DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

Witold Gadowski: którzy dziennikarze mają więcej na sumieniu - TVN czy TVP?

Witold Gadowski: którzy dziennikarze mają więcej na sumieniu - TVN czy TVP?
źródło: GadowskiTV

„Dziś uczciwego dziennikarza szukać ze świecą, a ciśnięte nam nachalnie przed oczy wzorce są tak łajdackie, że nieprzyzwoicie jest nawet o nich wspominać. Większość naszego dziennikarstwa podzieliła się na dwa ideologiczne fronty i zawzięcie, bez dbania o podstawowe reguły zawodu, ostrzeliwuje się nawzajem”, pisze na łamach tygodnika „Niedziela” Witold Gadowski.

 

Zdaniem publicysty współcześni dziennikarze odrzucili misję informowania obywateli o wydarzeniach ze świata polityki, kultury, sportu etc., ponieważ stali się „kreatorami wydarzeń”, głównie politycznych. „Często nie ukrywają zresztą takiej działalności i bezwstydnie naginają fakty lub tworzą fakty pozorne”, zaznacza.

 

Gadowski daje do zrozumienia, że jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest walka polityczna między III pokoleniem AK, a III pokoleniem UB, jaką codziennie obserwujemy w Polsce. Najgorsze jednak jest to, że czasami zupełnie nie wiadomo, kto jest po czyjej stronie, co widać m.in. po losach „głównych rozgrywających” w Aferze Rywina.

 

„W niesławie zbladły wówczas (w latach 2002-2003 – red.) gwiazdy Leszka Millera, Włodzimierza Czarzastego, Roberta Kwiatkowskiego i Aleksandry Jakubowskiej. Dostało się też boleśnie idolom z Gazety Wyborczej. Po Rywinie wielu twierdziło, że już nigdy nie będzie tak jak na początku istnienia Republiki Okrągłego Stołu. Mija nieco czasu i dziś Miller jest europarlamentarzystą, Czarzasty – wicemarszałkiem Sejmu, Kwiatkowski – posłem, a Jakubowska wziętą publicystką obozu dobrej zmiany”, podkreśla Gadowski.

 

W tekście znajdziemy również wiele przykładów nierzetelności, jaką codziennie serwują swoim widzom dziennikarze TVN i „Gazety Wyborczej” poniżając jednocześnie przy tym osoby dla nich niewygodne. „Czy to jest jeszcze dziennikarstwo, czy już działanie na zamówienie, uprawianie propagandy, i to w najobrzydliwszym jej odcieniu?”, pyta publicysta, po czym dodaje, że równie wiele na sumieniu mają dziennikarze wspierający obóz rządzący, w tym dziennikarze TVP.

 

„Zasmuca fakt, że tzw. media dobrej zmiany uznały, iż brak zasad po stronie przeciwnej zwalnia je z dbałości o podstawowe reguły dziennikarskiego rzemiosła. Skoro oni kłamią i manipulują, to my będziemy im odpowiadać podobną monetą – wydaje się, że w praktyce tak twierdzą szefowie mediów wspierających rząd”, wskazuje Gadowski.

 

„Może to ogólnoświatowa tendencja? Trochę na pewno… ale jednak w wielu krajach co i rusz wybuchają afery związane z nierzetelnością różnych dziennikarzy. Takie postawy są tam piętnowane. A może po prostu świat pozostaje w tyle za Polską?”, podsumowuje Gadowski.

 

Źródło: tygodnik „Niedziela”

TK


DATA: 2019-12-01 16:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Polecam Wydarzenia Polsat.
11 miesięcy temu / Polak katolik
 
Mam rozumieć,że poprawne dziennikarstwo ,to takie,gdzie są "przypadkowo"precyzyjne identyfikacje jednej strony politycznej i ....dla równowagi wzmianka o tych niezidentyfikowanych,bez szczegółów / bo rzetelny dziennikarz nie zajmuje się polityką w niedzielę ,a tylko tak niechcący utrwala coś i kogoś....
11 miesięcy temu / też proakowiec
 
Faktycznie, zurnalisci po obu stronach stali się jedną stroną. Zeszmaciło się towarzystwo.
11 miesięcy temu / panda
 
@rrr Dobre, ale mnie rozbawiłeś.
11 miesięcy temu / hehehe
 
Nie wierzę nikomu kto głosuje na pis. Ani na PO.
11 miesięcy temu / jasne...
 
Ja polecam Informacje Dnia w Radiu Maryja i TV Trwam. Najbardziej obiektywne. Codziennie o 20:00 i 21:20
11 miesięcy temu / rrr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.