DZIŚ JEST:   26   CZERWCA   2019 r.

Św. Zygmunta Gorazdowskiego,
Św. Jana i Pawła, męczenników
 
 
 
 

Witold Gadowski: e-dowody to klęska PiS. Wszystkie nasze dane zostaną oddane w ręce Niemiec!

Witold Gadowski: e-dowody to klęska PiS. Wszystkie nasze dane zostaną oddane w ręce Niemiec!
Witold Gadowski, Źródło: gadowskiwitold.pl

Rząd szumnie ogłosił sukces z wprowadzeniem e-dowodu zawierającego chip z naszymi danymi antropometrycznymi i innymi wrażliwymi informacjami, które będą o nas bardzo dużo mówiły. Będzie on bardzo głęboko wkraczał w naszą prywatność – mówi w swoim autorskim „Przeglądzie Tygodnia” Witold Gadowski.

 

Chip miał zostać przygotowany przez Państwową Wytwórnię Papierów Wartościowych. Teraz okazuje się, że technologię tego chipu, łącznie z całym mechanizmem informatycznym, weźmiemy od Niemców i to właśnie Niemcy będą mieli pełne plany polskich obywateli – podkreśla dziennikarz. – To nie sukces, to klęska. Znowu poza granicami naszego kraju będą wrażliwe dane o milionach Polaków. Tak działa poważne państwo? – pyta.

 

W ocenie Gadowskiego polskie władze poszły na skróty i przez to wzięły od Niemców cały mechanizm chipów. Z tego powodu to tam mają być zdeponowane wszystkie kody źródłowe. – To Niemcy będą przetwarzać po cichu dane wszystkich polskich obywateli. To oni będą mieli wszystkie dane wrażliwe, wszystkie dane wywiadowcze. Wszystko! – alarmuje.

 

Na końcu Witold Gadowski przypomina, że podobne afery miały miejsce już w przeszłości. – Sprzedano całe CERPO, czyli zestaw danych PZU. Został ukradziony i wywieziony za Odrę. A teraz co? Kolejna afera? – pyta dziennikarz.

 

– Dlaczego w Polsce nie można zbudować żadnego systemu, który będzie ochraniał dane wrażliwe? Rząd PiS miał to robić! Mieliśmy stać się suwerennym państwem także w dziedzinie cyfrowego przetwarzania danych. Tymczasem jest coraz gorzej – podsumowuje.

 

 

Źródło: GadowskiTV/YouTube

TK

 

 

Zobacz także:

 

Polonia Christiana 52. Niemieckie rewolucje

 

Polonia Christiana 52

 

W numerze: prof. Tadeusz Marczak o powrocie kwestii niemieckiej, ks. prof. Tadeusz Guz o tym, jak rozumieć Niemców, rozmowa z prof. Bogdanem Musiałem. Ponadto: meandry socjalnej wolności, blizny Budapesztu i joga w psychoterapii.


DATA: 2019-04-04 10:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
20
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Cytuję "okazuje się, że technologię tego chipu, łącznie z całym mechanizmem informatycznym, weźmiemy od Niemców i to właśnie Niemcy będą mieli pełne plany polskich obywateli". Panie Gadowski tylko to pokazuje jak niski stan wiedzy Pan posiada. Proszę mi podać chociaż jednego producenta procesorów w Polsce. Od razu odpowiem - nie ma ani jednego. Dlatego się kupuje technologie za granicą.
2 miesiące temu / Darek
 
PiSowi nie chodzi o Polske czy o polaków tylko o własne interesy i aby jak najwiecej swoi mogli zarobic. Takie samo nastawienie jak PO , PSL czy SLD.... Kazdy zmienia poglady po dostaniu sie do żloba. Przed żlobem delakruja inne nastawienia.... Jedna wielka obłuda...
3 miesiące temu / henryk
 
A jakież to wrażliwe dane zawiera dowód osobisty? I niby jakim cudem obcy wywiad, gdyby mu to było do czegoś potrzebne, miałby nie móc na dowolnym etapie rozwoju technologii nie pozyskać takich danych? Czy naprawdę ktoś uważa, że jego imię, nazwisko, adres i PESEL są nie do zdobycia dla jakiegoś CIA, FSB czy ich niemieckiego odpowiednika? To pogratulować optymizmu.
3 miesiące temu / marzan
 
Tak, tak. Chip jest dostarczany do Polski w stanie "surowym" nie ma na nim żadnych danych. Dopiero w Polsce, w PWPW następuję jego personalizacja, tj. zapis danych o obywatelu. Dobrze byłoby aby ten pan zastanowił się zanim coś napisze.
3 miesiące temu / Jarecki
 
Wszystkie te dane da się uchronić w ramach techonolgii Secure Multiparty Computation, ale pańśtwa oczywiście tej technologii nie zastosują, gdyż wolą pozycję asymetryczną, w której to państwo ma wgląd we wszystkie dane obywatela w dowolnej sprawie i co najwyżej "ochrania" te dane przed innymi podmiotami poprzez "standardowe" procedury bezpieczeństwa.
3 miesiące temu / aaa
 
Pan Gadowski systematycznie punktuje wpadki pis, udziela im wielu "ostrzeżeń", "traci cierpliwość", a na koniec podkreśla że będzie popierał "dobrą zmianę" bo nie ma alternatywy - jest tylko pis i po. A Ruch Narodowy u niego: organizacje radykalnej prawicy powinien przyłączyć się do pis.
3 miesiące temu / Wojtek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "66846"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.