DZIŚ JEST:   17   LUTY   2020 r.

Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
 
 
 
 

Witold Gadowski: czy w imię świętego spokoju polscy katolicy zrezygnują z Prawdy?

Witold Gadowski: czy w imię świętego spokoju polscy katolicy zrezygnują z Prawdy?
źródło: youtube.com / Gadowski TV

„Bądź dumny ze swoich blizn, one świadczą o tym, że walczyłeś i przetrwałeś – takie oto motto znalazłem kiedyś w jednej z angielskich książek. Ono oddaje stan ducha, który powinien towarzyszyć dziś polskim katolikom”, pisze na łamach tygodnika „Niedziela” Witold Gadowski.

 

Publicysta przypomina, że od początku 2019 roku trwa zmasowany atak na wspólnotę Kościoła Katolickiego w Polsce i wyznawców Chrystusa Zmartwychwstałego. „Uderza się w nas coraz mocniej, coraz bardziej też stara się zasiać w nas zwątpienie i niewiarę w to, że Kościół pomoże nam się uporać ze wzmagającą się burzą. Targają nami emocje, strachy, przeświadczenie, że nie potrafimy poradzić sobie z siłą nowych czasów, że nasz sposób życia i myślenia staje się anachroniczny, że nieubłagany rozwój prędzej czy później nas pochłonie. Dajemy sobie wmówić, że Kościół musi iść z duchem czasu, że coraz mocniej odstaje od tego, co modne i nieuchronne”, zauważa.

 

„Czy istotnie przyszły czasy, w których głos nauczycielski Kościoła odgrywa coraz mniejszą rolę?”, pyta Witold Gadowski, po czym odpowiada: „Czasy są zawsze takie same, istotą dzisiejszego przeżywania jest jednak inwazja propagandy, niesionej przez masowe media. (…) Dziś ci, którzy posiadają media, kształtują obraz ich odbiorów”. Jego zdaniem dominujący w mediach przekaz jest „podstępny i jadowity” oraz przesiąknięty „toksynami manipulacji”.

 

Nieważne jednak jak bardzo świat stanie na głowie, nieważne, jakich sztuczek użyją przeciwnicy Boga, Kościoła i katolików. W ocenie Gadowskiego Pan Bóg nigdy nie zostanie przez nich zagoniony w kozi róg i nigdy, choćby przebili szczyty hipokryzji i zaklinania rzeczywistości, nie skapituluje.

 

„Prawda zawsze będzie wzbudzała emocje, często nienawiść. Czy zatem – w imię świętego spokoju i bożka kompromisu za wszelką cenę – mamy z niej zrezygnować?”, pyta Witold Gadowski. „Tak jest wygodniej, nie trzeba o nic walczyć. Czy jednak katolicy nie są ludźmi odwagi i upartego dążenia do prawdziwego rozwoju, do zapewnienia wszystkim ludziom sprawiedliwego korzystania z darów – jako istoty nadzwyczajne – obdarowani?”, dodaje.

 

„Nie możemy rozregulować steru, dzięki któremu wznieśliśmy ogromny gmach dobrej, ludzkie cywilizacji. To my to uczyniliśmy – my, ludzie wierzący w Jezusa Chrystusa, gdyż tylko z Jego inspiracji powstawały dobre i niezniszczalne dzieła”, podsumowuje Witold Gadowski.

 

Źródło: „Niedziela”

TK


DATA: 2019-08-18 06:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co kościół sądzi o ustawie 447. Jak zubożeje społeczeństwo to kościół też straci.
5 miesięcy temu / Wojtek
 
dzisiaj w parafii przy Dickensa wlasnie o tym bylo kazanie,na podstawie analizy dzisiejszej ewangelii o tym ze Jezus przyszedl wprowadzic miecz,nie pokoj,ze juz wtedy zapowiedzial rozlamy nawet w rodzinach jesli ktos chce isc za Nim.
5 miesięcy temu / Dorota Rezel
 
Piękny artykuł. Proszę o wiecej.By katolicy Polscy i nie tylko Polscy zrozumieli co jest Najwazniejsze w Życiu człowieka.ar
5 miesięcy temu / Art.
 
Popieram Pana Gadowskiego. Mniejszość chce dominowac i narzucać antyspolecxna idealogie
5 miesięcy temu / Ryszard
 
To siedzenie z podkulonym ogonem jest dla hieraruchów kościoła bezpieczne jak bardzo brakuje nam Wyszynskiego ktory budził nadzieje i męstwo wśród katolików
5 miesięcy temu / Aska
 
Silna wiara Polaków daje nadzieję, że chora ideologia nie przebije się w Polsce. Walka jest o tyle trudna, że przeciwnikiem nie jest jakieś zewnętrzne mocarstwo, które zbliża się do naszych granic. Przeciwnik już u nas jest w postaci globalnych korporacji i opanował Internet.
5 miesięcy temu / Ewa2
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.