DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

Witold Gadowski: czas na kulturową, polityczną i społeczną kontrofensywę polskich katolików!

Witold Gadowski: czas na kulturową, polityczną i społeczną kontrofensywę polskich katolików!
PCh24TV

„Nagroda Nobla, szczególnie w dziedzinie pokoju i literatury, stała się potężnym narzędziem kształtowania świadomości mas. Pokażcie mi katolickiego pisarza, który w ostatnim dwudziestoleciu otrzymał to wyróżnienie. Pokażcie mi katolickiego reżysera, który ostatnio dostał prestiżowe wyróżnienie, nie wspominając już o mitycznym Oscarze. Czy to znaczy, że mamy się jedynie na to zżymać?” – pyta na łamach tygodnika „Niedziela” Witold Gadowski.

 

W ocenie publicysty Polacy są na etapie zrzucania intelektualnych kajdan nałożonych na nich przez komunistów w PRL i „autorytety moralne” w III RP. „Dziś nikt nie wyklnie i nie obarczy intelektualnym wilczym biletem czytelnika, który przyzna, że pisarstwo pani Tokarczuk mu się nie podoba. Oczywiście wciąż istnieją samozwańczy komisarze poprawności poglądów, którzy gotowi są takiego delikwenta natychmiast wdeptać w ziemię. Ich bolszewicka władza nie rozciąga się już jednak nad całym widnokręgiem tego, co Polacy myślą, mówią i co uważają za słuszne, a co za szkodliwe dla Polski”, podkreśla.

 

Witold Gadowski zwraca uwagę, że „neomarksiści są jeszcze bardzo mocni”, ponieważ „potrafią działać długą ręką – wędrując przez instytucje”, przez co udało im się stworzyć „międzynarodowy mechanizm promowania swoich i utrącania tych, którzy nie mają zamiaru bić pokłonów ich skodyfikowanej poprawności”. Dodaje jednak, że nastał czas, aby polscy katolicy wyciągnęli wnioski ze stosowanych przez drugą stronę metod i rozpoczęli kulturową, polityczną i społeczną kontrofensywę.

 

„Pora, aby głos większości nie był tak rozproszony, sztucznie podzielony i przez to nieustannie unieważniany. Gdzie jest nasz mechanizm kreowania kultury, upowszechniania myśli, wzorców i postaw? Czy zawsze musimy mieć pretensje do przysłowiowego garbatego, że ma proste dzieci?! Czas wyciągnąć naukę z każdego zdarzenia, także z międzynarodowego – spieszonego – uhonorowania pisarki, która uważa, że Polacy stoją w swojej wojennej winie i dzisiejszej teraźniejszości blisko Niemców z epoki Hitlera, których ona elegancko i poprawistycznie zwie nazistami”, podsumowuje publicysta.

 

Źródło: tygodnik „Niedziela”

TK


DATA: 2019-10-21 09:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niestety nie czytałam ksiazek p. Olgi Tokarczuk,nie wiem kto jeszcze z Polskibył nominowany do nagrody Nobla,kto dosttal dotacje na tlumaczenie ksiazek na jezyki obce,a zatem uwazam,ze sprawa nagrody byla sterowana,jestem bardzo zasmucona wypowiedzia p.Tokarczuk na temat Polski i Polakow,uwazam ze ta opinia jest bardzo niesprawiedliwa i nieprawdziwa ,porownajmy historię Polski,Niemiec, Anglii,Rosji,Hiszpanii Ukraincow,
8 miesięcy temu / Danuta Wacławi
 
Doktryny są niebezpieczne komunistyczne nazistowskie i katolickie.Dlaczego? Historia już odpowiedziała wszystkie doktryny to osiągnięcie władzy i mamony.Katolicy Prawosławni Protestanci i podobne sekty wykorzystują Boga hańbiąca Go na oltarzach.Gdzie jest miłość sprawiedliwość prawda.Biblia ukazuje prawdę która przekazał Jezus Chrystus żyć według Prawa Boga i nauk Jezusa Chrystusa.Ale Jezus Chrystus tak jak przyleciał przed wiekami przyleci w krótkim czasie i jako Jedyny Autorytet poznamy prawdę która ukryli uczeni w piśmie i faryzeusze.Bo przyczyną zła na świecie jest brak poznania prawdy.Gdy ja poznamy nikt nie będzie zły a miłość zapanuje wśród narodow.A prawda jest taka jak to Jezus Chrystus przekazał życie wieczne po za ziemia.dyskutujmy rozmawiamy odrzucamy kłamstwo zwierchności a będą owoce Boże. 721668065 tel.
8 miesięcy temu / Zbigniew stanis
 
też tak myślę jak pan Gadowski; z tym, że my cała rodzina zagłosowalim za KONFEDERACJĄ, a pan Panie Witoldzie za kim oddał swój cenny głos? czyżby na pseudo-katolików i pseudo-patriotów z PiS? oj, nieładnie, nieładnie tak się wymądrzać, a robić coś akurat przeciw; generalnie pełno było takich co to są za, ale w praktyce byli przeciw; a szkoda, bo Wasz w tym i Pana głos pewnikiem dostarczyłby jeszcze kilkaset, jak nie kilka tysięcy głosów, że nie wspomnę pana Wojciecha Cejrowskiego, który swoim beznadziejnie głupim postępkiem w trakcie kampanii skreślił się z ulubionych;
8 miesięcy temu / JARO
 
Wpływ na rozbijanie rodziny ma szeroko rozumiany socjalizm. Np. wprowadzenie 13. emerytury jest korzystne dla seniorów, ale dla ich wnuków niekorzystne, bo będą musieli więcej wpłacać i/lub zadłużać państwo bez żadnej gwarancji, że oni kiedyś dostaną emerytury. Trudno winić biednego dziadka, że cieszy się z kolejnej emerytury, winny jest system. Trzeba stopniowo wychodzić z socjalizmu do systemu, w którym korzyść jednego z członków rodziny jest równocześnie korzyścią innych. Należy odejść od marksistowskiej walki starsi-młodsi, pracownicy-pracodawcy, kobiety-mężczyźni, wprowadzając rozwiązania systemowe pozazujące, że ci ludzie walczą w jednej drużynie, a nie muszą coś komuś zabrać, żeby się wzbogacić. Dlatego mówienie tylko o konserwatywnym światopoglądzie nie wystarczy, gdy rodziny będą rozbijane gospodarczo, gdy rodzice nie będą mogli decydować o swoich dzieciach, itd. Dlatego nie ufam konserwatywnym socjalistom - z resztą to oksymoron
8 miesięcy temu / BP
 
Qwerty, Tokarczuk do W.Łysiaka to wieczorowy wykształciuch do geniusza, też "glista" do patrioty i erudyty. Łysiak zasłużył na Nobla za 1/10 twórczości, o ile zechciałby przyjąć to lewackie wyróżnienie.
8 miesięcy temu / Gerard
 
Trzeba wymóc na rządzie by wprowadził zmiany do kodeksu karnego: Aborcja wpisana do paragrafu 148 Utrzorzenie paragrafu na szerzenie propagandy oraz na praktyki homoseksualne Ponadto: Uniemożliwienie rozwodów, 500 plus tylko dla dzieci, ze ślubów konkordatowych, obowiązkowy udział w lekcjach religii dla wszystkich. Jest to takzawa piątka startowa, bez niej nie ruszymy.
8 miesięcy temu / Izydor Oracz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.