DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

Witold Gadowski: Świat zjadają dwie epidemie - biologiczna i paniki

Witold Gadowski: Świat zjadają dwie epidemie - biologiczna i paniki
fot. youtube.com

Świat zjadają dziś dwie epidemie. Epidemia biologiczna, SARS-CoV-2, znana jako COVID-19 - oraz epidemia paniki. Panika zabije dużo więcej osób niż epidemia. Każdy dzień przeżyty w strachu jest dniem odjętym z naszego życia - powiedział Witold Gadowski.

 

Witold Gadowski opublikował w sieci kolejny odcinek swojego programu „Komentarz Tygodnia”, w którym odniósł się do kryzysu epidemiologicznego wywołanego rozpowszechnieniem koronawirusa. Publicysta zachęcił do tego, by nie poddawać się panice, ale wykorzystać aktualny czas do czynienia dobra. W jego ocenie obecna sytuacja może zostać odczytana jako próba dla człowieczeństwa każdego z nas.

 

- Być może to jest okres, kiedy nasze człowieczeństwo zostało wystawione na próbę i sprawdzi się. Czy chcemy się zamknąć tylko w egoistycznych kokonach maseczek, odgrodzenia od innych ludzi, zabezpieczenia tylko sobie środków do życia i siedzenia w ciepełku w domu, odcięcia się od reszty, czy też otworzymy się na innych i zobaczymy, kto jest obok nas? - powiedział Gadowski.

 

- To też czas, w którym mamy dużo możliwości zaglądania wewnątrz siebie. Tam naprawdę jest dużo do uporządkowania. Nadszedł czas, w którym możemy się trochę udoskonalić, zrobić trochę dla innych, a tym samym dla siebie – dodał publicysta.

 

Publicysta odniósł się też do pojawiających się od tygodni informacji o próbach stworzenia leku na koronawirusa. Wskazał tutaj na chininę, która, według jego informacji, może zabezpieczyć ludzki organizm przed chorobą. Gadowski powiedział, że chinina nie pozwala aktywować się wirusowi w pęcherzyku tworzącym się po złączeniu z receptorem ACE2, bo zakwasza komórkę - i tym samym blokuje ją na przeniknięcie przez pęcherzyk wirusa do jej jądra. Przyznał wszakże, że badania nad stworzeniem leku na koronawirusa w oparciu o chininę czy inne substancje dopiero trwają.

 

Gadowski krytycznie ocenił też pracę dużych polskich mediów. Jego zdaniem nie informują one właściwie o aktualnej sytuacji. - Telewizja Publiczna, media, które nas otaczają, nie są nam w stanie powiedzieć nic o świecie, nie są w stanie przekazać nam żadnej prawdy. Potęgują panikę, obezwładnienie i terror. Nie wiem, czy to jest celowe, czy taki ma być obraz mediów XXI wieku. Nie wiem - stwierdził Gadowski.

 

Źródła: radiomaryja.pl, youtube.com

Pach

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-04-03 08:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Komentarz pan gadomski ego został zablokowany. Gdzie można go obejrzeć. Proszę o informację
3 miesiące temu / Tali
 
Wg jeszcze całkiem niedawnych standardów WHO, sprzed zaledwie 2 lat nie ma żadnej epidemii a tym bardziej pandemii. Co się stało, że obecne statystyki zachorowań kiedyś nie były wystarczające do ogłoszenia epidemii a dziś już są?
3 miesiące temu / tiktok
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.