadków.
ponad 1 rok temu / blix
 
@Ireneusz: Nie. PiS spokojnie mógł jeszcze pół roku temu poprowadzić politykę zagraniczną tak, aby zmusić UE-Niemcy, USA i Izrael do ustępstw i bardziej podmiotowego traktowania Polski przez obecnych i przyszłych okupantów. W momencie gdy w przestrzeni publicznej Polacy przedstawili alternatywne pro-polskie rozwiązania (SPT) Kaczyński wymienił Szydło na Morawieckiego i zablokował wszystkie możliwości dalszej walki Polaków o niepodległość. Rozwiał tym samym wszystkie wątpliwości co do POPiS i podpisał się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem: ZDRAJCA POLSKI.
ponad 1 rok temu / blix
 
@olo: "zobaczymy co będzie po przyszłorocznych poprądowych podwyżkach wszystkiego" - nic nie będzie. Polacy już są narodem zdemoralizowanym, skłóconym, ogłupionym i obojętnym - jak większość narodów unijnych. Będzie cisza, może kilka patetycznych przemówień, a w jesieni obywatele pójdą grzecznie głosować na POPiS.
ponad 1 rok temu / Republikanin
 
Odprawy sędziowie oddadzą?
ponad 1 rok temu / matkaPolka
 
W powojennej Warszawie ,dla podniesienia polskiego ducha,krążyła trzeźwa ocena powstałej politycznej sytuacji : "Phi,co nas zostało,trochę w Rzadzie,trochę w Sądzie".Czy dzisiejsze żydostwo nadal nie okupuje Polski ?.
ponad 1 rok temu / wyborca
 
niestety po-pis jest faktem, to jest to samo towarzycho blokujące autentyczny rozwój kraju... zobaczymy co będzie po przyszłorocznych poprądowych podwyżkach wszystkiego - władzy należy się poważny strajk obywatelski na wielką skalę
ponad 1 rok temu / olo
 
Bo okazało się, że żeby dokonać prawdziwej i skutecznej reformy (np. sądownictwa) w Polsce, trzeba wcześniej, albo zarazem, zreformować lub zlikwidować instytutcje unijne (w tym trybunały) na tej samej zasadzie. Polityczy PO mówili już zaraz po wyborach, obecnie rządzącym: "za krótcy jesteście"! A ci, dopiero teraz zrozumieli.
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 
Rząd Morawieckiego tak tańcuje, jak mu unijna komuna zagra. A Prezydent słucha "doradców", takich jak Romaszewska. Prezes chyba już odpuścił, bo zgrzybiał.
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
Tak ma byc nie zawsze co "stare" jedt zle i choc mlodzi niedoswiadczeni nie skalani praca dostaja posadku jak p KACPER K, to widac ze doswiadczenie madrasc gdzie warto byc uczciwym WARTO
ponad 1 rok temu / Gorszy sort
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.