DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Witold Gadowski: rząd szuka alibi, aby ustąpić Brukseli w sprawie imigrantów

Witold Gadowski: rząd szuka alibi, aby ustąpić Brukseli w sprawie imigrantów
Źródło: gadowskiwitold.pl

„Nasz rząd nie zastosował strategii, którą wiele osób postulowało od bardzo dawna. Nie przedstawiono na forum UE pomocy, jakiej Polska udziela uchodźcom z Ukrainy, zwłaszcza tym, którzy przyjeżdżają do naszej ojczyzny ze strefy wojny. Jest to ogromne zaniedbanie pokazujące krótkowzroczność oraz brak wyobraźni polityków obozu rządzącego”, powiedział specjalnie dla portalu PCh24.pl Witold Gadowski.

 

Publicysta odniósł się do zamieszania, jakie wywołały ostatnie wypowiedzi polityków Zjednoczonej Prawicy w sprawie ewentualnego utworzenia w Polsce tzw. korytarzy humanitarnych. Jego zdaniem strona polska „nie przygotowała odpowiednich informacji dotyczących pomocy, jakiej udzielono uchodźcom z Ukrainy oraz chrześcijanom cierpiącym na Bliskim Wschodzie”. – Opublikowanie takich danych pozwoliłoby pokazać skalę polskiej pomocy – podkreślił.

 

Jego zdaniem rząd nie mówi o skali wsparcia, jakiego „polski Kościół Katolicki i wiele polskich organizacji, udzielają chrześcijanom w Syrii, w Iraku i w Libanie”. To jednak nie wszystko. - Nie przygotowano również programu przyjmowania chrześcijan, którzy już tam nie mogą mieszkać, ponieważ odebrano im wszelkie możliwości na przeżycie. Wyselekcjonowanie takiej grupy najbardziej potrzebujących nie jest niczym nadzwyczajnie trudnym ze względu na działalność, jaką prowadzi tam polski Kościół. Bardzo łatwo jest znaleźć grupę uchodźców, którzy nie mogą tam być i po prostu przyjąć ich do naszej ojczyzny. Tego jednak również nie zrobiono – zaznaczył Gadowski.

 

W jego ocenie, ze względu na wzmagające się w ostatnim czasie naciski ze strony UE, rząd usiłuje znaleźć „dogodne alibi” do tego, aby „ustąpić Brukseli”.

 

Gadowski odniósł się również do wypowiedzi marszałka seniora Kornela Morawickiego, który stwierdził, że Polska powinna przyjąć 7 tys. imigrantów, a następnie „zaproponować im naszą kulturę”, co pozwoli „z uchodźców czynić nas”. – Jest to czysty idealizm, jakoby islamscy imigranci dali się oczarować polską kulturą, a co za tym idzie odrzucili zapisy sur koranowych, własną tradycję i obyczaje – ocenił publicysta.

 

Dodał, że równie dziwne stanowisko zaprezentował wicepremier Jarosław Gowin. - Chciałbym przypomnieć, że nie tak dawno opowiadał się on przeciwko przyjmowaniu jakichkolwiek uchodźców do Polski. Dziś zaś zaczyna zmieniać zdanie w tej sprawie. Odnoszę wrażenie, że on się na tym zupełnie nie zna i dlatego lepiej byłoby, gdyby więcej czasu poświęcił szkolnictwu wyższemu, za które odpowiada i nie zajmował się sprawą korytarzy humanitarnych – podkreślił Gadowski.

 

- Wszystkie działania ze strony Polski w tej sprawie są doraźne. To takie klajstrowanie sytuacji nad którą traci się kontrolę i dlatego obserwujemy przygotowywanie społeczeństwa do tego, że jednak musimy pójść w kierunku ustępstwa. Mam jednak nadzieję, że do takiego czegoś nie dojdzie, a jeśli już tak by się stało, to tylko i wyłącznie na polskich warunkach, ponieważ polityka europejska wobec uchodźców jest patologiczna i przynosi same nieszczęścia  – powiedział dziennikarz.

 

Kolejny zaniedbaniem w tej sprawie, w ocenie publicysty, jest „krótkowzroczna polityka zagraniczna polskiego rządu”. - Dlaczego do dziś Polska Fundacja Narodowa czy jakakolwiek inna rządowa organizacja nie zleciła badań najbardziej renomowanym sondażowniom europejskim na temat tego, jaki jest stosunek zachodnich społeczeństw w różnych krajach do kwestii uchodźców i polityki UE w tej sprawie. Gdybyśmy mieli takie badania to dyskusja z Brukselą byłaby zupełnie inna. Nikt jednak ich nie przygotował i nie zanosi się, aby miało to nastąpić - zaznaczył.

 

Zdaniem Gadowskiego „ciągle jeszcze jest szansa, żeby powstrzymać obecną sytuację” i wygrać z eurokratami. Jest jednak warunek: „sprawą powinni się zająć fachowcy, którzy wiedzą na czym polegają problemy uchodźców i jakie są kategorie ludzi, którzy przedostają się do Europy”.

 

- Jesteśmy w stanie zweryfikować kto naprawdę cierpi, a kto tylko udaje. Wszystko dzięki działalności polskiego Kościoła. Polscy duchowni mają bardzo dobre kontakty na Bliskim Wschodzie i bardzo szybko możemy ustalić kto potrzebuje pomocy, a kto jest imigrantem ekonomicznym. Dziwi jednak, że polski rząd nie ma takich informacji, a jeśli ma, to je odrzuca, żeby nie powiedzieć – wypiera – wskazał Gadowski.

 

Na koniec publicysta stwierdził, że realizacja propozycji UE, to w rzeczywistości „dobrowolne zgodzenie się na wyprodukowanie w Polsce na wiele lat wielkiego problemu”. - Wszystko zależy od decyzji kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. Jeżeli ustąpią Brukseli, to stracą wiarygodność. Oni to wiedzą, więc muszą przygotować salomonowe rozwiązanie. Jak to jednak zrobić skoro politycy partii rządzącej cierpią na krótkowzroczność i brak wyobraźni? – spuentował.

 

Tomasz D. Kolanek.

 


DATA: 2017-12-29 12:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

jeżeli PIS przyjmie uchodźców pod jakimkolwiek pretekstem -np. korytarzy humanitarnych- traci 100% mojego poparcia i tak jest z większością ludzi popierających obecnie pis. NIE DLA KORYTARZY HUMANITARNYCH TO ZWYKŁY KOŃ TROJAŃSKI. Korytarz humanitarny=PIS V O N!!!
ponad 2 lata temu / wyborca pis
 
Jest to postawa podobna do "okrągłego stołu" w której przekonywano jest wielka zmiana (odrodzenie), ale tak naprawdę wszystko było po "naszemu"(staremu - jeszcze gorzej, gdyż zaprzedano Polaków i Polskę - pogarda tejże. Podobnie teraz - najpierw obronimy Polskę i Polaków; teraz - otwórzmy trochę nasze drzwi - obronimy się. Poglądy i postawy jakich obecnie słyszę np. P. Kornela Morawieckiego, któremu ufałem, doprowadza do tego, że już nikomu nie można zaufać.
ponad 2 lata temu / isdor
 
Mnie to wygląda tak, że decyzja już zapadła i teraz analogicznie jak z rekonstrukcją będą próbowali nas rozmiękczać. Miłosierdzie jest to tandem miłości i roztropności, a bez tego drugiego przestaje nim być, stając się karykaturą, pobożnym acz naiwnym życzeniem...
ponad 2 lata temu / P...
 
Chodzi o destabilizację kraju. Prawdopodobnie jesteśmy już sprzedani starszym i mądrzejszym :(
ponad 2 lata temu / vroc
 
Ja swojemu posłowi z PIS, na którego głosowałem (Jerzy Materna) wysłałem coś takiego: Dzień dobry, Panie Jerzy, głosowałem na Pana i w związku z tym chciałbym zadać Panu pytanie: czy prawdą jest że sprowadzicie tu islamskich imigrantów???? Jeśli tak się stanie to Pan i pańska partia nie może liczyć na mój i mojej rodziny głos. Przyślę Panu zdjęcia czterech dowodów osobistych leżących na kartach do głosowania i na kartach tych nie będzie zakreślony nikt z pisu. Będzie to dowód mój, mojej żony, mojej teściowej, mojego syna, bardzo prawdopodobne, że może jeszcze dwojga moich rodziców. Cztery głosy stracone to Panu gwarantuję, bardzo jednak prawdopodobne, że więcej. Zróbcie podobnie jeśli tym ze swojego okręgu.
ponad 2 lata temu / mario
 
Słaby ten rząd, nie wierzy ludzi, wie sam wszystko najlepiej. Lud jest ciemny, wy mali głupi a my się dla was dogadamy w Brukseli.
ponad 2 lata temu / Marek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.