DZIŚ JEST:   27   LUTY   2020 r.

Św. Gabriela Perdolente
Św. Prokopa
 
 
 
 

„Wirtualna Polska”: Jarosław Kaczyński kilkukrotnie spotykał się z ambasadorem USA. Obama też będzie groził Polsce?

„Wirtualna Polska”: Jarosław Kaczyński kilkukrotnie spotykał się z ambasadorem USA. Obama też będzie groził Polsce?
Grazyna Myslinska / FORUM

Amerykanie bardzo uważnie śledzą to, co dzieje się w Polsce. Prawo i Sprawiedliwość od lat stara się wyprzedzić pozostałe partie w deklaracjach lojalności wobec USA. Zapewne dlatego ambasador tego mocarstwa już kilka razy, bez towarzystwa kamer, spotkał się z szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim. 


O sprawie donosi „Wirtualna Polska”. Dziennikarze tego portalu dowiedzieli się, iż podana przez „Gazetę Wyborczą” informacja o spotkaniu ambasadora USA Paula Wayne'a Jonesa z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim jest niepełna – nie było to bowiem jedyne w ostatnich tygodniach spotkanie szefa PiS i ambasadora. Rozmowa, o której pisała „Gazeta Wyborcza” dotyczyła Trybunału Konstytucyjnego i przebiegać miała w „lodowatej atmosferze”.


Według wp.pl  takich spotkań z ambasadorem było kilka, co więcej, Kaczyński spotkał się w sprawie trybunału również z byłym ambasadorem Danem Friedem, który oficjalnie przyjechał do Warszawy rozmawiać o sankcjach nałożonych na Rosję.


Warto zauważyć, że Amerykanie wywierają presję na polski rząd nie tylko poprzez tego typu nieoficjalne spotkania. Przypomnijmy choćby list trzech amerykańskich senatorów do Beaty Szydło wzywający ją do "potwierdzenia wierności podstawowym zasadom, włączając w to poszanowanie dla demokracji i rządów prawa". Do tego dochodzi też odmowa administracji Obamy na spotkanie z prezydentem Dudą podczas Szczytu Bezpieczeństwa Nuklearnego w Waszyngtonie.


Zdaniem cytowanego przez wp.pl doktora Janusza Sibory, badacza dyplomacji i protokołu dyplomatycznego, do listy sygnałów wysłanych przez USA należy dodać także niedzielny artykuł "Frankfurter Allgemeine Zeitung", sugerujący, że planowany na lipiec tego roku szczyt NATO w Warszawie mógłby zostać przeniesiony do jednej ze stolic państw bałtyckich.


Wiele wskazuje więc na to, że administracja Baracka Obamy dołącza do innych rządów państw zachodnich sugerujących, że kluczową kwestią dla przyszłości stosunków z Polską będzie to, czy Polska… dostosuje się do zaleceń Komisji Weneckiej.


 

Źródło: wp.pl

kra

DATA: 2016-03-18 09:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@don marco: Chyba będę musiała Cię bronić w razie czego, bo niepełnoletniemu nikt nie da do ręki karabinu :p
ponad 3 lata temu / Venatrix
 
Z drukiem 259 może chodzić o jakąś wspólną brygadę(?) pol-ukr-litewską, którą komponuje Macierewicz. Może, ale nie musi. Dziś nie należy wierzyć żadnej władzy.
ponad 3 lata temu / ja
 
Inna opcja - wojska ukraińskie? Miłość POPiS do oligarchów z podwójnymi paszportami jest ogólnie znana. A może obie opcje naraz?
ponad 3 lata temu / polak
 
wiktus: ja myślę, że uzbrojeni żołnierze państwa położonego w Palestynie na ulicach naszych miast. Wkrótce, na "prośbę" PAD. Sejm i senat zostaną jedynie powiadomione. Dlatego Kaczyński idzie na emeryturę. Druk 259 z 4 marca.
ponad 3 lata temu / polak
 
@venatrix: Twoja wypowiedź to uroczy sofizmacik (vide sofizmat rozszerzenia). I co teraz? Mamy się przed Tobą tłumaczyć? Braun i Kowalski nas nie obronią. Ty to zrobisz!!!!
ponad 3 lata temu / don marco
 
@Marcin Wawrzyniak: wątpię, by w takiej sytuacji USA sprzedały jakąkolwiek broń Polsce pod rządami PiS. To tak, jakby dać małpie granat.
ponad 3 lata temu / Stormer
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.