DZIŚ JEST:   23   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kapistrana
Św. Józefa Bilczewskiego
 
 
 
 

Witold Gadowski: w katolicyzmie nie ma miejsca na tchórzostwo. Tylko silni mogą być miłosierni

Witold Gadowski: w katolicyzmie nie ma miejsca na tchórzostwo. Tylko silni mogą być miłosierni
Fotograf: Jarek Praszkiewicz, Archiwum: Forum

„Dziś nie potrzeba nam ugodowych filozofków, specjalistów od dyrdymałów, układania się z innymi religiami. Teraz trzeba nam pewności i siły, która wypływa jedynie z Chrystusa”, pisze na łamach tygodnika „Niedziela” Witold Gadowski.

 

Publicysta w mocnych i emocjonalnych słowach odnosi się do plugawej profanacji pomnika Chrystusa dźwigającego krzyż na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, której dokonali tęczowi bojówkarze.

 

„Czy mamy siedzieć kulturalnie, cicho i pokornie i oczekiwać, że tęczowe bojówki będą coraz wulgarniej drwić z nas i naszej jedynie prawdziwej wiary? Mamy być jak owce bez odważnego pasterza? Już nawet niektórzy księża zwracają nam uwagę, abyśmy tak głośno nie mówili”, podkreśla. „W wyrażaniu prawdy nie ma miejsca na dyplomację. To my – katolicy wyznajemy jedyną prawdziwą drogę do prawdy, dobra i piękna. Reszta to wierutne bajki”, dodaje.

 

W ocenie Gadowskiego skończył się czas nadstawiania drugiego policzka i niekończącej się dyplomacji pod hasłem „nie wolno nam nikogo urazić”. Czas pokazać siłę polskiego katolicyzmu, ponieważ „tylko silni mogą być miłosierni”.

 

„Czasem trzeba porwać w garść pejcz i zacząć działać. Tam, gdzie chodzi o świętość, gdzie dochodzi do profanacji, gorliwość o dom Pana nie pozwala tego tolerować, cierpliwie upraszać i czekać”, zaznacza.

 

„Tylko nieustraszeni mogą naprawdę stanąć oko w oko ze złem i nie szukać dróg wyjścia, tylko iść mu naprzeciw. Złu nie wolno pobłażać. A ideologia homoseksualnego kształtowania przestrzeni publicznej jest złem! I niech mi tu jeden z drugim nie robi min, i nie peroruje o nowoczesnym, oświeconym katolicyzmie. Katolicyzm jest tylko jeden i nie ma w nim pochwał dla lenistwa, tchórzostwa i szukania wykrętów w obliczu zła i bluźnierstwa”, wskazuje Gadowski.

 

Na koniec publicysta wzywa polskich katolików, aby jak tylko zobaczą tęczową flagę na pomniku Zbawiciela lub Matki Bożej, to ją zerwali i zniszczyli. Nie możemy bowiem oswajać się z bluźnierstwem i dać sobie wmówić, że jako wyznawcy Chrystusa Ukrzyżowanego jesteśmy obywatelami drugiej kategorii, którym można bezkarnie napluć w twarz.

 

„Niedoczekanie wasze! Tu, nad Wisłą, to mu – polscy katolicy jesteśmy gospodarzami! Jeżeli komuś nie podoba się takie podejście, to niech poszuka sobie mitycznego kościoła ks. Sowy i jego pobratymców. Wydarzenie na Krakowskim Przedmieściu przelało beczkę naszej cierpliwości. Nie możemy milczeć, gdy rozwydrzona hołota usiłuje nicować to, co nam najdroższe. Dobrze wymierzona kara może podziałać zbawiennie, a czyż nie o zbawienie chodzi w tym wszystkim?”, podsumowuje Gadowski.

 

Źródło: tygodnik „Niedziela”

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-08-06 07:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panie Wladekadam, zwróciłam się do Pana, bo i Pan zwrócił się do mnie. Przeczytałam Pana komentarze i Pana również proszę, by Pan to samo robił z wpisami innych. Nigdzie nie napisałam, że przytaczam Pana słowa lub sugeruję Pana sposób myślenia. Pisałam o tym, co czytam w Ewangelii i o tym, czego tam, w słowach Chrystusa nie ma, bo inaczej Jezus Chrystus nie byłby jedną z Boskich Osób w Trójcy Świętej - Syn Boży Zbawiciel i Odkupiciel wszystkich ludzi nie byłby tożsamy z Bogiem Ojcem Wszechmogącym z racji Ojcowskiej Miłości i z Duchem Świętym - Dawcą Mądrości i Nadziei. Proszę sobie przypomnieć, co wywołało Pańskie, innych osób i moje komentarze - przytoczony z tygodnika "Niedziela" tekst Witolda Gadowskiego i to do takiej postawy odnoszę moje słowa i w takiej postawie nie dostrzegam Chrystusa i Jego przesłania Dobrej Nowiny. Pozdrawiam, i owszem nieustająco z wyrazami szacunku dla Bliźniego.
2 miesiące temu / Teresa
 
Dużo pani pisze zwracając się do mnie a wypadało przeczytać najpierw co napisałem. Bo nie znajduję w swoim komentarzu słów o " pełnego pogardy i agresji obowiązku". Pozdrawiam .. Do zobaczenia.. Wkłada pani w mój komentarz słowa których nie napisałem i ciągle będzie pani mówić że szanuje każdego czlowieka
2 miesiące temu / wladekadam
 
Panie Wladekadam, szanuję ludzi i ich wybory - tych na kolanach, którzy stoją, którzy są w drodze, którzy poszukują, którzy błądzą - szanuję KAŻDEGO Człowieka, bo to pokazał Chrystus, gdy nazwał go Bliźnim. Nie znam słów Chrystusa nawołujących Jego uczniów do pełnego pogardy i agresji obowiązku bronienia Go przed drugim człowiekiem - przeciwnie w Ogrodzie Oliwnym Chrystus upomniał Piotra, który mieczem zaatakował Malchosa, sługę arcykapłana, po czym cudem uzdrowił zranionego "wroga". Znam też Jego słowa one wskazują mi drogę myślenia i postępowania o miłości Boga i Bliźniego - najważniejsze przykazanie dla chrześcijanina, zilustrowane przypowieścią o miłosiernym Samarytaninie, znam słowa o przebaczaniu i to nie 7, a 77 razy, a nawet nadstawianiu drugiego policzka - z przypowieści o synu marnotrawnym, o potępianej jawnogrzesznicy, o Samarytance i wielu innych. Wciąż poważnie traktuję to przesłanie Chrystusa i szukam Go w twarzy Innego i w ciszy. Pozdrawiam.
2 miesiące temu / Teresa
 
Pani Tereso proszę wierzyć mi że z Chrystusem rozmawiam tylko na kolanach. Współczuję chorym którzy tak nie mogą i podziwiam wszystkich którzy z największą pokorą zwracają się do Niego. To Jan Paweł 2 nauczył nas że nic i nikogo a przede wszystkim siebie człowiek nie może zrozumieć bez Chrystusa. Klęczących przed Chrystusem uważam za szukających Boga i ludzi dobrej woli bez względu na odmienności o których pani wspomina. Klęczących przed Chrystusem uważam za braci w wierze. On naprawdę jest Droga. Prawdą i Życiem. Drogę wskazuje Krzyżem a nie kolorową flaga. Jedynej Prawdzie nie zamkną ust nawet najpiękniejsze chusteczki. Chrystus jest Życiem.naprawde żyje i mówi do nas słowami Ewangelii. W każdym z nas jest chociaż odrobina złej woli a więc szatana któremu trzeba powiedzieć IDŹ PRECZ jak pozbył się natręta Chrystus kuszony w czasie postu Jezus jest mym Przyjacielem i mam obowiązek bronić Go przed wrogami Krzyża Prawdy i Życia Zapraszam do Kalwarii Zebrzydowskiej 16 sierpnia Pozd
2 miesiące temu / wladekadam
 
Panie Wladekadam - nie jestem Chrystusem, nie daję sobie prawa decydować za Niego, do kogo może powiedzieć takie słowa. Czuję i wiem, że sama nieraz na nie zasługuję, więc nie będę szukać drzazg w oczach bliźnich. A z wypowiedzi Chrystusa, które czytam w Ewangelii wiem, że powiedział te słowa do Szymona Piotra, który potem zaparł się Go trzykrotnie, a mimo to nie został przez Niego potępiony i odrzucony. Jakim więc prawem, bo z pewnością nie prawem Miłosiernego Boga, kierują się ludzie, którzy zwą siebie "chrześcijanami", a równocześnie odrzucają, potępiają i pogardzają swoimi bliźniemi z racji takiej, czy innej odmienności? Może mi Pan na to odpowiedzieć? Również Pana pozdrawiam.
2 miesiące temu / Teresa
 
Pani Teresa niech jeszcze pani odpowie czy Pan Jezus do tych którzy dopuszczają się profanacji Najświętszego Sakramentu nie mówi IDŹ PRECZ szatanie? Pozdrawiam
2 miesiące temu / wladekadam
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.