DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 25  >   MEDIA

Marcin Musiał

Wirtualna wojna


Woda, jedzenie i powietrze – do listy tych trzech niezbędnych dla naszego życia składników stopniowo dochodzi dziś kolejny: internet. Nie jest to jedynie pewnego rodzaju metafora, sygnalizująca silny wpływ wirtualnych mediów na współczesnych ludzi. Według ogólnoświatowych badań opinii, przeprowadzonych na osobach w wieku 18–29 lat (uczniów, studentów i pracujących), dla ponad 30 procent respondentów internet jest rzeczą równie ważną jak woda, jedzenie i powietrze, a dla 50 procent prawie tak samo ważną. Dwie piąte badanych studentów uważa, że internet jest czymś ważniejszym niż randki, spotkania z przyjaciółmi czy słuchanie muzyki.

Dla dwóch trzecich urządzenia mobilne (telefony, laptopy i inne gadżety z dostępem do internetu) są najważniejszą technologią obecną w ich życiu. Podobny trend utrzymuje się wśród młodych ludzi, którzy rozpoczynają kariery zawodowe. Połowa z nich widzi trudności w podjęciu pracy w firmie, która blokuje pracownikom dostęp do portali społecznościowych. Dla co trzeciej osoby z tej grupy, swobodna komunikacja ze znajomymi przez internet w miejscu pracy jest ważniejsza niż wysokość pensji. Jak łatwo się domyślić, taka postawa wpływa znacząco na efektywność ich działania – zdecydowana większość studentów i młodych pracowników przyznaje, iż aby sprawdzić nowości w internecie przerywa swoje obowiązki nawet kilka razy w ciągu godziny.

Walka o ekrany i dusze
Trudno zweryfikować dokładność i rzetelność powyższych badań. Jeszcze trudniej jednak nie zauważyć, że internet już od dawna odgrywa coraz większy wpływ na współczesną młodzież. Już teraz jest on dla Polaków podstawowym źródłem informacji, wyprzedzając pod tym względem telewizję, radio i prasę. Gdy przyjrzymy się dokładniej najpopularniejszym internetowym stronom i serwisom, naszą uwagę może zwrócić ich pozorna różnorodność. Dziesiątki najpopularniejszych witryn rywalizują ze sobą o czytelników, wyprzedzając się stale we wprowadzaniu nowinek i ulepszeń mających na celu poprawienie ich wyjątkowości i zwiększenie liczby odsłon...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Kryzys COVID-19 to wielkie wyzwanie dla wspólnoty międzynarodowej – uważa abp Gabriele Caccia, stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jego zdaniem następstwa pandemii koronawirusa; współczesne zagrożenie dla zdrowia publicznego i postępujące bezrobocie można zwalczyć jedynie za pomocą współpracy międzynarodowej.

 
 

Ponowne przystąpienie Stanów Zjednoczonych do globalnej strategii walki z kryzysem klimatycznym, zniesienie restrykcji imigracyjnych dla niektórych państw muzułmańskich oraz obowiązek noszenia maseczek w podróżach międzystanowych – to niektóre z propozycji prezydenta-elekta Joe Bidena, które zamierza wprowadzić po swojej inauguracji.

 

W jaki sposób święta Urszula Ledóchowska przyczyniła się do odzyskania przez Polskę niepodległości? Zobacz kolejny odcinek programu "Kobieta w Kościele".

 

Wokół wydarzeń z 6 stycznia w Waszyngtonie pojawia się coraz więcej znaków zapytania. Oskarżony wtargnięcie do gmachu Kapitolu mężczyzna popełnił samobójstwo. Zmarł od kuli postrzałowej w klatce piersiowej. Policja aresztowała także uczestnika zajść, który okazał się członkiem radykalnej lewicowej organizacji. Ponadto wśród uczestników „zamachu” media zidentyfikowały oficer ds. psychologii tłumu.

 

Sześć państw Unii Europejskiej wyraziło „poważne zaniepokojenie” faktem ograniczenia dostaw szczepionki przez firmę Pfizer. Ich zdaniem, taka sytuacja „nie tylko wpływa na planowane harmonogramy szczepień, ale także zmniejsza wiarygodność procesu szczepień”.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.