DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Witold Gadowski: ateiści manipulują i fałszują Pismo Święte, aby nas złamać! Nie dajmy się!

Witold Gadowski: ateiści manipulują i fałszują Pismo Święte, aby nas złamać! Nie dajmy się!
źródło: YouTube / GadowskiTV

„Ludzie, którzy Kościołem specjalnie się nie przejmują, a jego nauka jest dla nich raczej uwierająca, z wielką lubością cytują wypowiedzi papieża Franciszka traktujące o konieczności okazywania miłosierdzia uchodźcom z Bliskiego Wschodu. Jednocześnie wielu z nas widziało, jak funkcjonują muzułmańskie enklawy na zachodzie Europy. Z tych obserwacji nie wypływają najbardziej budujące refleksje”, pisze w książce „Boży pył codzienności” Witold Gadowski.

 

Autor zastanawia się, jak w takiej sytuacji zachować zdrowy rozsądek pomiędzy miłością bliźniego a roztropnością nakazującą troskę o najbliższych i przeciwdziałanie zagrożeniom, które mogą przynieść ze sobą obcy ludzie. Aby przedstawić swój punkt widzenia, Gadowski przedstawia „kilka podstawowych faktów o islamie”.

 

„Po pierwsze – nie da się, żadnym sposobem, pogodzić islamu z katolicyzmem. Islam nie uznaje Jezusa Chrystusa za Boga i w tym momencie kończą się wszelkie dyskusje z tą religią. (…) Nie wierzcie Państwo w żadną możliwość zbliżenia z islamem. Takich możliwości po prostu nie ma”, wskazuje publicysta.

 

„Po drugie – nasze widzenie świata zakłada, że ludzie są sobie braćmi i bliźnimi. Nie dzielimy ludzi na lepszych i gorszych. Tymczasem islam wyraźnie stawia rozróżnienie między wierzącymi w Allaha i kuffar („niewiernymi”); ci ostatni są, oczywiście, gorsi i mają zdecydowanie mniej praw”, podkreśla Gadowski.

 

W ocenie autora osiedlanie w Polsce muzułmanów, niemających zamiaru zmienić swojego sposobu widzenia świata i wyznawanej teodycei, to „tworzenie wewnątrz naszego społeczeństwa grupy sprzeciwiającej się wartościom, na których zbudowana jest dzisiejsza polskość”. Dodaje, że przyjmować w Polsce powinniśmy chrześcijan, którzy zostali wypędzeni ze swoich domów i świątyń. „To nasz obowiązek, wynikający zresztą z doktryny ordo caritatis”, tłumaczy.

 

„Zanim ateiści zaczną nas pouczać i zanim poczujemy się zagubieni wobec ich pokrętnej argumentacji, zdajmy sobie sprawę z ogromnego dorobku nauczycielskiego Kościoła katolickiego! (…) Nie upadajmy na duchu. Aktywnie dyskutujmy o sprawach wiary i społeczeństwa. Duch działa”, podsumowuje Witold Gadowski.

 

Źródło: Witold Gadowski „Boży pył codzienności”

TK


DATA: 2020-01-13 11:50
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
29
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Historie piszą wygrani, historia czasami to domysły lub interpretacja. To dotyczy się wielu wierzeń, a prawda jest taka że trudno pogodzić zbyt różne poglądy, wierzenia czy filozofię życia w jedną całość.
11 miesięcy temu / PolskiWilk88
 
Cytat: "niestety katolicy tego nie czynią". Znowu nie mogłaś wytrzymać bez kłamstwa, co?
ponad 1 rok temu / @chichot
 
ateiści nie tyle przeinaczają Biblie tylko nie mając narzuconych od dzieciństwa interpretacji -interpretują po swojemu ,autor przyznaje że czytają ,niestety katolicy tego nie czynią
ponad 1 rok temu / lil
 
Skoro wyznajesz tzw. "ateizm podobny do p. Dawkinsa", to znaczy że tak jak p. Dawkins ostro walczysz z innymi religiami, czyli nie jesteś ateistą lecz antyteistą, a więc jesteś człowiekiem religijnym. Piszesz też "krytykuje wszystkie religie". Jak wszystkie to wszystkie. Czyli krytykujesz też swoją religię antyteizmu? Jeśli tak, to jesteś nielogiczny. Jeśli nie, to jesteś obłudnikiem. Aha, żeby było jasne czym się różni a-teizm od anty-teizmu, podam analogię. Zbieranie znaczków, czyli filatelistyka. A-znaczkowiec nie interesuje się ani filatelistami, ani ich kolekcjami. Anty-znaczkowiec angażuje swe siły w walkę z filatelistami i niszczenie ich kolekcji.
ponad 1 rok temu / @Tomciu2015
 
A jak sprawdzić , czy dany ,,uchodżca'' jest chrześcijaninem? Metrykę chrztu łatwo sfałszować...
ponad 1 rok temu / panda
 
Pan Witold ma bardzo trafne przemyślenia i opinie na temat islamu. Zgadzam się z tym poglądem całkowicie. Dziwie się ludziom którzy,widząc na własne oczy, będąc świadkami zdarzeń negują ich istnienie. Jak nazwać tych ludzi? Ignorantami- czyli głupcami? Nie pojmuję.. Ateizm? Ateiści powinni zająć się swoją niewiarą i na niej sie skupić, nie mają prawa ingerować w sprawy które ich nie dotyczą, z racji tego że je z własnej woli odrzucili. Odrzuciłeś wiarę w Boga więc zamknij ten temat i nie ingeruj w wiarę innych, bo wiara to wolna nieprzymuszona decyzja duszy, a nie kaprys. Są tylko dwie drogi...ku niebu albo ku piekłu.
ponad 1 rok temu / Ania
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.