DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Witold Gadowski: katoliku, zamknij oczy i zacznij modlić się do Boga – Pana powietrza, ognia i wojny

Witold Gadowski: katoliku, zamknij oczy i zacznij modlić się do Boga – Pana powietrza, ognia i wojny
Fotograf: Jarek Praszkiewicz, Archiwum: Forum

„Dzieje się coś niepojętego. Jak zwykły człowiek ma się odnaleźć w nowym czasie? Komu ufać?”, pyta na łamach tygodnika „Niedziela” Witold Gadowski.

 

„Spokojne życie i robienie kariery przestały być całą treścią mijających dni. Musimy zrozumieć naturę zagrożenia, znaleźć drogę wyjścia z ciemności. Nadzieja płynie z tego, co jest poza telewizją, poza rachunkami, poza ekonomią i poza codziennymi doniesieniami. Nadzieja płynie z wiary”, podkreśla publicysta.

 

Według Gadowskiego to właśnie modlitwa powinna wyznaczać rytm kwarantannowego dnia. „Modlitwa staje się swoistą radością, wyciszeniem, skupieniem. Jeśli właśnie tak ma nas przemieniać Wielki Post 2020, to kryje się w nim jeszcze wiele nieodkrytych prawd”, podkreśla.

 

„Ulice się ponoć wyludniły, wszystko zamknięte… Od stanu wojennego nie pamiętam tak głębokiego cofnięcia się życia. Bez naszej wiedzy znaleźliśmy się w ogniu światowej wojny, choć nie wygląda ona, oczywiście, jak wojna, o której wiemy już wiele – z XX wieku. To wojna ekonomiczna, informacyjna, w której media stały się bronią silniejszą niż karabiny i czołgi”, wskazuje autor.

 

Trwa wielka pandemia na światowych rynkach, uwięziono nas w domach, a w tym czasie ktoś załatwia globalne sprawy. Jak znaleźć mądrych w tym czasie, co poradzić innym”, pyta Witold Gadowski, po czym odpowiada: „Zamknij oczy, zacznij modlić się do Boga – Pana powietrza, ognia i wojny”.

 

Źródło: tygodnik „Niedziela”

TK

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 


DATA: 2020-03-25 18:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prolog Księgi Objawienia rozpoczyna się słowami: "Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał Mu Bóg, aby ukazać swym sługom, co musi stać się niebawem ..." /Ap 1, 1/. Jest napisane wyraźnie - co musi się stać. Mamy zresztą powtórzenie: "Wstąp tutaj, a to ci ukażę, co potem musi się stać" /Ap 4, 1/ Możemy jedynie zastanawiać się, na którym etapie aktualnie się znajdujemy i jak daleko jesteśmy od kulminacyjnych wydarzeń i doprawdy, nie trzeba tworzyć nowych ani analizować istniejących teorii spiskowych w sytuacji kiedy mamy przed sobą gotowy konspekt, scenariusz losów świata i ludzkości wręczony przez samego Boga. "Błogosławiony, który odczytuje, i którzy słuchają słów Proroctwa, a strzegą tego, co w nim napisane, bo chwila jest bliska" /Ap 1. 3/.
3 miesiące temu / tak tylko
 
Pan Gadowski, jeden z niewielu, z mocnym kręgosłupem i wielkim sercu, w tak trudnej sytuacji, potrafi pokazać drogę byśmy nie zagubili się, byśmy wspólnie wytrwali, może coś odnależli - dobre myśli, szacunek, pojednanie. Może znów większą wiarę. Dlatego tak bardzo potrzebna jest cisza i spokój.
3 miesiące temu / Ada
 
Pan Gadowski mówił coś że ten coronavirus to dobrze przemyślana broń biologiczna. Globaliści w swojej litości oszczędzili najmłodszych?
3 miesiące temu / hmmmm
 
"Synu bądź spokojny, nie będzie żadnej wojny, oprócz tej która jest, na życie wieczne i śmierć"
3 miesiące temu / majkel
 
Piękny tekst. Dokładnie tak myślę. My załatwiamy sprawy tego świata i przyszłego z prawdziwym Królem na modlitwie.
3 miesiące temu / Mama Ania
 
Wojna bez wojny!
3 miesiące temu / człek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.