DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

Witold Gadowski: jeśli zgodzimy się na reformowanie katolicyzmu, czeka nas kilka pokoleń niewolników

Witold Gadowski: jeśli zgodzimy się na reformowanie katolicyzmu, czeka nas kilka pokoleń niewolników
Fotograf: Wojciech Grabowski/Archiwum: Forum

„Na świecie istnieją tylko dwie płcie: kobieta i mężczyzna. Homoseksualizm to dewiacja, a homoseksualiści nie mogą ubiegać się o adopcję dzieci ani o zrównanie statusu ich związków z małżeństwami”, pisze na łamach tygodnika „Niedziela” Witold Gadowski.

 

Publicysta podkreśla, że promotorzy ideologii LGBT wypaczają klasyczne pojęcie tolerancji, która oznacza znoszenie czegoś mimo braku akceptacji, a nie, jak próbują wmówić genderyści, „przymusową afirmację”.

 

„Podstawą pokojowego obcowania ludzi ze sobą jest kultura. Kulturą nie są natomiast brukowe wynaturzenia celebrytów, publikowane w nic niewartych kolorowych pisemkach. Nie są nią także prowokacje wobec wartości, ekskrementy ani wymiociny. (…) Mowa ludzka jest narzędziem komunikacji i tworzenia realnych wartości. Mowa nienawiści to natomiast pojęcie stworzone – podobnie jak wiele innych – tylko po to, by szantażować wolność wypowiedzi i w konsekwencji zaprowadzać poprawnościową cenzurę. Poprawność, zwłaszcza poprawność polityczna, to narzędzie stosowane przez totalitarną i dążącą do zniewolenia ludzi ideologię”, podkreśla Gadowski.

 

W ocenie dziennikarza powyższe mechanizmy związane z antykulturą, mową nienawiści i totalną poprawnością powoli, ale systematycznie przesiąkają do Kościoła Katolickiego, czego dobitnym przykładem jest, jego zdaniem, przymusowe udzielanie przez niektórych kapłanów Najświętszego Sakramentu na rękę.

 

„Jeśli się zgodzimy na tego typu reformowanie Kościoła w Polsce i katolicyzmu, czeka nas kilka pokoleń niewolników. Doprowadzi to, oczywiście, do katastrofy. Czy zatem istnieje jeszcze szansa obrony realnego, zdrowego świata?”, pyta Witold Gadowski.

 

Źródło: „Niedziela”

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-07-30 09:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
21
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Reforma separacja Kościoła powinna być
1 miesiąc temu / Stan
 
Nie zgadzam się na tą aby dzieci były wychowywane poprzez pary homoseksualne jak również aby zrównać i zaakceptować pary homoseksualne na równych prawach małżeństw jakimi są Małżeństwa Kobiety i Mężczyzny. Tj jawny atak na Kościół na wartości wyznawane przez Kościół Katolicki i jawne obrazanie.nie można pozwolić na profanację i przyzwolenia w jakikolwiek sposób. Trzeba takie czyny karać bardzo surowo
1 miesiąc temu / AS
 
Panie Witku, zgodziliśmy się 58 lat temu prawie bez mrugnięcia okiem. Zły sobór i zła liturgia...
1 miesiąc temu / steve48
 
Jeżeli PiS nie zmieni podejścia i nic nie zrobi w tej sprawie, to już będzie tylko gorzej, bo jakoś nie wierzę, że Konfederacji udało by się zdobyć tyle głosów by rządzić, ludzie są zbyt podzieleni, a współpraca z PiSem to jak jak hodowanie żmii na własnej piersi.
1 miesiąc temu / ot co
 
Diabelskie moce gender lbdg+ wydają się na dziś silniejsze Ich upadek jest pewny, bo nie prowadzi ich prawda. My dla tej prawdy zaś nie robimy tyle ile oni dla ułudy dobra relatywnego. Brakuje aktywności katolików, wielkiej modlitwy i głosu naszego Kościoła. Bądźmy odważni jak Pan Gadowski, On za nas to robi, chwała mu za to.
1 miesiąc temu / Mnzs
 
@trooper Ty to wiesz, ja to wiem, a Wiciu albo nie wie, albo celowo wprowadza ludzi w błąd bo takie ma zadanie
1 miesiąc temu / Nielubiebetonu
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.