DZIŚ JEST:   17   CZERWCA   2019 r.

Św. Alberta Chmielowskiego
Bł. Teresy Portugalskiej
 
 
 
 

„Wiosna” Biedronia: sieroty po Palikocie, wojna z Kościołem i nienarodzonymi

„Wiosna” Biedronia: sieroty po Palikocie, wojna z Kościołem i nienarodzonymi
Fot. M. Dyjuk / Forum

Efektowna, niewątpliwie kosztowna oprawa towarzyszyła niedzielnej konwencji ugrupowania Roberta Biedronia, które po nieudanych eksperymentach Janusza Palikota, Adriana Zandberga czy Ryszarda Petru spróbuje na polskiej scenie politycznej zagospodarować głosy lewicowo-liberalnych wyborców. Na pierwszy plan charakterystycznej dla nowych projektów ultra-populistycznej wyliczanki niepobożnych życzeń wybijały się w przemówieniu byłego prezydenta Słupska hasła proaborcyjne i antykościelne. Czy tym razem trafią na podatny grunt?

 

Biedroń wraz ze swoimi sponsorami i doradcami niewątpliwie wyciągnął nieco wniosków z porażek poprzedników. Założył na przykład, że więcej korzyści niż skrajna prounijność i odcinanie się od polskości, przyniesie mu eksponowanie wątków patriotycznych oraz odwoływanie się do wspólnego dobra „wszystkich”. Stąd na przykład na wypełnionym publicznością warszawskim Torwarze umiejętnie zachowane proporcje pomiędzy flagami biało-czerwonymi i unijnymi; stąd częste odwołania do Polski w wybitnie emocjonalnym, momentami kwiecistym i niemal łzawym przemówieniu.

 

Lider „Wiosny” (tak nazywa się nowe ugrupowanie) dołączył do zainteresowanych zbijaniem politycznego kapitału na śmierci prezydenta Gdańska i to od niego rozpoczął swą długą przemowę. Obiecał realizację testamentu Pawła Adamowicza, którym miałyby się okazać: wspólnota, wzajemny szacunek, dialog i zerwanie z wojną polsko-polską.

 

Biedroń usilnie dystansował się od politycznego establishmentu z Wiejskiej i próbował wywołać przekonanie, że jego ruch jest nową jakością. Co chwila nawiązywał do nośnych medialnie i społecznie postulatów, swoje obietnice eskalując aż do rozmiarów groteski.

 

Największy entuzjazm zebranych wzbudzały hasła proaborcyjne i antykościelne. – Przyjechaliśmy tu przypomnieć im ze Polska jest wszystkich i każdego, bez względu na wiek, płeć, wyznanie, orientację seksualną i zasobność portfela – wołał nowy lider lewicy. – My nie chcemy wojny! – zarzekał się, by tuż potem wypowiedzieć ją dzieciom nienarodzonym, oczywiście nie wprost, lecz pod eufemistycznym hasłem „praw kobiet”. Obiecując swobodę tzw. aborcji powołał się na rzekomo autentyczny przykład zgwałconej szesnastolatki, zmuszonej w obecnej Polsce do urodzenia niechcianego dziecka. Już w kolejnym wątku upomniał się o prawa niepełnosprawnych (choć we „wspólnej Polsce” Biedronia upośledzone i chore dzieci poczęte, ani żadne inne, nie będą miały gwarancji przyjścia na świat).

 

Wystąpienie skomentował dr Tymoteusz Zych, prawnik, wiceprezes instytutu Ordo Iuris: 

 

 Wyliczanka obietnic lidera „Wiosny” objęła między innymi: swobodę zabijanie dzieci nienarodzonych aż do 12. tygodnia, refundację in vitro, „rzetelną edukację seksualną”, dostęp do antykoncepcji i środków wczesnoporonnych, likwidację klauzuli sumienia, oddzielenie państwa od Kościoła, wyrzucenie religii ze szkół, opodatkowanie tacy, likwidację Funduszu Kościelnego, leczenie prywatne za pieniądze NFZ, zamknięcie do 2035 roku wszystkich kopalni i najczystsze powietrze w naszej części Europy, powołanie rzecznika praw zwierząt, legalizację tzw. związków partnerskich i „równość małżeńską dla wszystkich”. – Nie będziemy klęczeli przed biskupami – wołał Biedroń.  

 

 

RoM

 

 


DATA: 2019-02-04 15:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wiele lat juz udało mi sie szczęśliwie przeżyć ale też i politycznych przywodców także.Wiele już też słyszałem obietnic Ale to od pana Biedronia to z całą pewnością nadaje się do wygłoszenia na targu lub byle jakości cyrku czy błażeństwa .W żadnym słowie brak jakiegokolwiek pokrycia.I jeśli by to się stało aby władzę osiągnął BĘDZIE TO DRUGA ODWROTNA ODMIANA PISU.To nie jest tak że zrobi sie ruch i wskoczy na najwyzszy poziom to blew kłamstwo.Rozwój osiąga się krok po kroku a przede wszystkim obalić PIS a to jakoś przemilczal.
4 miesiące temu / kazmaz6015
 
No i niech ktoś teraz powie, że Polska odstaje od Europy zachodniej! Nie tylko mamy swojego Macrona ale on w niczym nie ustępuje oryginałowi a pod pewnymi względami nawet go przewyższa! ;-)(PS Informacja dla młodzieży - to pastisz nawiązujący do czasów PRL'u).
4 miesiące temu / Szerszeń
 
Nikt o zdrowych zmysłach przecież na partię biedronia nie zagłosuje.
4 miesiące temu / mr
 
@banita: Polecam wspomnienia masona i piłsudczyka Wiktora Drymmera "W służbie Polsce Wspomnienia żołnierza i państwowca z lat 1914-1947". Bardzo dużo analogii do dzisiejszych zachowań PiS.
4 miesiące temu / okruch
 
Rewolucja masońska trwa od dawna i ma za zadanie zniszczyć Kościół Katolicki oraz ustanowić rządy szatana. Posługuje się słabymi ludźmi którzy choćby w jednym przykazaniu Bożym bądź kościelnym sprzed SV2, są skłonni pójść na ustępstwa. Znamy członków i wyznawców PiS którzy uważają mordowanie dzieci nienarodzonych za sprawę drugorzędną, gender za nieistotne, kradzież i wykorzystywanie wpływów za dopuszczalne. Np. nie rozliczyli SLD ani PO, Gowin wspiera lewackie uczelnie. Chrystus chce od swoich uczniów całkowitej wierności. Pobłażanie Zjedn. Prawicy w łamaniu nauki Chrystusa stanowi odstępstwo od wiary. Kontrrewolucja ma przywrócić prawa Boże i porządek na ziemi. PiS nie jest kontrrewolucyjny, za jego rządów rewolucja pogłębia się i odnosi sukcesy gdyż PiS pozwala na to. A to przez tchórzostwo, a to przez zaniechanie, niedoinformowanie, uleganie naciskom, kontynuację gospodarczą rządów PO w gospodarce. Manipuluje przez media, nie przeciwstawia się złu.
4 miesiące temu / sap1
 
Powołanie partii firmowanej przez Roberta Biedronia jest per saldo rzeczą bardzo pożytevczną . Po raz pierwszy skrajna lewica , czy szerzej lewica, expressis verbis przyznała , ze całkowite zniszczenie polskiej gospodarki i najdziksze antykatolickie postulaty lewicy są elementami jednego planu. Zniszczenie polskiej energetyki oznacza brak jakiegokolwiek rozwoju Polski i likwidacje polskiej własności. Program rozdawniczy będzie tylko katalizatorem znacznie przyspieszajacym zniszczenie Polski i Polaków. Dzięki rządom PIS-u jasno widzimy , że od 30 lat rzeczywistym hegemonem na polskiej scenie politycznje jest Departament Stanu i to on umila nam zycie tworząc wszystkie pozorne alternatywy, które pod dojsciu do władzy realizują amerykańska polityke kolonialną.Powinnismy więcej interesować sie np Filipinami, które są od 120 lat jest amerykańska kolonia.Tam amerykański wywiad wojskowy uszczęśliwia Filipińczyków kreaturami w rodzaju Duterte lub Joseph Estrada
4 miesiące temu / Mirek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "65902"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.