DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Wirus co zmienił świat. Film „Nowa (nie)normalność” PREMIERA VOD

Wirus co zmienił świat. Film „Nowa (nie)normalność” PREMIERA VOD

Kiedy z chińskiego Wuhan docierały do nas pierwsze informacje o wybuchu ogniska koronawirusa, o zamykaniu miasta i pośpiesznej budowie szpitala, wydawało się, że taki scenariusz nie jest możliwy w Polsce. Dziś jesteśmy zamkniętym w domach społeczeństwem; wystraszonym i skłonnym do rezygnacji ze swoich praw w imię „walki z koronawirusem”. Czy zauważyliśmy ile rzeczy zmieniło się nieodwracalnie? Warto zastanowić się czy walkę z wirusem można było prowadzić inaczej?

 

Zapraszamy na PREMIERĘ FILMU „Nowa (nie)normalność”

– dokument jest już dostępny na platformie VOD PCh24.pl.

Wesprzyj PCh24.pl i zobacz już teraz!

 

Mimo obostrzeń, trudności i ograniczeń związanych z „narodową” walką z koronawirusem, PCh24.pl zrealizowało wyjątkowy dokument. FILM „Nowa (nie)normalność” – który PREMIEROWO MOŻNA ZOBACZYĆ NA VOD wspierając PCh24.pl - to opowieść o ostatnich miesiącach, w których świat toczył (i wciąż toczy) walkę z niewidzialnym przeciwnikiem. To próba zebrania w spójną całość zmian jakie nas dotknęły i eksperymentów jakim zostaliśmy poddani jako społeczeństwo dla „zwiększenia bezpieczeństwa epidemicznego”.

 

Bo jak inaczej nazwać totalną i wymuszoną zmianę naszych zwyczajów? Jak określić wysłanie dzieci i młodzieży szkolnej, a także studentów na długotrwałą naukę zdalną, bez przygotowania do tak drastycznej zmiany w systemie edukacji? Jak inaczej komentować – jeśli nie w kategoriach eksperymentu na ogromną skalę – zasadniczą zmianę funkcjonowania służby zdrowia przez skupienie się na walce z wirusem, masowym wymazywaniu i ograniczenie kontaktów innych pacjentów z lekarzami do minimum lub/i teleporad?

 

Czy istniała inna droga? Bez zbędnych zamknięć, bez wymazów, bez masowej kwarantanny i zamknięcia gospodarki? Czy byłaby ona rozsądna? O tym w filmie „Nowa (nie)normalność” opowiadają lekarze, którzy od początku epidemii apelowali o mądre decyzje i unikanie paniki. Eksperci, którzy przestrzegali przed zgubnymi skutkami zamknięcia służby zdrowia przed pacjentami „niecovidowymi” i wskazywali inną drogę. W filmie zobaczymy m.in. Pawła Basiukiewicza czy dr Zbigniewa Martykę.

 

Wesprzyj PCh24.pl i zobacz film już teraz

 

Eksperci wypowiadają się także na temat szczepionki, w której władze wielu krajów pokładają nadzieję na zakończenie „pandemii”. Czy przygotowanie skutecznego i bezpiecznego preparatu w tak krótkim czasie było możliwe? Czy wyszczepienie całych społeczeństw przyniesie więcej korzyści czy strat?

 

Na tym nie koniec eksperymentów. Przecież rząd nie cofnął się przed zaaplikowaniem gospodarce bardzo ryzykownego zabiegu – lockdownu, który zrujnował już nie jednego przedsiębiorcę, a przecież wciąż działamy w „przymknięciu”. Również w tej dziedzinie film „Nowa (nie)normalność” oddaje głos ekspertom i publicystom – zobaczymy m.in. Tomasza Wróblewskiego, Jakuba Wozinskiego, Tomasza Teluka czy Łukasza Warzechę.

 

Koronawirus to również eksperyment na naszym duchu. Zamykanie kościołów, ograniczanie liczby wiernych na nabożeństwach, trudniejszy dostęp do sakramentów, wprowadzanie zakazów wstępu na cmentarze… Takich doświadczeń nie pamiętają najstarsi nasi Czytelnicy. Jak przerzucenie życia duchowego do sfery online wpłynie na nasze wspólnoty? Czy przetrwają tę próbę? I w jakiej „formie” i „kondycji” z tego trudnego czasu wyjdzie Kościół katolicki? Próbę odpowiedzi na to pytanie podejmują m.in. prof. Grzegorz Kucharczyk, Grzegorz Górny czy Paweł Lisicki.

 

Zobacz zwiastun

 

Film „Nowa (nie)normalność” odwołuje się także do spostrzeżeń specjalistów na temat tego jak, jako społeczeństwo, koronawirus odcisnął się na psychice ludzi. Jak okres zamknięcia wpłynął na dzieci i młodzież, ich relacje z rówieśnikami? Jaką cenę – w sferze pschychicznej, ale i fizycznej (brak ruchu) zapłaci to pokolenie za zapchnięcie go w bezkresne odmęty internetu? O tym jak z atmosferą paniki i nieustannego zagrożenia (nie)radzą sobie ludzie opowiada psycholog, Bogna Białecka.

 

Film „Nowa (nie)normalność” wskazuje na te wszystkie zmiany, zauważa jak łatwo – jako społeczeństwo – godzimy się na dotkliwe ograniczenia i zakazy wprowadzane „na gębę”, bo bez stosownych umocować w ustawodawstwie. O tym mówi mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris, który zwaraca uwagę na złe owoce takich praktyk i zjawisko psucia covidowego prawa. Jak szerokie jest to zjawisko?

 

Jaka więc będzie owa tytułowa „Nowa (nie)normalność”? Jak kształtowane, jak kontrolowane będzie nasze życie? Ile straciliśmy, a co zyskaliśmy na koronawirusie?

 

Zapraszamy na film „Nowa (nie)normalność” – zobacz dokument JUŻ TERAZ na platformie VOD PCh24.pl. Poszukaj z nami odpowiedzi na trudne pytania i zobacz jak praktyki z czasu tego „pandemicznego eksperymentu na ludzkości” mogą być wykorzystane w przyszłości.

 

Wesprzyj PCh24.pl i uzuskaj dostęp do platformy VOD

 

Materiał szerszej publiczności zostanie udostępniony jeszcze w grudniu 2020. Kliknij TUTAJ i uzyskaj dostęp do PREMIEROWEGO POKAZU filmu na VOD PCh24.pl.

 

Jaka będzie „Nowa (nie)normalność”? Zobacz już teraz! – TYLKO na VOD PCh24.plkliknij TUTAJ i przekonaj się sam.

 

MA

 

Zobacz teaser

Czytaj także:
DATA: 2020-12-07 14:48
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy "11 września", a dzisiaj tylko "wirus" zmieniają świat, czy ktoś za tym stoi? Chyba powinniśmy postawić sami sobie to pytanie i próbować na nie odpowiedzieć... Nikt nas w tym nie wyręczy , a na pewno nie zrobią tego mikro politycy, spośród których wielu tak tańczy, jak tego sobie życzy wtrącający w sprawy suwerennych nikczemny staruszek Soros.
1 miesiąc temu / W-Sawa
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.