DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Witold Gadowski: dzisiaj antysemityzmem jest głośne mówienie o ustawie 447

Witold Gadowski: dzisiaj antysemityzmem jest głośne mówienie o ustawie 447
Fot. Telewizja wPolsce / You Tube

„W dzisiejszej Polsce powstała praktyka polowania z nagonką, w którym sforę psów, które gonią ofiary, niestety stanowią ludzie mieniący się dziennikarzami. Bez różnicy, czy chodzi o kogoś znanego, kto naraz wypowiedział niepopularny – w poprawnościowym kręgu celebrytów – sąd, czy też o polityka, który nagle stracił wstąpcie popierającego go dotychczas lobby”, pisze na łamach tygodnika „Sieci” Witold Gadowski.

 

W ocenie publicysty najbardziej narażeni na medialne ataki zarówno z lewej, jak i prawej strony są ci, którzy mają odwagę nazywać rzeczy po imieniu – dla niech nie ma taryfy ulgowej. „Wszyscy czują się w obowiązku, aby naszczekać i – jak się uda – ugryźć”, wskazuje.

 

Gadowski podkreśla, że kwestią „łączącą ujadaczy z lewej i prawej strony dziennikarstwa” jest antysemityzm.  I nie chodzi tutaj o „oskarżanie narodu żydowskiego o najbardziej niecne postępki” tylko z racji samej przynależności etnicznej.

 

Jak zauważa: „Antysemityzmem dla lewicowych i prawicowych aspirantów do dziennikarskiego zawodu jest np. obrona polskiego interesu przed bezpodstawnymi roszczeniami agresywnych (…) grup diaspory żydowskiej, które w ściąganiu z Polski haraczu upatrzyły sobie całkiem zgrabny interes”. Jeśli znajdzie się ktokolwiek, kto głośno wyrazi niepokój w tej sprawie z miejsca rozpoczyna się na niego lewicowo-prawicowe „polowanie”.

 

„Czy nie czujecie, jak w naszym dyskursie publicznym zaczyna brakować powietrza? Jak wokół unosi się nieprzyjemna intelektualna woń podróbek dziennikarskiego fachu? Jeszcze chwila i swoje kapelusze zaczną nam wszystkim, przymusowo, wciskać na głowę”, podsumowuje Gadowski.

 

Źródło: tygodnik „Sieci”

TK

Czytaj także:
DATA: 2019-12-14 19:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Już im po cichu płacimy?
7 miesięcy temu / Zbigniew
 
Izlael jako państwo niech interweniuje bo przestanie istnieć, nie jestem jasnowidzem ale historia lubi się powtarzać i kto ich będzie ratował od zagłady, wątpię że Polacy.
7 miesięcy temu / Rychu
 
Zydostwo zaczyna zawładnąć Polską, na co Polacy nie mogą sobie pozwolić, to zydostwo przed wojną robiło to samo w Niemczech i skończyło się tym o czym doskonale wiedzą a historia lubi się powtarzać ,a ten naród nie posiada wyobraźni posiada za to pewna cechę nazywana hipokryzja i w tej dziedzinie są najlepsi ,przykre to ale ten narod od 1000 lat szkodzi Polsce i polskiemu narodowi a przykład ani można zapełnić nie jedna bibliotekę
7 miesięcy temu / Prawda
 
Jestem dumny ze swego antysemityzmu.
7 miesięcy temu / Trafic
 
Red. Gadowski ma rację.Mienie bezspadkowe należy do Skarbu Państwa i kropka.Przedsiębiorstwo "Holocaust" musi być wyrażnie odróżniane od normalnych, uczciwych Żydów.
7 miesięcy temu / Starywrobel
 
Ks.prof.Poradowski w książce pt. "Talmud czy Biblia" poddał analizie chrześcijaństwo które ma swoje korzenie w biblijnym mozaizmie oraz judaizm którego fundamentem jest talmud; oba te nurty są w konflikcie ze sobą. Judaizm któremu przewodzi Sanhedryn zwalcza osobę Jezusa a nawet zarzucał Mu opętanie J.8,52. Także założony przez Niego Kościół,jest od początku zwalczany a gdy nie dał się sprowadzic z monoteizmu na monolatrię stał się obiektem brutalnej agresji. Chrześcijanie i judaiści - wg. autor - nie wierzą w tego samego Boga. Judaizm zanegował mesjanizm Jezusa z Nazaretu i chrystologię,przyjął antropologię interpretowaną w sposób kabalistyczny. Dialog między stronami wg.ks.Paradowskiego jest między stronami niemożliwy.
7 miesięcy temu / t
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.